Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Dziecięce foteliki do samochodów


Guregoru

Rekomendowane odpowiedzi

ja juz wielokrotnie powtarzalem... Recaro Young Sport samimamy dla młodego i jest mega dobry pod kazdym wzgledem :wink:

Może i jest dobry ale główną funkcją fotelika jest bezpieczeństwo, a ten według testów ma 3 gwiazdki co nie jest za dobrym wynikiem w porównaniu do Cybexa który ma 5 gwiazdek :D

Każdy ma swoje zdanie i kryteria na które patrzy... ja osobiście wybrałem Cybexa bo według mnie (i ludzi z ADAC:) to właśnie on jest najlepszy :D

Wysłane z SGS2 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, na aledrogo cybex pallas kosztuje ok 1000zł jak patrzałem, a czym on się różni od tego? CYBEX Pallas - Cobblestone 2012 | MALL.PL

to jest 1 a pallas 2 kosztuje 1000. Ja rozmawiałem dzisiaj z hurtownią i za 900 oddadzą mi z isofixem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"1 pkt.

d) fotelik zamontowany na bazie z systemem >>isofix<< (fotelik wpięty na bazę na "klik" a baza przypięta do samochodu owym systemem isofix czyli bez użycia pasów w samochodzie)"

Mam baze podlaczona do isifixu tylko ze ja rowniez podpina sie pasami takze chyba wkradl sie maly blad tutaj :wink:

Baze sie podpina pasami ale car seat juz nie trzeba

Maxi-Cosi Easy Fix Isofix Base Product Features - Kiddicare - YouTube

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pojedz do sklepu i zobacz w aucie czy pasy śa na tyle długie bo róznie bywa

nie przesadzaj:wink4:

w każdym aucie są na tyle długie pasy, że fotelik uchwycą...

Podyskutowałbym bo w B5 w sedanie miałem duży problem z zapięciem tego pierwszego fotelika/nosidła tyłem do kierunku jazdy bo pas za krótki i przy rozciągnięciu na maxa automatycznie się chowa i wszystko od nowa - co narzucałem mięsem przy każdym montażu :decayed:

Mój ma teraz 14 miesięcy i od 10 miesiąca jeździ w King Plusie - jakość pierwsza klasa i młody tez zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:W nawiązaniu do mojego wcześniejszego posta okazało sie że czasami MC Tobi potrafi otrzeć czasami szyjkę a poza tym jest gorszy jakościowo w porównaniu do Romera. Miałem też możliwośc przymierzenia obu tych fotelików i przetestowania. Po przeanalizowaniu zakupilyśmy ROMER KING PLUS z kolekcji 2013 dodam że pasuje idealnie i nie ma żadnych problemów z montażem na tylnej kanapie w B5 ot taka informacja dla potomnych może się komuś przyda.

:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wszystkim szczegolnie polecam foteliki Cybex Solution X w kategorii dla dzieci starszych - powyzej 3 roku zycia.

Jest to fotelik ktory wyjatkowo mocno sie rozklada na wysokosc, dzieki czemu komfortowo mieszcza sie w nim dzieciaki nawet 7-8 letnie - a dla takich pociech jest to naprawde duzo bezpieczniejsze niz podrozowanie na podkladce. Poza tym rowniez jest dosyc szeroki. Wyniki w ADAC powyzej 4*.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A coś w przedziale 15-36 kg co polecicie? Młody ma 3,5 roku i waży teraz 15 kg.

Ja wożę swoją córę (3,5 roku/16kg) w czymś takim - ślicznie pasuje czerń do środka fury i ma isofix a cena popatrz sam - POLECAM :wink:

MONTEREY 2 FOTELIK 15-36 ISOFIX 4*ADAC +8 GRATISÓW (3025527181) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w B6 był montowany isofix?

Możesz dołożyć spokojnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa takie same Cybexy solution x z iso-fixami od ok. 2,5 roku

Naprawde przyzwoite i za rozsadna kase

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopak ma półroczku waży około 9kg i jest dość wysoki co by mu kupic za fotelik bo nosidlo jest kiszkowate juz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem to samo... teraz mój ma 12 m-cy i waga prawie 14kg. Kupiliśmy to z isofix i jesteśmy mega zadowoleni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopak ma półroczku waży około 9kg i jest dość wysoki co by mu kupic za fotelik bo nosidlo jest kiszkowate juz

Te nosidelka to wg mnie jakies kiepskie i nie poreczne... Zapodaj juz cos od 9 kg ja mialem recaro dla jednaj cory i jakis chico dla drugiej

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Pytanie na szybo, bo przy małym nie mam czasu na bieganie po forum :)

Mam fotelik Maxi Cosi Cabrio Fix i dosyć duży problem z zapięciem pasów na tylnej kanapie w B5.

1. Są dosyć krótkie - ledwo obejmują fotelik (trzeba go lekko nachylić)

2. Przy częściowym ich wysunięciu nie da się wysunąć dalej - blokują się.

Czy spotkaliście się z takimi problemami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by się pasy nie blokowały przy częściowym rozwinięciu to jak by miały trzymać fotelik, bo nie zawsze rozwijasz cały pas do zapięcia fotelika więc zawsze trzeba najpierw trochę cofnąć pas żeby można go było rozwinąć bardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem u siebie - w momencie wyciągnięcia pasa do końca zaczyna się on chować , żeby go znowu rozwinąć trzeba schowac go całkowicie i wszystko od nowa .

Trzeba pilnować żeby od razu nie rozwinąć go do końca , wtedy dowolnie można go regulować , zanim do tego doszedłem to myślałem że mam pasy zepsute , a swoją drogą to są bardzo krótkie :kwasny:

teraz zauważyłem że pisałem coś podobnego parę postów wyżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie u mnie jest tak, że przy wyciąganiu pasa zatrzymam się w połowie, to jeżeli chcę wyciągać dalej to już działa blokada.

Zastanawiam się, czy nie kupić przedłużki pasa, ale nie wiem czy to bezpieczne rozwiązanie.

Inna możliwością jest baza przypinana pasami, ale jest stosunkowo droga i pasuje jedynie do tej grupy wagowej fotelików Maxi Cosi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie u mnie jest tak, że przy wyciąganiu pasa zatrzymam się w połowie, to jeżeli chcę wyciągać dalej to już działa blokada.

Zastanawiam się, czy nie kupić przedłużki pasa, ale nie wiem czy to bezpieczne rozwiązanie.

Inna możliwością jest baza przypinana pasami, ale jest stosunkowo droga i pasuje jedynie do tej grupy wagowej fotelików Maxi Cosi

Nic takiego nie kupuj. Powoli musisz pas wyciągać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...