Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przekładka z ośki na quattro w A4 B6/B7


Gamling

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

panowie a jakj wygląda sytuacja

pacjent a4 b5 2,5tdi AKN avant quattro tiptronic 2001r (bez ESP) co by było potrzebne do przekładki samego silnika AVF i jaki byłby szacunkowy koszt zakup + czesci + kodowanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktos moglby mi podeslac kodowanie do czerwonego fisa - cos mi szwankuje wskaznik chce sprawdzic poprawnosc ustawien po modzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś również ja mogę się już pochwalić konwersją na Quattro. Pozostała tylko kwestia ogarnięcia podwójnego pływaka w baku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem jak wyglądaja koszta i stopień skomplikownia takiego moda w b8.

Podczas wymiany sprzęgła ,moj mechanik stwierdzil że skrzynia w b8 caga fwd, jest taka sama jak w quattro ,jest tylko zaslepiona deklem w miejscu gdzie wchodzą mechanizmy od quattro. Ile w tym prawdy nie wiem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba sprawdzic na wlepach w q i oskach czy skrzynie maja te same oznaczenia, ale troche nie chce mi sie w to wierzyc, bo np w b5/6/7 jak odpina sie wał to caly moment napedu przechodzi na nieobciazony wowczas przegub walu i auto stoi w miejscu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :decayed:

ja mam pytanie partyczne, czy po zalozeniu Q Twoj samochod nie zaczal bardziej pływać na boki ?

i kolejn pytanie jest odnośnie poduszek pod skrzynia biegów. Ze wzgledu na to że mi pękł ten trójkąt

http://img502.imageshack.us/img502/3407/p1060359.jpg

i był problem z znalezieniem tej lapy na allegro, to mam zalozlone 2 poduszki po bokach rozwiaznie które jest stoswane w A4 b5. Juz po odpalenie auto dostaje wibracji. I teraz Pytanie i prośa czy możesz zrobić zdięcie tej łapy montażowej i czy mogłbyś badź moglibyście koledzy dać na miara na kogoś gdzie mogę kupić tą łape? a i jakiś link do aukcji z poduszka potrzebą do tego rozwiązania bo z tego wszystkiego nie wiem jak tam Jest :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaką masz skrzynie, bo numer jest wspólny ale dla poszczególnych skrzyń jest inna litera w oznaczeniu na koncu tego numeru, tam gdzie X

8E0399105 X

Wysłane z mojego HTC EVO 3D X515m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy skrzynia tak :

SKRZYNIA BIEGÓW 6-CIO BIEGOWA FRF

DO SILNIKÓW 2,5 TDI

NR KATALOGOWE:

FRF

81500708 03

01E 301 211 C

2 AEK-Z ZWN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8E0399105BF jest do numeru VIN 8E-4-100000 a 8E0399105CF od tego numeru

To są numery łap dla skrzyni 2.5Tdi 6bieg w B6 Quattro

Wysłane z mojego HTC EVO 3D X515m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to są numery tego trojkta ? czy ten wygietej belki ?

---------- Post dopisany 23-12-2012 at 00:08 ---------- Poprzedni post napisany 22-12-2012 at 22:49 ----------

dzis wymieniłem poduszki pod skrzyni na te z b5 bo jeszcze tej centralnej lapy nie mam : / ale niestety nadal samochod caly wibruje i to bardzo mocno. 1-10 oceniam na 7. Jakieś pomysły?:kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra podczas jazdy ok. Ale na postoju wał się nie rusza a dra cale auto jak powalone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to są numery tego trojkta ? czy ten wygietej belki ?

---------- Post dopisany 23-12-2012 at 00:08 ---------- Poprzedni post napisany 22-12-2012 at 22:49 ----------

dzis wymieniłem poduszki pod skrzyni na te z b5 bo jeszcze tej centralnej lapy nie mam : / ale niestety nadal samochod caly wibruje i to bardzo mocno. 1-10 oceniam na 7. Jakieś pomysły?:kwasny:

poduchy czyli tego trojkata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poduchy pod skrzynia wymineiłem na nowe te z b5. Po swietach dokupie ten trojkat i podjade zamontowac ta centralan poduche tak jak w ori bylo moze to cos da. ewentualnie poduszka silnika i dwumas zostaje no bo tak to nie wiem co jeszcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świetny mod, po przeczytaniu całego wątku gratuluje pomysłu i odwagi, a czy po zrobieniu 4x4 seryjne esp nie świruje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś również ja mogę się już pochwalić konwersją na Quattro. Pozostała tylko kwestia ogarnięcia podwójnego pływaka w baku.

I co kolego ograłeś te pływaki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała zabawa to kwestia pociągnięcia dwóch przewodów do licznika i przekodowanie na quattro, ale mam lenia i zabiorę się za to w wolnej chwili :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja to niby mam ogarnięte, jest kabelek jest przekodowane :) a pokazuje wskaźnik na odwrót jak jest pelny to pokazuje pusty iid.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...