Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakiej firmy wahacze polecacie ?


kred

WAHACZE W NASZYCH A4  

740 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakie wahacze polecacie ?



Rekomendowane odpowiedzi

http://moto.allegro.pl/zestaw-wahaczy-vw-passat-b5-b6-audi-a4-a6-niemcy-i1956048243.html wiam Panowie a co o tym sadzicie kuywal z was ktos te wahacze? bo mam trzy do wymiany a zastanawiam sie nad wymiana zaraz wszystkich

jak to mówią..."do odważnych świat należy" :wallbash: 410 PeLeNów za tą kwotę kupisz tylko dwa LMO dolne.

Zresztą...jak czytałem nawet nie dawno opinie o kraftach to, na forum audi, bmw, vw ... wszyscy narzekają...4tkm i wymiana :gwizdanie:

2 dolne lemfordera w hurcie za te pieniążki.

[br]Dopisany: 17 Grudzień 2011, 11:10_________________________________________________Chłopaki prośba do użytkowników którzy wymienili komplecik wahaczy lema:

małe podsumowanko

ile km przejechane, gdzie kupione, po jakim czasie coś dało się słyszeć,

Jeśli produkt był z allegro ze znaczkami vw audi proszę o tym wspomnieć.

Szerokości i braku stukania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

http://moto.allegro.pl/zestaw-wahaczy-vw-passat-b5-b6-audi-a4-a6-niemcy-i1956048243.html wiam Panowie a co o tym sadzicie kuywal z was ktos te wahacze? bo mam trzy do wymiany a zastanawiam sie nad wymiana zaraz wszystkich

jak to mówią..."do odważnych świat należy" :wallbash: 410 PeLeNów za tą kwotę kupisz tylko dwa LMO dolne.

Zresztą...jak czytałem nawet nie dawno opinie o kraftach to, na forum audi, bmw, vw ... wszyscy narzekają...4tkm i wymiana :gwizdanie:

2 dolne lemfordera w hurcie za te pieniążki.

[br]Dopisany: 17 Grudzień 2011, 11:10_________________________________________________Chłopaki prośba do użytkowników którzy wymienili komplecik wahaczy lema:

małe podsumowanko

ile km przejechane, gdzie kupione, po jakim czasie coś dało się słyszeć,

Jeśli produkt był z allegro ze znaczkami vw audi proszę o tym wspomnieć.

Szerokości i braku stukania :)

sklep...allegro (brak przedmiotów użytkownika)

cena...okolo 1700

przebieg...20tkm, cisza( odpukać), gwint, 215/40 opona

znaczki...leniwie zeszlifowane :gwizdanie: a w niektórych nawet nie szlifnięte :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio miałem okazję obmacać Lema i Swaga. Powiem wam że SWAG całkiem przyzwoicie wygląda. Nie było problemów z zakładaniem (w przypadku Lema musiałem się zdrowo napocić żeby wsadzić w zwrotnice a tutaj idealnie pasuje). Każdy wachacz osobno zapakowany w pudełeczku. Jest dużo więcej gumy wylanej i wydaje się sztywnieszy niż Lem. Do tego w komplecie są końcówki drążków czego nie dale Lem (oczywiście wszystkie śrubki w komplecie). Ogólnie SWAG bardzo pozytywnie zaskoczył mnie jakością wykonania, czuć w rekach że jest solidniejszy. Zobaczymy jak z trwałością ale mając banana Lema w lewej i Swaga w prawej wybrałbym Swaga. Oczywiście to tylko organoleptycznia ocena ale jakość za***iście na plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio miałem okazję obmacać Lema i Swaga. Powiem wam że SWAG całkiem przyzwoicie wygląda. Nie było problemów z zakładaniem (w przypadku Lema musiałem się zdrowo napocić żeby wsadzić w zwrotnice a tutaj idealnie pasuje). Każdy wahacz osobno zapakowany w pudełeczku. Jest dużo więcej gumy wylanej i wydaje się sztywnieszy niż Lem. Do tego w komplecie są końcówki drążków czego nie dale Lem (oczywiście wszystkie śrubki w komplecie). Ogólnie SWAG bardzo pozytywnie zaskoczył mnie jakością wykonania, czuć w rekach że jest solidniejszy. Zobaczymy jak z trwałością ale mając banana Lema w lewej i Swaga w prawej wybrałbym Swaga. Oczywiście to tylko organoleptycznia ocena ale jakość za***iście na plus.

mój kolega z pracy zamontował w B5 FL wahacz górny SWAGA po to by potestować na sobie... śmiga na 17" i do tej pory ma 55 tyś km przelotu i cisza.

Pozdrowionka

marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz jak to jest z wymianą jednego :cool1: obiektywnie jest jak cały komplet wymienisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz jak to jest z wymianą jednego :cool1: obiektywnie jest jak cały komplet wymienisz

przyłączam się, bo wymienia się kompletami tzn. ćwiartkami (powiedzmy taka nie pisana reguła) np. jeden górny tylny i przedni z tej jednej strony :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebowałbym jednej podpowiedzi ws wahaczy, otóż planuję zakup MOOGa lecz na dzień dzisiejszy w IC mają tylko te o P/N 8E0 (w opisie do zawieszenia sportowego), a nie ma tych 8D0. I tu moje pytanie czy to robi jakąś różnicę? Przepraszam, że nie bardzo na temat, ale potrzebuję szybkiej odpowiedzi, więc nie ma sensu tworzyć tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30tys km na nowych LMO nabiegane i cisza :good: Jak widać lepiej chyba odżałować trochę kaski i mieć spokój na dłuższy czas. Sam się wahałem ale teraz z perspektywy czasu patrząc - nie żałuję :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30tys km na nowych LMO nabiegane i cisza :good: Jak widać lepiej chyba odżałować trochę kaski i mieć spokój na dłuższy czas. Sam się wahałem ale teraz z perspektywy czasu patrząc - nie żałuję :notworthy:

30k km to dobrze zamontowane MS przejadą :gwizdanie: i przyłaczam się do wypowiedzi powyżej...nie wielki wynik, jakbyś napisał 130k km... :gwizdanie:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30tys km na nowych LMO nabiegane i cisza :good: Jak widać lepiej chyba odżałować trochę kaski i mieć spokój na dłuższy czas. Sam się wahałem ale teraz z perspektywy czasu patrząc - nie żałuję :notworthy:

30k km to dobrze zamontowane MS przejadą :gwizdanie: i przyłaczam się do wypowiedzi powyżej...nie wielki wynik, jakbyś napisał 130k km... :gwizdanie:

100 tys km przejedzie na nich na pewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się do tematu.

W moim A4 B6 są na 100% jeszcze ori wahacze (wszędzie wybite znaczki OOOO). Auto nalatane ma 211tys km, z czego 200tys po niemieckich drogach. Podczas jazdy nie dochodzą do mnie żadne niepokojące dźwięki. Auto przed zakupem było na ścieżce diagnostycznej , sprawdzane było zawieszenie bardzo skrupulatnie i diagnosta stwierdził, ze wahacze są we wzorowej kondycji. Czy to możliwe ? Jaka jest mniej więcej wytrzymałość ori wahaczy? Jaki jest skuteczny i najlepszy sposób na sprawdzenie ich stanu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jeżdziło po DE to nic dziwnego bo gdzie się miało wybić.

Ja mam ponad 240 tys. km najechane w B5 i dół też mam jeszcze ori górę wymieniłem bo zaczęło stukać, w PL przejechałem prawie 100 tys. km, wcześniej też jeździł w DE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30tys km na nowych LMO nabiegane i cisza :good: Jak widać lepiej chyba odżałować trochę kaski i mieć spokój na dłuższy czas. Sam się wahałem ale teraz z perspektywy czasu patrząc - nie żałuję :notworthy:

30k km to dobrze zamontowane MS przejadą :gwizdanie: i przyłaczam się do wypowiedzi powyżej...nie wielki wynik, jakbyś napisał 130k km... :gwizdanie:

:kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się do tematu.

W moim A4 B6 są na 100% jeszcze ori wahacze (wszędzie wybite znaczki OOOO). Auto nalatane ma 211tys km, z czego 200tys po niemieckich drogach. Podczas jazdy nie dochodzą do mnie żadne niepokojące dźwięki. Auto przed zakupem było na ścieżce diagnostycznej , sprawdzane było zawieszenie bardzo skrupulatnie i diagnosta stwierdził, ze wahacze są we wzorowej kondycji. Czy to możliwe ? Jaka jest mniej więcej wytrzymałość ori wahaczy? Jaki jest skuteczny i najlepszy sposób na sprawdzenie ich stanu?

W B6 są już znacznie poprawione te wahacze więc skoro przejeździły 200tk w niemcach to jak na razie możesz zapomnieć o nich. Myślę ze spokojnie jeszcze 100 lub więcej pojeździsz u nas :good:

Ja mam B5 i cały zawias ori. Mam nalatane 225tk z czego 50tk już w polsce i tylko w dwóch górnych tylnych (jak dobrze pamiętam) były nie dawno wymienione tuleje metalowo-gumowe. Jeżdżę dalej i jest cisza :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja przy 224tkm (ori w tym 80tkm w Polsce) wymieniałem wszystko na LMO i myślę że nie będę narzekał :wink4:

jak ktoś chce pojeździć dłużej to niech dołoży (ale na te LMO made in germany a nie turkey...czy inne) i dobrze zamontuje i nie powinien się zawieźć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...