Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaz kodowanie Nawigacja RNS E od A do Z AUDI Navigation Plus


alvaro

Rekomendowane odpowiedzi

Będzie chyba wina płyty. Pokazuje 8 satelit a restart Dominik nie pomógł. Ma ktoś w okolicach Radomia lub Pionek płytke żeby sprawdzić?

Ja bym obstawiał że to antena a nie płyta. Ja jak podłączyłem do ori na dachu to też tak było, dołożyłem nie ori w schowku i jest OK. Jak bywasz w Puławach to mogę ci płytkę pożyczyć.

Edytowane przez silnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Panowie mam małe pytanko.

Otóż już jakiś czas temu zmieniłem concerta II na rns-e, wszystko pieknie ładnie, ale...

...nie wiem jak mam zakodować antene gps tak by nawigacja "jechała" na ekranie, bo na obecną chwilę stoi w miejscu, jesli odświeżam to uaktualnia lokalizację.

Byłem u mojego mechanika naświetliłem mu sprawę, ale powiedział że nigdy się w to nie bawił.

Jak najprościej powiedzieć mu jak to zrobić? Dodam że nie posiadam VAG'a więc nie mogę zrobić tego we własnym zakresie.

Być może było już takie pytanie ale nie dam rady przewałkować 186 stron, jak by znalazł się ktoś pomocny to wielkie dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

antena gdzie jest ?jaka ? cany do licznika podpięte ? błędy w nawigacji są jakieś ? kodowanie prawidłowe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antena póki co jest podpięta do rns i leży na desce rozdzielczej - później planuje lepnąć ją do szyby to nie powinno być żadnych zakłóceń.

Antena chyba standard, coś takiego http://allegro.pl/antena-gps-fakra-mfd2-rns2-mercedes-opel-audi-vw-i4868915310.html


Nic nie podpinałem pod licznik, nie mam małej navi między zegarami to myślałem że nie ma takiej potrzeby.

Nawigacja działa szybko i momentalnie znajduje bieżącą lokalizację więc tu chyba jest wszystko w porządku, jedynie nie "płynie" ze mną.

Wspomniano gdzieś właśnie o kodowaniu, tego nie było na 100% bo jak pisałem spiąłem do kupy i myślałem że po robocie.

Gadałem z mechanikiem, mówi że nie miał z tym do czynienia więc chciałbym się dowiedzieć co zrobić dokładnie by było cacy. Podpowiedzieć mu ewentualnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak masz zwykły licznik czerwony to po podpięciu canów z radia będzie Ci wskazywało strzałki w liczniku. Jeśłi nie podpiąłeć canów z licznika to nic nie pokodujesz w nawi i raczej nie będzie Ci działała jak powinna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie odnośnie vimhack. Chce odblokować tv free podczas jazdy. Obecnie moja nawigacja posiada wersje softu SW 0800. Czy jest ktoś kto jest mi w stanie wytłumaczyć jak to zrobić i podesłać pewne linki do pobrania z plikami. Dodam że obecnie posiadam PL menu i po wszystkich operacjach chciałbym pozostawić język polski. Był bym bardzo wdzięczny jak ktoś z forum podesłałby mi wypalone płytki oczywiści za wszystko zapłacę. Mam już tuner TV a nie mam czasu się tym zająć. Szukam na forum i nie mogę znaleźć nic konkretnego a najważniejsze pewnego. Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie ma canów z licznika to navi nie widzi że się poruszasz w starych navi szło to po sygnale gala w rns-e canem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Temat troszke z innej beczki.Mam rns-e i mam mape holandii ale w jezyku angielskim i moje pytanie jest takie jak mozna wgrac mapy Polski w jezyku polskim? Czy jest mozliwosc nagrania plyty z panstwami np: Polski,Niemiec,Holandii i jak to zrobic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Temat troszke z innej beczki.Mam rns-e i mam mape holandii ale w jezyku angielskim i moje pytanie jest takie jak mozna wgrac mapy Polski w jezyku polskim? Czy jest mozliwosc nagrania plyty z panstwami np: Polski,Niemiec,Holandii i jak to zrobic?

Przeczytaj temat do którego przeniosłem twój post. Polskiego lektora na rns-e nie ma reszta w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wyjde troche na patałacha, ale co tam.

Co to jest ten CAN? Jakiś specjalny kabel? Można to bez problemu dokupić na allegro czy coś?

Tak na chłopski rozum jeśli dobrze rozumiem: przedewszystkim muszę połączyć navi CAN'em z licznikiem? Tylko co potem?

Dzięki za cierpliwość i wyrozumiałość :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Can to szyna komunikacyjna zazwyczaj jest to splot dwoch przewodow jeden to can h drugi can l

Wysłane z mojego GT-I9505

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ostatnio zdarza mi się problem! z Rns-e.

Jak używam nawigacji czasami wyłancza mi sie i pisze komunikat na czerwono " Nie można odczytać płyty...".

Wtedy wyciągam płyte wsadzam ponownie i znów działa wszystko jak należy a po jakimś czasie przejechaniu 30 km znów wyskakuje komunikat...

czym to może być spowodowane ?

do tych czas mi sie ten problem nie zdarzał.

Czyszczenie lasera było dwukrotnie robione oraz rns-e była resetowana.

Z góry dzieki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ostatnio zdarza mi się problem! z Rns-e.

Jak używam nawigacji czasami wyłancza mi sie i pisze komunikat na czerwono " Nie można odczytać płyty...".

Wtedy wyciągam płyte wsadzam ponownie i znów działa wszystko jak należy a po jakimś czasie przejechaniu 30 km znów wyskakuje komunikat...

czym to może być spowodowane ?

do tych czas mi sie ten problem nie zdarzał.

Czyszczenie lasera było dwukrotnie robione oraz rns-e była resetowana.

Z góry dzieki za pomoc.

U mnie pomogła nowa płytka z mapami 2015. Od tamtej pory bez błędnie czyta płytkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie czy jak mam A4 B7 ze Stanow jest jakas roznica w czesciach, montazu lub kodowaniu RNS'a ??

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ostatnio zdarza mi się problem! z Rns-e.

Jak używam nawigacji czasami wyłancza mi sie i pisze komunikat na czerwono " Nie można odczytać płyty...".

Wtedy wyciągam płyte wsadzam ponownie i znów działa wszystko jak należy a po jakimś czasie przejechaniu 30 km znów wyskakuje komunikat...

czym to może być spowodowane ?

do tych czas mi sie ten problem nie zdarzał.

Czyszczenie lasera było dwukrotnie robione oraz rns-e była resetowana.

Z góry dzieki za pomoc.

kończy się laser powoli bo po nagrzaniu się przestaje czytać.

Witam mam pytanie czy jak mam A4 B7 ze Stanow jest jakas roznica w czesciach, montazu lub kodowaniu RNS'a ??

Pozdrawiam

tak trzeba przerobić na eu inaczej nie będzie trybiło radio inne fale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Can to szyna komunikacyjna zazwyczaj jest to splot dwoch przewodow jeden to can h drugi can l

Wysłane z mojego GT-I9505

Dzięki serdeczne kolego, podjadę do mechanika i zobaczę czy skuma sprawę.

Jakby co będę dalej męczył, dzięki raz jeszcze. Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie. Chcialem sprawdzic oprogramowanie sw jakie mam ale w miejscu numerow jest tylko (SW- X--). Moze to miec zwiazek z tym ze zgubilem pin code i wgralem nowy numer? Jak moge sprawdzic czy mam aktualne 0650. Dzieki

bart[emoji769]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da sie wgrac nowego pinu uszkodziles oprogramowanie

Wysłane z mojego GT-I9505

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...