Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

A Twoja podpora od 2.0 tdi nie pasuje? Jak kupisz odpowiednią łapę to podduszka powinna przypasować w Twoją podporę. Ja nie pamiętam już dokładnie jak to wyglądało moim w 1.9 tdi ale chyba pasowała moja, tylko trzeba było odkręcić dodatkowe wzmocnienie z niej bo kolidowało z wałem.

Z wydechem nie rzeźb tylko rób go jak najbliżej oryginału bo potem potrafi rezonować. 

Dystans między skrzynią a silnikiem zamontowałeś? Przy sprzęgle 240mm od BRD jest niezbędny.

Edytowane przez bobikos

  • Odpowiedzi 2,2 tys.
  • Wyświetleń 591,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano
W dniu 5.01.2020 o 21:37, bobikos napisał:

A Twoja podpora od 2.0 tdi nie pasuje? Jak kupisz odpowiednią łapę to podduszka powinna przypasować w Twoją podporę. Ja nie pamiętam już dokładnie jak to wyglądało moim w 1.9 tdi ale chyba pasowała moja, tylko trzeba było odkręcić dodatkowe wzmocnienie z niej bo kolidowało z wałem.

Z wydechem nie rzeźb tylko rób go jak najbliżej oryginału bo potem potrafi rezonować. 

Dystans między skrzynią a silnikiem zamontowałeś? Przy sprzęgle 240mm od BRD jest niezbędny.

Z podporą to powiem szczerze że nawet nie próbowałem. Zobaczę bo jeśli by pasowała to oszczędzi to trochę spawania wydechu no i czasu. Ja w oryginale nie mam już tego wzmocnienia bo z tego co przewertowałem w etce to B7 już tego nie miało. 

Co do dystansu to ja miałem go w starej skrzyni więc siedzi tam już 240mm i zamontowałam go z powrotem bo sprzęgło i rozrusznik zostawiłem to co mam bo jeszcze jest w miarę ok. 

A z wydechem i tak muszę trochę pokombinować bo ten co wziąłem od gościa to środkowy jest już kiepski i poprostu wstawię prostą rurę i zrobię rozejscie na 2 strony i w końcu ten tył będzie jakoś wyglądał przy okazji quattro :decayed:

 

 

Quattro zamontowane :banan: I teraz jest jazda tylko mam jedno pytanie bo nie mogę znaleźć tego posta czy wskaźnik poziomu paliwa mogę przełożyć z starej pompy do quattro czy nie będzie pasował?  Bo standardowo mimo zapewnień sprzedawcy że pływak są z 2004 pokazuje na odwrót poziom paliwa i lewy muszę kupić ale jak by się udało przełożyć prawy to by było prościej. 

Kojarzę w którymś miejscu ten temat ale jest już dość dużo stron i ciężko znaleźć. 

Edytowane przez fox60

  • 5 tygodni później...
Opublikowano

Cześć, czy ktoś na forum zajmuje się przekładkami ośki na quattro na zasadzie: wstawiasz samochód - odbierasz gotowca. najlepiej woj. łódzkie. Z góry dzięki za informację.

Opublikowano

kojarzę z grup Radom i Puławy na pewno te dwie miejscówki

Opublikowano
W dniu 5.02.2020 o 21:02, 3r4 napisał:

kojarzę z grup Radom i Puławy na pewno te dwie miejscówki

Ok, czyli wiem gdzie szukać :hi:

Opublikowano

Witam serdecznie, jestem po swapie na quattro według waszego poradnika i teraz pytanko sterownik abs z quattro zakodowany wyrzuca błąd czujnika prędkości abs lewego koła, pytanie brzmi dlaczego ? muszę poprowadzić dodatkowy kabel jak w przypadku pływaka od zbiornika paliwa ?

Opublikowano

Piny we wtyczce od pompy ABS zamieniłes?

Opublikowano
7 godzin temu, MemberA4 napisał:

Piny we wtyczce od pompy ABS zamieniłes?

nie nie zmieniałem, jeśli byłbyś tak miły i mi wytłumaczył które piny trzeba podmienić byłbym dozgonnie wdzięczny ;)

Opublikowano

Odpowiedź masz na 27 stronie tematu

Pozdrawiam

Opublikowano

Pin zielony 28 w 12 Pin czarny z 13 w 28 kostka jest rozbieralna bez użycia siły.. ? ?

Opublikowano
9 godzin temu, doktorek83 napisał:

Pin zielony 28 w 12 Pin czarny z 13 w 28 kostka jest rozbieralna bez użycia siły.. ? ?

dzięki za pomoc pozdrawiam jakby ktoś miał pytania odnośnie swapu mogę pomóc ;)

Opublikowano

I mam kolejne pytanie, widziałem tu na forum opis kostki do pływaka qt ale problem mam taki ze mam dwa piny na środku i potrzebuje opisu pinów na pływaku wiem że plus leci do kostki licznika nr PINu 11. Poradziłem sobie xd

Edytowane przez Przypalony
Rozwiązanie problemu

Opublikowano

Panowie rozgryźliście temat przekodowania ecu na qt ? wiem że mój sterownik posiada mapy na automat itd robiłem w nim mapę więc nie umknęło to mojej uwadze, tyle że mój parch nie przyjmuje innego kodowania niż seryjne 

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano

Witajcie. Jestem w trakcie przekładki A4 B6 3.0 ASN.
Możecie mi potwierdzić że ten komplet zadziała:
Skrzynia FRE 35/8
Dyfer FUB 35-8
Wał 8E0 521 101 E
???
 

Opublikowano

FRE była przy 3.0 wiec raczej bez obaw...

Opublikowano

Jednak wybór padł na GJV i ETS z tyłu. Pomoże ktoś z wałem? Chciałbym jeszcze potwierdzić, mocowanie pod podpore wału w A4 B6 należy dospawać do podwozia? 

Opublikowano
2 minuty temu, H4NNIB4L napisał:

Jednak wybór padł na GJV i ETS z tyłu. Pomoże ktoś z wałem? Chciałbym jeszcze potwierdzić, mocowanie pod podpore wału w A4 B6 należy dospawać do podwozia? 

Tak, byłoby najlepiej, bo w jaki inny sposób chcesz to zrobić.

Opublikowano
42 minuty temu, r7adek napisał:

Tak, byłoby najlepiej, bo w jaki inny sposób chcesz to zrobić.

Chciałem tylko potwierdzić :-)

Opublikowano
8 godzin temu, H4NNIB4L napisał:

Pomoże ktoś z wałem? 

Szukaj z końcówką G D T wszystkie 3 są zamienne

Opublikowano

Panowie .posiadam na  sprzedaż przekładkę Q z 2.5 tdi BAU cały komplet po odrestaurowaniu .łącznie z pompa abs szykowałem ja dla siebie ale niestety życie powiedziało "nie" jak by był ktoś zainteresowany  

IMG_20200307_110733831.jpg

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.