Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVJ] Odczuwalne drgania podczas pracy silnika siedząc w środku samochodu


Largo79

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie co może być przyczyną że jak siedzę w samochodzie to na wolnych obrotach czuję trzepanie w samochodzie tak jakby były przenoszone drgania z silnika na cały samochód, ostatnio wymieniłem dwie poduszki pod silnikiem ale to nie pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie co może być przyczyną że jak siedzę w samochodzie to na wolnych obrotach czuję trzepanie w samochodzie tak jakby były przenoszone drgania z silnika na cały samochód, ostatnio wymieniłem dwie poduszki pod silnikiem ale to nie pomogło.

A jakie założyłeś poduszki? ori czy zamiennik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie co może być przyczyną że jak siedzę w samochodzie to na wolnych obrotach czuję trzepanie w samochodzie tak jakby były przenoszone drgania z silnika na cały samochód, ostatnio wymieniłem dwie poduszki pod silnikiem ale to nie pomogło.

A jakie założyłeś poduszki? ori czy zamiennik

Oryginalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze na jednym cylindrze nie chodzi ?

Ale to bym miał błąd na kompie??!! Dzisiaj zrobiłem czyszczenie przepustnicy. Jutro sprawdzę co i jak, na chwilę obecną widzę małą poprawę na lepsze. Wiecie może co to za czujnik jest za przepustnicą na kolektorze dolotowym??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem czyszczenie przepustnicy oraz czujnika przepływu masy powietrza i drgania zmniejszyły się bardzo dużo jednak nie zniknęły całkowicie. Czyszczenie rozwiązało jeszcze drugi mój problem a mianowicie nie równą pracę na zimnym silniku oraz gaśnięcie samochodu (trwało to około 1 min po odpaleniu). Teraz pozostaje tylko całkowite zniwelowanie drgań które jak pisałem bardzo się zmniejszyły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie mam dokładnie to samo, czasami jak zatrzymuje się na światłach czy stoję na postoju trzęsie całym samochodem. Zauważyłem też, że dwa razy podczas dynamicznej jazdy (ostre przyspieszanie i przekroczenie 4 tys. obr/min) zapaliła mi się kontrolka elektroniki silnika. Właśnie czekam na zamówiony kabel VAG, żeby sprawdzić dokładnie co się dzieje w silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak kupywalem samochod tez byly drgania w poruwnaniu do b5 1.8T aeb tylko ze tam byl nowy dwumas i sprzeglo teraz siedze w samochodzie i nic juz nie czuc chyba nawet lepiej jest niz b5 co zrobilem? wywalilem kata downpipe w laczniku dwoch rur byla dziurka nowe swiece 2 nowe cewki sztywny dolot i sportowy filtr wczesniej silnik mocno drgal widac bylo po nim teraz nawet nic czuc na silniku nawet lanie chodzi jak obnize obroty do 720 chcesz miec mniejsze drgania na budzie podnies obroty silnika do 820 vagiem to zrobisz aa jescze wstawilem nowy orginalny lancuszek i napinacz lancucha tez orginal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też drga na wolnych. W ogóle to cały czas drga, ale jak jest rozgrzany to mniej :facepalm:

Co dziwne ostatnio jak podniosłem samochód (przednie koła w powietrzu) to drgań nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mam taki problem. Jak zmienić vagiem obroty??

silnik/adaptacje/blok 01 - standardowa wartość to chyba 128 i można zmienić np. na 132

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmiana obrotów nic nie da..jeśli chcieć by je wyeliminować to braknie skali w ustawianiu wartości..mi też drży raz mocniej a raz mozna powiedzieć że drgan nie ma i za cholere nie wiem co z tym fantem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No u mnie jest tak jak mówie, jak zimny silnik to w środku czuje się jakbym w traktorze siedział, jak rozgrzany to już lepiej jest a jak podniosę przednie koła to nie ma wcale drgań :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...