Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Temperatura układu chłodzenia


doogie10

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

problem wygląda tak, dzisiaj mechanik wymienił mi termostat,

teraz ładnie szybko się nagrzewa, do 90st, i tak pozostaje czy w trasie czy w mieście,

teraz następuje wyłączenie silnika, na 2-5 minut, (szybkie wyjście po browarka do sklepu) po powrocie do auta i odpaleniu go temperatura na wskaźniku na desce sięga 100st. ale dość szybko spada.

Czy to jest normalne? Wydaje mi się, że po wyłączeniu silnika powinien jeszcze chwile wiatrak chodzić, aby schłodzić płyn aby nie wrzał? dobrze mówię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To normalny objaw, brak obiegu cieczy a przy komorach spalania temp wyzsza i ciecz sie nagrzewa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem jest cos nie tak

bo???

może Byś tak chociaż napisał co może być nie tak?

doogie10 masz klimatronik? jeśli tak to wbijaj na kanał 49 i sprawdź dokładnie tą temperaturę, na kanale 51 pokazuje to co jest na wskaźniku, czyli na liczniku, to możesz porównać jaka jest różnica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, nie mam klimatyzacji także nie sprawdzę tego jak mówiłeś pucek2509.

Zasadniczo wyjaśnienie, że to jest normalne, mnie troszkę przekonuje, bo wiadomo, jak zgaszę silnik to nie ma obiegu cieczy i się nagrzewa szybko. Tylko jest taki motyw, że u mojego znajomego w Puncie II po wyłączeniu silnika jeszcze przez chwile chodzi wentylator od chłodnicy i najprawdopodobniej pompka, żeby właśnie dochłodzić tą ciecz.

Teraz zastanawia mnie, czy u mnie tak nie powinno być.

Może ktoś kto ma benzyniaka przerobionego na gaz zwróci na to uwagę, czy jak zapala po 2-5 minutach po dłuższej jeździe to czy temp przekracza 90st?

zaznaczam, że w trasie temp cały czas się utrzymuje na 90st.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko jest jak najbardziej ok

w układzie nie ma obiegu a wówczas temp. cieczy robi sie dużo wyzsza

silnik oddaje swoje ciepło

nie ma zadnego powodu do zmartwien

Amen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posiadam silnik 1.6 ADP i czy trasa czy miasto 90 stopni na liczniku, po zatrzymaniu na chwilę i włączeniu ponownie silnika na zegarach 90 także u mnie nigdy nie idzie powyżej 93 stopni (odczyt z klimatronika), nie posiadam gazu...

jeśli masz dostęp do VAG-a to sprawdz co VAG pokaże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam ADP i mam tak samo zima lato korki 90 non stop jak byk zgaszę autko za chwilę wyjdę zapalę na zegarach lekko powyżej 90 stopni i jest to normnalna sprawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W audi wentylator elektryczny (a dokładniej "włącznik wentylatora chłodnicy") dostaje "+" po stacyjce nie tak jak w niektórych markach np. FIAT gdzie "+" jest cały czas na włączniku wentylatora chłodnicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że u mnie wskazówka nigdy jeszcze nie "poszła" powyżej 90oC, nawet jak go zgaszę na 5 minut w najbardziej upalny dzień zegary wskazują 90oC, a klimatronik 95-97oC. Wskazówka w zegarach działa na takiej zasadzie że od ~ 80oC do ~100oC stoi równiutko na 90oC, jest to tak skonstruowane po to zeby niepotrzebnie nie odwracać uwagi kierowcy kilku stopniowymi zmianami temp. Także według mnie coś nie tak, bo z tego by wynikało, że masz już temp. powyżej 100oC. Chyba że przez instalację LPG temp. tak rośnie.

A poza tym masz silnik [ADP] a nie jak w profilu [ARM]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie po wymianie termostatu trzyma mi na desce temp 90st, wszedłem dzisiaj na 51 kanał klimy a tam temp 100 :shocked: co moze byc nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...