Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaz kodowanie Nawigacja RNS E od A do Z AUDI Navigation Plus


alvaro

Rekomendowane odpowiedzi

ja nie mam tej przejsciowki i pilot dziala bez problemu

A masz sterowanie DVD z poziomu RNS-E?

[/quot

tak.Przeciez dvd ma z przodu diode ktora odbiera sygnal z pilota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Heh, no tak ale musisz otworzyć drzwi schowka żeby pilot zadziałał. Koledzy piszą o czujniku IRDA który montuje się gdzieś na zewnątrz schowka, a który do samego DVD podpięty jest minijackiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z oporami tzn za pierwszym razem dało się wpisać tylko dwie cyfry pinu i wyskoczyło że PIN nie poprawny ? Bo u mnie tak było... :mysli:

na szczescie nie. bo mialem juz tylko jedna probe w zapasie heheh... :polew: :polew:

najpierw walczylem zeby otworzyc ekran i wyjac stara plyte. po hardresecie jest chyba kilka sekund zeby otworzyc ekran ale i tak nie reagowal na przyciskanie wyciagnieca plyty.

podlaczylem VAGa zeby go zmusic ale zanim znalazlem na ktorych kanale sie otwiera ekran to ot tak sprawdzilem i ekran otworzyl sie z guzika i plyte dalo sie tez wyjac.

teraz nie wiem czy mialo to zwiazek z podlaczonym VAGiem czy odpalonym silnikiem... chociaz nie iwme czy wczesniej nie probowalem na odpalonym...

plyte wciagnelo i nic... po chwili ekran sie zamknal ale aktualizacji ani hu hu... czekalem z pol godziny i stwierdzilem ze sprobuje go VAGiem zmusic do czytania softu. podlaczylem kabel ale nawet programu nie odpalilem jak ruszyla akutalizacja... sam juz nie jestem pewnien czy w miedzyczasie zrobilem reset czy nie.. i potem juz poszlo gladko. mysle ze przy okazji zrobie downgrade do softu ktory byl wczesniej. bo cholera wie co ejszcze sie zmieniapo uzyciu plyty. w kazdym razie SDSa mi nie skasowalo .. o dziwo...

aha, numer seryjny zostal zmeiniony tylko w czterech ostatnich cyferkach. spisalem sobie oryginalny i porownalem. poczatek jest taki sam tylko cztery ostatnie sie roznia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Przeciez dvd ma z przodu diode ktora odbiera sygnal z pilota

Hardkor :decayed::good:

Heh, no tak ale musisz otworzyć drzwi schowka żeby pilot zadziałał. Koledzy piszą o czujniku IRDA który montuje się gdzieś na zewnątrz schowka, a który do samego DVD podpięty jest minijackiem.

Właśnie :naughty:

Np:

dsc00027kx3.th.jpgthpix.gif

I mam łosz-end-goł :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak tylko po co mi cos wystajacego jak mam sterowanie dvd z navi???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak tylko po co mi cos wystajacego jak mam sterowanie dvd z navi???

Jak to po co????? :decayed:

Sterowanie z navi nie wyczerpuje możliwości sterowania DVD. Na pilocie jest wiecej przycisków niż na navi.

A ciągłe otwieranie schowka i trzymanie go otwartego by sterowanie pilotem działało jest co najmniej upierdliwe. Szczególnie gdy na fotelu pasażera ktoś siedzi.

A wystarczy kupić/dorobić rozgałęziacz jack-2xjack i wyprowadzić "oczko" IrDA.

EOT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie to wystarczy otworzyc schowek wlozyc plyte i to wszystko.Co z tego ze pilot ma milion przyciskow jak w rzeczywistosci to sie go wogole nie uzywa[br]Dopisany: 04 Styczeń 2010, 20:18_________________________________________________a przyciski typu start pausa glosnosc przewijanie sa w navi,wiec czego wiecej potrzeba.oczywiscie jak ktos chce to moze miec ten czujnik u gory,kazdy ma to co chce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się znajdzie jakiś śmiałek?: :naughty:

PIN SCART -----------PIN NAVI

5 -GND ----------- 5

9 -GND ----------- 5

13 -GND ----------- 5

7 B ----------- 8

11 G ----------- 9

15 R ----------- 10

20 Synchro ----------- 4

Przy pomocy takiej przejsciowki mozna podpiac bezposrednio (bez zadnego adaptera) kazde DVD z pelnym wyjsciem typu Scart (zwany tez Eurozlaczem)

oczywiscie na pin6 (PAL) gniazdka MFD musisz podac 12V, oraz oczywiscie jeszcze audio.

a podajac 12V na pin 7 automatycznie przelaczasz MFD w tryb video (po uprzednim aktywowaniu wejscia Video+audio w menu navi)

http://navi-forum.pl/viewtopic.php?t=13

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spojrzalem i wydaje mis ie ze mowa jest o MFD czyli navi w passacie.. a nie rnse

Chyba tak

Można kombinować i porównać opis pinów w MFD i RNS. Jeśli się komuś będzie chciało .... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie to wystarczy otworzyc schowek wlozyc plyte i to wszystko.Co z tego ze pilot ma milion przyciskow jak w rzeczywistosci to sie go wogole nie uzywa[br]Dopisany: 04 Styczeń 2010, 20:18_________________________________________________a przyciski typu start pausa glosnosc przewijanie sa w navi,wiec czego wiecej potrzeba.oczywiscie jak ktos chce to moze miec ten czujnik u gory,kazdy ma to co chce

A ty dalej swoją mantrę. Nie potrafisz zrozumieć, że ktoś jednak potrzebuje więcej opcji niż to co wymieniłeś?

Zaproponowane tu rozwiązanie pozwala podłączyć sterowanie DVD z RNS-E oraz sterowanie z pilota w bardziej elegancki sposób niż otwieranie schowka obijając nogi pasażerowi. Forum promuje rozwiązania uniwersalne i doceń to, że ktoś coś takiego znalazł i dzieli się wiedzą z innymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki koszt moze byc tego czujnika irDa

Do znakomitej większośći DVD samochodowych dołączany jest w zestawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a pod co podłączaliście dvd?

Chodzi mi oczywiście o 12V?

Skad braliscie napiecie?

Macie zasilanie po kluczyku czy na stałe 12v?

Jak wyglada sytuacja z kontunuacja ogladania filmu/muzyki jesli napiecie jest po kluczyku?

DVD pamieta do ktorego momentu ogladalismy film?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek

http://www.a4-klub.pl/smf/audi_a4_b6/b6_bdh_szary_myszor_andyego_modding_in_progress-t28376.0.html;msg566219

http://www.a4-klub.pl/smf/b6_bdh_szary_myszor_andyego_modding_in_progress-t28376.60.html

Ja zasilanie doprowadziłem kablem spod bezpieczników w "nogach kierowcy" (za tą plastikową dolną osłoną) za pośrednictwem filtra (miałem zakłócenia)

Dlaczego stamtąd? Nie chciałem obciążać obwodów zmieniarki czy RNS mając w planach LCD w zagłówkach (większe obciążenie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek

http://www.a4-klub.pl/smf/audi_a4_b6/b6_bdh_szary_myszor_andyego_modding_in_progress-t28376.0.html;msg566219

http://www.a4-klub.pl/smf/b6_bdh_szary_myszor_andyego_modding_in_progress-t28376.60.html

Ja zasilanie doprowadziłem kablem spod bezpieczników w "nogach kierowcy" (za tą plastikową dolną osłoną) za pośrednictwem filtra (miałem zakłócenia)

Dlaczego stamtąd? Nie chciałem obciążać obwodów zmieniarki czy RNS mając w planach LCD w zagłówkach (większe obciążenie)

Ale brales stale 12v?

Jak nie wylaczysz dvd to nie bierze duzo pradu?

Mozesz mi ta kwestie wytlumaczyc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie to wystarczy otworzyc schowek wlozyc plyte i to wszystko.Co z tego ze pilot ma milion przyciskow jak w rzeczywistosci to sie go wogole nie uzywa[br]Dopisany: 04 Styczeń 2010, 20:18_________________________________________________a przyciski typu start pausa glosnosc przewijanie sa w navi,wiec czego wiecej potrzeba.oczywiscie jak ktos chce to moze miec ten czujnik u gory,kazdy ma to co chce

jak bys nie zauwazyl to w ostatnim zdaniu jest napisane ze kazdy ma to co chce

A ty dalej swoją mantrę. Nie potrafisz zrozumieć, że ktoś jednak potrzebuje więcej opcji niż to co wymieniłeś?

Zaproponowane tu rozwiązanie pozwala podłączyć sterowanie DVD z RNS-E oraz sterowanie z pilota w bardziej elegancki sposób niż otwieranie schowka obijając nogi pasażerowi. Forum promuje rozwiązania uniwersalne i doceń to, że ktoś coś takiego znalazł i dzieli się wiedzą z innymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale brales stale 12v?

Jak nie wylaczysz dvd to nie bierze duzo pradu?

Mozesz mi ta kwestie wytlumaczyc?

http://www.a4-klub.pl/smf/b6_bdh_szary_myszor_andyego_modding_in_progress-t28376.0.html;msg706924#msg706924

Mocno przy tym rozwiązaniu upierał się spec z Bemocar. By nie mieć niemiłej niespodzianki kiedyś pod tytułem "akkumulator kaputt" :decayed:

Już nie pamiętam, czy pod przekaźnik podłączone są monitorki czy także DVD. Anyway, DVD zawsze wyłączam, albo "z łapy" albo pilotem.

Z tego co pamiętam podpiąłem się pod stałe 12v.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale brales stale 12v?

Jak nie wylaczysz dvd to nie bierze duzo pradu?

Mozesz mi ta kwestie wytlumaczyc?

http://www.a4-klub.pl/smf/b6_bdh_szary_myszor_andyego_modding_in_progress-t28376.0.html;msg706924#msg706924

Mocno przy tym rozwiązaniu upierał się spec z Bemocar. By nie mieć niemiłej niespodzianki kiedyś pod tytułem "akkumulator kaputt" :decayed:

Już nie pamiętam, czy pod przekaźnik podłączone są monitorki czy także DVD. Anyway, DVD zawsze wyłączam, albo "z łapy" albo pilotem.

Z tego co pamiętam podpiąłem się pod stałe 12v.

JA musze jednak zrobic napiecie po kluczyku bo na bank. ktoregos razu zapomne wylaczyc recznie i bedzie lipa :)

Gdzie kupowales ten filtr ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...