Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Czy jeździcie z włączonym ESP?


pisky

Rekomendowane odpowiedzi

1) staram się wyłączać ESP, jak jest sucho to mam wyłączony

2) Było już o tym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja praktycznie mam nonstop wlaczone ESP, okazjonalnie wylaczam jak chce ruszyc z ulanska fantazja a tak nonstop ON wole dmuchac na zimne :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ESP siedzi na fotelu kierowcy a ASR to moja prawa noga.

W 80-tce jest identycznie. :cool::cheesy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś jeżdzi systemem binarnym to mu tylko przeszkadza... :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Always ON...dwa razy dupe uratowalo na zakrecie...raz nawet nie zdazylem skontorwac kierownica, a ESP wyprowadzilo autko na prosta :afro:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie zawsze włączony, sporadycznie :grin::evil: nie :afro: -- zaleznie od okolicznosci :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie oglądałem program w tvn Turbo o tym że ESP nie wyłącza się całkowicie w nowych autach Audi :evil:

To fakt jak lecimy bokiem z wył ESP to ABS coś tam jeszcze robi ( to chyba elektroniczna blokada dyfra) ale to tylko do czasu potem sie wszystko robi OFF i ogień (lataliśmy bokami po wawce i zero problemu ) Chyba kolesie z tvn turbo nie jarzą o co cho do końca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauwazlylem to w mojej NIUNI u jeszcze w A6 (2003 - 2.0 v20) mojego szefa, ze pomimo wyłączonego ESP cos tam sie dzieje i odczowam tak jakby coś tam jednak czuwało nad moją ciężką nogą.

Czy tak faktycznie jest ze ESP nigdy nie wyłącza się do końca...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ESP jest polaczone z ABSem,wiec nawet jesli sie go wylaczy calkiem,to ABS jeszcze dziala i moze sie wydawac,ze tak jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na samym początku jak kupiłem auto to ESP było włączone do momentu względnego "wyczucia" auta. A teraz ESP OFF.

Kolega pisky zadał pytanie:

2. Jaki wpływ ma włączone ESP na prace silnika i spalanie.

Czy ktoś wie coś na ten temat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ESP jest polaczone z ABSem,wiec nawet jesli sie go wylaczy calkiem,to ABS jeszcze dziala i moze sie wydawac,ze tak jest

No OK, ale ABS działa w odwrotną stronę niż ESP... Zwalnia chyba hamulce, a ESP zaciska. :mysli:

no tak,masz racje ABS nie pozwala na calkowite zblokowanie kol podczas chamowania,ale ESP wykorzystuje ABS do odwrotnego celu-jesli kola sie zaczynaja slizgac,ABS wkracza do akcji i je delikatnie blokuje i nie pozwala na dalsze,szybsze obracanie sie kol,co powodowalo poslizg

dwa rozne mechanizmy,ale wspolpracuja ze soba :wink4:[br]Dopisany: 12 Wrzesień 2008, 20:29_________________________________________________a czy ma jakis zwiazek ze zuzyciem paliwa-nie wydaje mi sie,ale moze miec zwiazek ze zuzyciem opon-tez kosztuja... :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jak to jest z tym wl i wyl. jak zapalam autko to na tablicy sie nic nie swieci czyli esp jest wyl? jak wcisne knefel na panelu to zapala sie kontrolka esp na descs i swieci caly czas i wowczas esp jest wlaczona. dobrze to rozumiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...