Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[TDI PD] Poduszki silnika gumowo-olejowe z elektrozaworem (Błąd 17994)


PIXI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Nie mogę znaleźć jaka rezystancja ma być na lewej poduszce z zaworem. Omomierz pokazuje tylko, że przejście przez podłączenie dwóch styków poduszki jest. Błąd po usunięciu vagiem raz jest, a raz go nie ma. Podłączyłem miernik pod przewody od poduszki i po rozłączeniu wtyczki mam 12v, a jak podłącze wtyczkę do poduszki to 00v. Szukam po forach i widzę, że jest temat wylania poduszki, a co jak nie wylała tylko elektryka padła. U mnie objawy drgań są od 1800 do 2000 obr. Jak jest zimno to są dużo bardziej wyczuwalne niż latem i tylko w czasie jazdy.

Audi A4 B6 1.9 tdi AVF 130km.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Mam problem z poducha lewą i przednim ogranicznikiem momentu (szykuje sie wymiana) i pytanie jaka mam kupic poduche bo ta co mam zalozona ma nr : 8D0 199 379AC , 8D0 199 382 AE , 8D0 199 379AE , ona nie ma miejsca na czujnik , rozgladalem sie tez pod autem i z gory i nie widze nawet wtyczki skad powinna isc (nie ma jej nigdzie przyczepionej) teraz jaka poduche kupic , ta z czujnikiem i po prostu go nie podlaczac? czy kupic poduche bez czujnika . ewentualnie wskaze ktos skad ten kabel wychodzi zebym mogl go jakos zlokalizowac

auto to : A6 C5 (grudzien 2003) kod silnika AVF 130km

1642450426054.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W A6 C5 nie było zaworka do zmiany charakterystyki tłumienia poduchy, więc możesz kupić zwykłą, taka jak była.

Podaj rok, kod silnika to Ci powiem jakie są nr najnowsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, kamil-vag napisał:

W A6 C5 nie było zaworka do zmiany charakterystyki tłumienia poduchy, więc możesz kupić zwykłą, taka jak była.

Podaj rok, kod silnika to Ci powiem jakie są nr najnowsze.

podałem ze autko to a6 c5 2003 rok (produkcja grudzien) kod silnika AVF 130km .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, tranc napisał:

podałem ze autko to a6 c5

W A6 lewa ma numery 8D0 199 379 AE lub 8D0 199 379 AR 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok , w pierwszym poscie jest opisane ze kod silnika z tego rocznika ma taka poduche z czujnikiem , ogladalem na yt jakies filmiki czy na forach zagranicznych i tez mieli poduchy z czujnikiem przy tym modeli rocznikowo podobnym. Czyli moge kupic zwykla poduche i zamontowac ? tutaj lewa / prawa ma te same numery ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, tranc napisał:

ok , w pierwszym poscie jest opisane ze kod silnika z tego rocznika ma taka poduche z czujnikiem

No tak ale to jest dział o A4 nie A6 i jak pisałem wcześniej w A6 nie było tego czujnika, w A4 był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Btw, próbował ktoś zamontować dwie poduszki z czujnikiem i dorobić drugą kostkę? Czy będzie lepsze tłumienie drgań z silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WrRrrRr!!! Nie czujnikiem a zaworem!

Nie bedzie lepiej tłumił drgań. Na nowej oryginalnej poduszce odpięcie wtyczki w roznych warunkach wpływa prawie niewyczuwalnie na drgania.

+ pewnie trzeba by zastosowac przekaznik, zeby sterownik nie wykrył zwarcia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie jakieś miejsce, gdzie teraz można wyrwać poduszkę 8E0199379BF w rozsądnych pieniądzach? Mówię o oryginale, nie zamiennikach.

Edytowane przez Damlok24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was spotkał się z przypadkiem, że nowa ori poduszka prawa wibruje? Czuć to jak dotykam auto od strony pasażera i podczas jazdy w zakresie 1700-2000obr. Trochę mi ręcę opadają. Stare poduszki nie wibrowały, a nowe wibrują i silnik skacze.

Edytowane przez marcin19883
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, nadybek napisał:

Dużo osób sie z tym spotkało- każdy zamiennik tak ma  :wink:

Na opakowaniu napisy Hydrolager Audi VW itp. kupione od Plichta ASO. Made in UK. Myślisz, że zamienniki?

Edytowane przez marcin19883
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Langista napisał:

Często luzują się śruby, spróbuj je dokręcić.

Od prawych poduszek się luzują? Górne? Dolne są solidnie dokręcone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zamontowałem moim a4 AVF poduche

 Lewą Original Imperium 37601 i muszę powiedzieć że jestem miło zaskoczony, buda nie telepie, nic nie stuka..... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.10.2022 o 21:11, Bob 87 napisał:

Ostatnio zamontowałem moim a4 AVF poduche

 Lewą Original Imperium 37601 i muszę powiedzieć że jestem miło zaskoczony, buda nie telepie, nic nie stuka..... 

 

Ktoś jeszcze sie wypowie na temat tego Imperium ? :P

 

I jak to jest z tymi z exeo ? Bo widze po aukcjach,ze te od 2.0 TDI maja inne koncowki numeru :eusathink:

Edytowane przez Marfiol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje porady panowie czy poduszka będzie do wymiany , problemem jest wibrowanie na jałowym - zawieszenie ok, końcówki nowe. Podczas gaszenia telepie budą, czasami zgaśnie gładko, odpalanie też buja budą. Podsylam zdjęcia - bok jest ciemny i mokry, patrząc z góry jest mocno wglebiona.

IMG20221030172001.jpg

IMG20221030171946.jpg

IMG20221030171904.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.10.2022 o 19:09, Jano8504 napisał(a):

Potrzebuje porady panowie czy poduszka będzie do wymiany , problemem jest wibrowanie na jałowym - zawieszenie ok, końcówki nowe. Podczas gaszenia telepie budą, czasami zgaśnie gładko, odpalanie też buja budą. Podsylam zdjęcia - bok jest ciemny i mokry, patrząc z góry jest mocno wglebiona.

IMG20221030172001.jpg

IMG20221030171946.jpg

IMG20221030171904.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...