Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BRE] Jak często lać uszlachetniacz do wtrysków czyszczenia ?


sebperth

Rekomendowane odpowiedzi

Wcześniej nie zwracałem uwagi na bujanie silnika, ale wlałem STP. Czasami miałem objawy poszarpywania, jakby uślizgu kół przy przyspieszeniu... (wiem, że o szarpaniu jest odrębny wątek; czytałem).

Około 1kkm wstecz dolałem STP i czuję, że delikatnie buja silnikiem nadal, zwłaszcza na zimno. Co najgorsze, coraz częściej pojawia mi się poszarpywanie przy ostrzejszym przyspieszeniu, zwłaszcza na 2 i 3 biegu. Ostatnio zalałem na Shellu zwykłą ropkę zamiast jak zwykle V-Power i chyba to spowodowało, że szarpanie się nasila, bo nie sądzę aby winę za to nasilające się zjawisko ponosił STP :mysli:....

Następnym razem zaleję Vervę lub V-Power i zobaczymy czy się uspokoi..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby poczuc jakiekolwiek efekty uszlachetniacza trzeba chyba przejechac najpierw pewną ilosc km - ~1-2kkm. Mam racje?

Czy jest taka zasada ze trzeba wlewac np. STP przed tankowaniem pełnego zbiornika? czy np. mozna wlac uszlachetniacz jak jest np. 3/4 zbiornika i dolac do pełna ON i wtedy tez sie dobrze wymiesza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby poczuc jakiekolwiek efekty uszlachetniacza trzeba chyba przejechac najpierw pewną ilosc km - ~1-2kkm. Mam racje?

Czy jest taka zasada ze trzeba wlewac np. STP przed tankowaniem pełnego zbiornika? czy np. mozna wlac uszlachetniacz jak jest np. 3/4 zbiornika i dolac do pełna ON i wtedy tez sie dobrze wymiesza?

Kolego to ile Ci to pali albo jak duży masz bak że chcesz przejechać 2kkm? Na STP pisze z jaką ilością paliwa powinno się go mieszać. A jak go wlewasz to niema znaczenia, bo i tak Ci to prędzej czy później przejdzie przez gary. Ja poprawę poczułem po przejechaniu połowy baku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby poczuc jakiekolwiek efekty uszlachetniacza trzeba chyba przejechac najpierw pewną ilosc km - ~1-2kkm. Mam racje?

Czy jest taka zasada ze trzeba wlewac np. STP przed tankowaniem pełnego zbiornika? czy np. mozna wlac uszlachetniacz jak jest np. 3/4 zbiornika i dolac do pełna ON i wtedy tez sie dobrze wymiesza?

jak masz 3/4 zbiornika to spokojnie możesz wlać stp i dotankować

jedną buteleczkę dodatku stosuje się na max 60 litrów paliwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest zalecane 50-60 litrów paliwa/1 buteleczka. A gdy tankujemy 70 litrów, do fulla to dolać jeszcze 1/5 drugiej buteleczki? Jak sądzicie?

A co do tego jak dolewać czy mieszać to po prostu dolać do zbiornika po albo przed tankowaniem i po sprawie. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest zalecane 50-60 litrów paliwa/1 buteleczka. A gdy tankujemy 70 litrów, do fulla to dolać jeszcze 1/5 drugiej buteleczki? Jak sądzicie?

A co do tego jak dolewać czy mieszać to po prostu dolać do zbiornika po albo przed tankowaniem i po sprawie. :good:

chyba to juz nie ma takiego znaczenia 5 litrów w ta czy w ta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest zalecane 50-60 litrów paliwa/1 buteleczka. A gdy tankujemy 70 litrów, do fulla to dolać jeszcze 1/5 drugiej buteleczki? Jak sądzicie?

A co do tego jak dolewać czy mieszać to po prostu dolać do zbiornika po albo przed tankowaniem i po sprawie. :good:

chyba to juz nie ma takiego znaczenia 5 litrów w ta czy w ta

Spotkałem się z opiniami, że dolewają i stąd moje pytanie. Z drugiej strony to raczej nie powinno mieć negatywnego skutku. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja będę zalewał w weekend coś takiego:

http://www.liquimoly-sklep.pl/product-pol-5014-Pro-Line-Diesel-System-Reiniger-Liqui-Moly-5156-Opakowanie-0-5L-.html

Na opakowaniu jest napisane że 0,5 litra wystarcza na 70 litrów paliwa. Ale sprzedawca mówi że z praktyki wie że lepiej wlać do baku 0.25 litra jak będę miał 15 litrów i wyjeździć jak najbliżej 0. I tak zrobię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja będę zalewał w weekend coś takiego:

http://www.liquimoly-sklep.pl/product-pol-5014-Pro-Line-Diesel-System-Reiniger-Liqui-Moly-5156-Opakowanie-0-5L-.html

Na opakowaniu jest napisane że 0,5 litra wystarcza na 70 litrów paliwa. Ale sprzedawca mówi że z praktyki wie że lepiej wlać do baku 0.25 litra jak będę miał 15 litrów i wyjeździć jak najbliżej 0. I tak zrobię.

i co to robi? bo nie znalazłem w katalogu żadnego opisu :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po zalaniu STP przejechałem ok. 400km i muszę powiedzieć że delikatnie jakby lepiej się zbiera (może któraś końcówka wtrysku była przypchana) - wkręcił mi się na 210km/h dużo szybciej niż wcześniej (na tej samej trasie). Po drugie chyba mniej wibruje na jałowym ale nie trzęsło aż tak żebym odczuł dużą różnicę. Co do spalania to prędkość z jaką przesuwa się wskazówka jest możee ciut wolniejsza - wiadomo jak wtryski prawidłowo pylą to fura spali mniej niż przy lejących wtryskach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po zalaniu STP przejechałem ok. 400km i muszę powiedzieć że delikatnie jakby lepiej się zbiera (może któraś końcówka wtrysku była przypchana) - wkręcił mi się na 210km/h dużo szybciej niż wcześniej (na tej samej trasie). Po drugie chyba mniej wibruje na jałowym ale nie trzęsło aż tak żebym odczuł dużą różnicę. Co do spalania to prędkość z jaką przesuwa się wskazówka jest możee ciut wolniejsza - wiadomo jak wtryski prawidłowo pylą to fura spali mniej niż przy lejących wtryskach.

Uszlachetniacz, lek na całe zło :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie całe :decayed:ale nie zaszkodzi a czasem i troche pomoże...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po zalaniu STP przejechałem ok. 400km i muszę powiedzieć że delikatnie jakby lepiej się zbiera (może któraś końcówka wtrysku była przypchana) - wkręcił mi się na 210km/h dużo szybciej niż wcześniej (na tej samej trasie). Po drugie chyba mniej wibruje na jałowym ale nie trzęsło aż tak żebym odczuł dużą różnicę. Co do spalania to prędkość z jaką przesuwa się wskazówka jest możee ciut wolniejsza - wiadomo jak wtryski prawidłowo pylą to fura spali mniej niż przy lejących wtryskach.

Od kiedy FWD tyle wyciąga i gdzie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...