Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przekładka z ośki na quattro w A4 B6/B7


Gamling

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się do swapa...

Skrzynia, wał, dyfer, całe tylne zawieszenie z hamulcami, bak, półosie, linki hamulcowe, sprzęgło + dwumas, coś pominąłem?

I jakie kwiatki mnie spotkają? Wiem, że z bakiem będzie trzeba pokombinować tzn. podciągnąć 2 przewody do licznika i przekodować licznik i ABS jest bardziej czuły na lodzie/śniegu :eusathink:

Generalnie wszystko jest plug&play?

Poza tym jeszcze dochodzi to, że mam multi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Przymierzam sie od pół roku i nadal nie moge skompletować części. Mam 1BV i nie wiem jak dobrać klase wagową sprężyn po SWAPIE. A jeśli chodzi o ten ABS to czy da cos zmiana pompy ABS'U na tą z Quattro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest taka, że kupiłem B6 1.8T BFB z uszkodzoną skrzynią multi. Znalazłem taką samą B6 1.8T Quattro manual. Czy zbiornik paliwa, osłony termiczne, tłumiki też muszą być zmienione? Goś zapodał mi za komplet części: skrzynię, sprzęgło, wał, półosie i jeszcze takie tsam 800 Euro. Jakieś porady czy brać się za to bo tu za granicą mechanika nie problem bo sam bym wszystko wrzucał jedynie sprawy kodowania to się obawiam czy tu jest na tyle gość jakiś żeby to mógł ogarnąć? Proszę o pomoc i ewentualnie pełną listę części bo muszę to auto złożyć i samemu spróbować QUATTRO i jeszcze chip jak wszystko będzie grać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ,ktorzy robili moda FWD na Quattro ,co konkretnie robi sie z elektronika ?

Czy na tylnym dyfrze badz skrzyni (chodzi o forsen) nie ma zadnych czujnikow ,co wymagalo by dolozenia czesci instalacji po zmianie z FWD ?

Jesli to ma jakies znaczenie to dodam ze chodzi mi o A4/A5 B8 :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy któryś z forumowiczów mający za sobą przekładkę w B6 może opisać bardziej szczegółowo temat niezbędnych części i miejsc w których może wystąpić problem lub jest więcej rzeźbienia? Czy tylne sanki i most są zawsze takie same? Niezależnie czy jest to 1.8T czy 2.5 TDI? Czy tylne sanki wchodzą bez przeróbek i jedyne niezbędne rzeźbienie jest przy podporze wału? Jak wygląda mocowanie skrzyni? Wystarczy wymiana poduszki z łapą czy też jest rzeźbienie?

Elektrycznie, jeśli chodzi o pompę wystarczy że przełożę swoją i dodam drugi pływak?

Dzięki za wszelkie informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam trochę za off topa ale w mojej a4 b6 3.0 quattro tiptornic rozwalił się wał(poprzedni właściciel go już naprawiał). Potrzebuje teraz kupić drugi używany wał. W salonie podali mi z Vin'a tylko taki nr części 8E0 521 101T. Czy ktoś może powiedzieć od czego mogę pod pasować wał? Na allegro nie znalazłem wału z tym nr części. Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciechu20 dużo z tym roboty? trzeba coś jeszcze zmieniać z 5 biegowej skrzyni na 6 quattro? czy pasuje p&p? ile Cie to kosztowało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciechu20 dużo z tym roboty? trzeba coś jeszcze zmieniać z 5 biegowej skrzyni na 6 quattro? czy pasuje p&p? ile Cie to kosztowało?
Poszło PW :wink:

Taa sam robil... :wink::whistling: Kosztowalo go to 10 dni i 5 nocy :P + 2 flaszki bo tyle czasu czekał na przekładkę że juz nie pamięta ile $$$ na części poszło... Pozdr Krzychu :peace:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciechu20 dużo z tym roboty? trzeba coś jeszcze zmieniać z 5 biegowej skrzyni na 6 quattro? czy pasuje p&p? ile Cie to kosztowało?
Poszło PW :wink:

Taa sam robil... :wink::whistling: Kosztowalo go to 10 dni i 5 nocy :P + 2 flaszki bo tyle czasu czekał na przekładkę że juz nie pamięta ile $$$ na części poszło... Pozdr Krzychu :peace:

Wiadomo że w Elektrocar u Karola, ale już teraz mogę się pochwalić ,że mamy dwie udane przekładki (ta ogarnięta w dwa dni :kox:) za sobą, bo w Karolowym sedanie też już hula Quattro :naughty::naughty:,

czekamy więc na zimę :banan::banan::banan::banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciechu20 dużo z tym roboty? trzeba coś jeszcze zmieniać z 5 biegowej skrzyni na 6 quattro? czy pasuje p&p? ile Cie to kosztowało?
Poszło PW :wink:

Usługowo też to robisz? Jak tak to daj cene na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...