Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przekładka z ośki na quattro w A4 B6/B7


Gamling

Rekomendowane odpowiedzi

sprzeglo zostaje o srednicy 228mm gdyz wieksze jest montowane na 8srub do walu a w avb masz tylko na 6

zamontuj sprzeglo od AWXa

wyjatkiem jest gdy wrzucisz calosc dwumas i sprzeglo od AVFa 130km 6 biegow

czy do kompletu od AVF jest taki sam czy inny niż w AVB rozrusznik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

ja zmieniałem u siebie napęd na Q z 6-o biegową skrzynią od 2,5 tdi- więc, sprzęgło wymieniłem na zestaw sztywny średnica 240mm (wyrywam korzenie i nic się nie dzieje) a rozrusznik kupiłem od awx-a od 6-cio biegowej skrzyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zmieniałem u siebie napęd na Q z 6-o biegową skrzynią od 2,5 tdi- więc, sprzęgło wymieniłem na zestaw sztywny średnica 240mm (wyrywam korzenie i nic się nie dzieje) a rozrusznik kupiłem od awx-a od 6-cio biegowej skrzyni.

kolego a pozostałe klamoty miałeś od 2,5 Tdi czy tylko skrzynie?

Można wiedzieć jakie koszty operacji robocizna i części?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od silnika do końcówek wydechu graty od 2,5 (skrzynia ,wał,tylna zawiecha ,zbiornik,wybierak,linki ręcznego,wydech) koszt ok.2,5tys bo musiałem dorobić chłodnicę oleju skrzyni + dodatkowo 1,7tys na zestaw sztywny zamiast dwumasy. Robota odpadła bo sam grzebałem....:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od silnika do końcówek wydechu graty od 2,5 (skrzynia ,wał,tylna zawiecha ,zbiornik,wybierak,linki ręcznego,wydech) koszt ok.2,5tys bo musiałem dorobić chłodnicę oleju skrzyni + dodatkowo 1,7tys na zestaw sztywny zamiast dwumasy. Robota odpadła bo sam grzebałem....:decayed:

jak to jedzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no a przełozenia w 2,5 są przecież chyba inne niż 1.9, awx da rade na skrzyni 2,5?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AWX - 130 kM , BKE - 115 kM . 1-y, 2-gi bieg u mnie- wyrywanie drew z korzeniami :decayed: 3-y i 4-y bardzo fajne przyspieszenie 5 fajnie, 6-ć do rozpędzenia do 225 km wieczność ale da rade :grin::grin::grin::grin::grin: ( zaznaczam - seryjny motor 115kM)

---------- Post dopisany at 23:05 ---------- Poprzedni post napisany at 23:04 ----------

Jak będziesz w stolicy to zapraszam na przejażdżkę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AWX - 130 kM , BKE - 115 kM . 1-y, 2-gi bieg u mnie- wyrywanie drew z korzeniami :decayed: 3-y i 4-y bardzo fajne przyspieszenie 5 fajnie, 6-ć do rozpędzenia do 225 km wieczność ale da rade :grin::grin::grin::grin::grin: ( zaznaczam - seryjny motor 115kM)

---------- Post dopisany at 23:05 ---------- Poprzedni post napisany at 23:04 ----------

Jak będziesz w stolicy to zapraszam na przejażdżkę :wink:

jak bym do Ciebie podjechał ile bysmy musieli wypić skrzynek piwa żeby zrobic z mojej Q?

---------- Post dopisany 04-07-2014 at 13:41 ---------- Poprzedni post napisany 02-07-2014 at 23:19 ----------

i pytanie, czy do avanta podejdzie zestaw q od sedana?

---------- Post dopisany 09-07-2014 at 08:40 ---------- Poprzedni post napisany 04-07-2014 at 13:41 ----------

Mam okazje kupić całe a4 b6 avant 2,5 180 koni, czy przekłądka podejdzie bez problemu P&P do awx 1.9 Tdi???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie oryginalnie umieszczona jest chłodnica oleju skrzyni w 1.9 tdi quattro? Jaki olej do skrzyni i dyfra polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy przekładki Q musze szukać od avanta do avanta, czy od sedana do avanta podejdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie

Mam Audi A5 2012rok, 1.8TFSI, 170KM, 320Nm, FWD, manual. Czy jest możliwe zrobienie z tego quattro? A4 z tym silnikiem występują z quattro, A5 od 2.0TFSI. Czy da się to zrobić? Jaki jest orientacyjny koszt całkowity? I czy warto? Niektórzy mówią, że za słaby silnik.

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko da rade zrobic. Potrzebny ogarniety mechanik. Koszt powinien byc w granicach 2-3tys. Plus cena klamotow , minus to co uda ci sie sprzedac. Czy warto? Na to pytanie musisz odpowiedziec sobie sam. Jak lubisz las, ryby i grzyby to quattro sie przyda. Jesli jezdzisz glownie miasto, autostrady, duze przebiegi zostan przy osce. Pzdr

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie proszę o odpowiedź, czy przekładkę Q musze szukać od avanta do avanta, czy od sedana do avanta podejdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ile wiem rozróżnienia między avantem a sedanem nie ma. Tak przynajmniej wynika z ETKI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedstawie teraz mój problem.

Posiadam audi a4 b6 quattro wczesniej siedział tu silnik 1.8t avj teraz 2.7v6 Biturbo.Chcę włożyc skrzynie 6. Mam pytanie co dokładnie muszę kupic od jakiego modelu żeby to wszystko zagrało ze sobą. Swój napęd sprzedam w bardzo dobrej cenie jak by co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wal od 6stki i dyfer z tym samym przełożeniem głównym. I nie wiem czy nie poloski, zależy od czego wsadzisz skrzynie

Wysłane z mojej nowej Nokii 3310

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...