Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż systemu nagłośnienia BOSE w Audi A4 B6/B7


mk4

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie i Panie,

jaki rozmiar ma głośnik BOSE z podszybia? Rozumiem, że wszystkie głośniki BOSE są 2 Ohm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.06.2017 o 19:53, P4ri napisał:

mam teraz zakodowane na 01300 i nie wiem czy dobrze : F

a czemu xx3xx Czemu 3ka?

edit: dwojka powinna byc ok

Edytowane przez mravel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, mravel napisał:

a czemu xx3xx Czemu 3ka?

Nie wiem : F a tak powaznie to przekopalem pol neta i gdzies znalazlem jakas rozpiske dla chorusa II ale czy dobra to was sie pytam

Edytowane przez P4ri
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czwartek idzie rezanie BOSE u mnie i pojawiają się pytania (na które nie ma odpowiedzi na tych 51 stronach)

1. czy podpinac wszystkie glosniki BOSE pod wzmak BOSE czy tylko tyl, a przod pod radio? ORI wszystkie glosniki ida przez wzmaka BOSE, mozna podpiac sam przod pod radio

2. czy z ori radia do wzmaka BOSE idzie sygnal z przedwzmacniacza w radiu? Inaczej mowiac, czy jak sie upre moge wykorzystac kable sygnałowe z ori wiazki BOSE do porzadnego wzmacniacza audio? Concert 2 ma wyjscie na przod i tyl z przedwzmaka

3. Jak podlaczyc tube z Q7? tam idą 4 kable 

4. czy glosniki BOSE sa rozbieralne eventualnie, jak wsadzic inne glosniki zamiast ori BOSE (zapewne chodzi o dystanse, bo BOSE ori glosniki sa w dystansach). Nie sa rozbieralne, dystanse + nowe glosniki

5. czy glosnik na podszybiu - środkowy - z wersji harman podejdzie pod BOSE (inna wtyczka, wiem). Chodzi mi o impedentację (2ohm vs 4 ohm). Dziala

6. ma ktos schemat wtyczki od wzmaka BOSE z a8?

7. czym rozni sie wzmak BOSE srebrny z a6 od tego z a4 Niczym/są zamienione piny we wzmacniaczu

Z gory wielkie dzieki

edit:

dodam jeszcze że

8. jak wyłączyć trzy piknięcia - tez chciałbym wiedziec

9. czy trzeba to kodować? - w Concercie II kodowanie nie daje tylko i wylacznie pieknego napisu BOSE. Zmienia sie charakterystyka i gra to w mojej ocenie lepiej (slychac chociazby srodkowy glosnik na podszybiu).

10. jak przekręce stacyjke mam delikatny szum, czy to normalne? - nie wiem, u mnie jest, u domina tez jest.

11. jak włącze światła to mam delikatne buczenie - masz coś spierdolone z masą lub ekranem

12. jak podłączyć tubę z q5? - w dziale DIY jest temat o tym

 

 

 

 

Edytowane przez mravel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuje porady. Przez długi okres czasu jeździłem z BOSE przy podłączonych tylko głośnikach z tyłu do wzmaka. Jakiś czas temu djim wrzucił mi kompletną wiązkę z A4 B7 i tym samym teraz aktywnie podłączony jest przód + tył. 

Problemem wg mnie jest olbrzymia ilość niskich tonów na PRZODZIE nawet przy ustawieniu neutralnym czyli na połowie skali regulacji, gdy faderem wyreguluje żeby grał sam TYŁ basu jest w sam raz. Czy ktoś się spotkał z takim problemem, czy właśnie z taką charakterystyką gra fabryczny system BOSE? Może to kwestia nie podłączonego mikrofonu AudioPilot stąd taka ilość niskich tonów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli niskie tony U mnie po charakterystyce bose rzeczywiście basu przybyło ale żeby było go za dużo to nie powiem Musielibyśmy postawić oba auta obok siebie i sprawdzic


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli niskie tony U mnie po charakterystyce bose rzeczywiście basu przybyło ale żeby było go za dużo to nie powiem Musielibyśmy postawić oba auta obok siebie i sprawdzic


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Bas dominuje nad reszta tonów. Nawet gdy mam ustawienie flat przód gra zdecydowanie za bardzo niskimi tonami. Dopiero jak zjade level basu na min to jest powiedzmy ok.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, turzol napisał:

 


Bas dominuje nad reszta tonów. Nawet gdy mam ustawienie flat przód gra zdecydowanie za bardzo niskimi tonami. Dopiero jak zjade level basu na min to jest powiedzmy ok.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

to u mnie tak nie ma. Dzwięk jest zrównoważony. Sprobujcie zamienic piny przod tyl i zobaczyc czy sie cos zmieni. Jesli tak, to cos jest nie tak z kabelkologia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to u mnie tak nie ma. Dzwięk jest zrównoważony. Sprobujcie zamienic piny przod tyl i zobaczyc czy sie cos zmieni. Jesli tak, to cos jest nie tak z kabelkologia.


Tylko ja kladlem całą wiązkę ori Bose z A4 B7 i nie sądzę że to kwestia pomylonych sygnałów czy pinów. W weekend pożycze od znajomego RNS-E i sprawdzimy jak będzie wtedy grało.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj znać dla potomnych jak to się skonczylo


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok w mojej kostce białej 12pin która wchodzi do Concerta 3 wg rozpiski BOSE PIN JEST NA PIN8. Natomiast u mnie jest tam PUSTO, to może tłumaczyć że nawala tak mocno basem? Jeżeli tak to czy ktoś mógłby łopatologicznie wytłumaczyć co mam dołożyć/przełożyć?

Ew jaki kolor kabelka odpowiada za pin bose?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie w niedługim czasie planuje poprawić instalacje od bose, aby pozbyć się buczenia przy wł światłach. Kupiłem ori wiązkę i tu mam pytanie.
Przy kostce 25 pinowej od wzm mam 5 przewodów sygnałowych + 1 czarny który jest ucięty tu przy tym plastikowym zgrzewie. Z tego co rozumiem robi on za ekran, tak?
Natomiast tuż przed kostką od radia mam taką sytuacje jak na 2 zdjęciu. Z tego co widzę ktoś uciął kable a potem je polutował. Teraz pytanie czy wszystko jest tu zrobione tak jak być powinno. Wspomniany wcześniej czarny kabel łączy się z brązowym a ten leci z powrotem w stronę wzm i łączy się z masą wzm( zdjęcie 3). Czy tak jest w ori? I jeszcze jedno przy kostce od radia widzę że dwa cienkie brązowe kabelki były podłączone pod jeden pin, a teraz został tylko jeden. Drugi ucięty przy "d*pie".
 

DSC_0882.jpg

DSC_0884.jpg

DSC_0883.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze sie ktos wypowiedziec, kto ma ori BOSE glosnik na podszybiu - czy go w ogole czuc? Czy slychac ze gra? U mnie po wymianie starego glosnika na BOSE (pozostałe elementy BOSE w tym wiązka) ten glosnik ledwo sie rusza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, 

To chyba coś z głośnikiem lub podpięciem jest nie tak.

Jest różnica wyraźna.

Zresztą popatrz na magnes seryjnego głośnika centralnego i Bose.

Wg. mnie ma spory udział w "przestrzennym" brzmieniu Bose.

Podjedź kiedyś na spota to potestujesz,

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj sie slabo rusza i po podmiance z ori na BOSE nie odczulem zmiany. Czeka mnie jednak pewnie rozkrecanie tunelu i sprawdzanie co domin nakombinował. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, 

Też u Domina montowałem.

Przód mam podpięty z końcówki mocy z Concerta 2 a tył + 2 x sub ze wzmaka Bose.

Jak na zaangażowany budżet b. fajnie to śmiga :D

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, black4 napisał:

Witaj, 

Też u Domina montowałem.

Przód mam podpięty z końcówki mocy z Concerta 2 a tył + 2 x sub ze wzmaka Bose.

Jak na zaangażowany budżet b. fajnie to śmiga :D

Pozdrawiam

tylko daze do pelnego ori bezkombinowania typu przod pod ori radio itp. Grzebie przy tym juz 2 dzien i sprawdzam rozne kodowania odpowiadajace mojemu wyposazeniu. Jak na razie cos sie zmienilo na plus po wylaczeniu GALI.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, rozumiem.

Te wszystkie dodatkowe funkcje Gala, mikrofon itp. nie zawsze przynoszą pożądany efekt.

Wiele osób twierdzi, że ciekawiej gra Bose podłączone właśnie na tył a przód z ori radia.

Największą różnicę robi sub Bose x 2 :D

Nie wiem jaki masz zapas ale do Avanta w 18" wchodzi sub z Q5 a jeszcze jest patent na mod suba z Q5 ;D

Wpadnij na Spota we wtorek albo dziś na Stadion to pogadamy i odsłuchamy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, podłączyłem Bose zestaw tj. wzmaczniacz 25-pinowy i głośniki. Wszystko juz ładnie gra, ale przy odpalaniu silnika i jak jest włączone radio to jest takie puknięcie w głośnikach. Wiadomo jak radio wyłaczone to nie ma żadnego puknięcia. Na odpalonym silniku nie ma żadnych zakłóceń. Co to może być????

A druga sprawa czy PIN BOSE w radiu podłączam na pewno do PIN 24 wzmaka (mam Avanta)??? I jak zakodować aby był na radiu napis BOSE???

Dzięki za cenne uwagi i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.09.2009 o 15:04, mk4 napisał:

15 - Głośnik niskotonowy (-)
16 - Tylny lewy głośnik (-)
17 - Tylny lewy głośnik (+)
18 - Tylny prawy głośnik (+)
19 - Tylny prawy głośnik (-)
20 - Tylny lewy głośnik (+)
21 - Tylny lewy głośnik (-)
22 - Tylny prawy głośnik (+)
23 - Tylny prawy głośnik (-)

jakiś błąd się wkradł...wszystkie głośniki są tylne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...