Jump to content
23 23
alvaro

Montaz kodowanie Nawigacja RNS E od A do Z AUDI Navigation Plus

Recommended Posts

To jeszcze zapytam, czy kierownica multi od chorusa III różni się czymś od kierownicy z rns-e?

Nie wiem jakie są rodzaje kierownic, Bracik kupił normalna multi pasująca. Jeżeli by coś nie banglalo to myśle, ze kwestia dobrego skodowania, trochę tego w necie jest na ten temat.

Kierownica jest ta sama

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Hej. Od jakiegoś czasu rozglądam się za a4 b7. Znalazłem parę sztuk spełniających wszystkie moje wymagania poza radiem RNS-E z nawigacją. Boję się, że mogę czekać i czekać, a modelu posiadającego wszystko, czego chce, nie znajdę. Zastanawiałem się, więc czy nie kupić sztuki ze zwykłym radiem 2 din (np. chorus 3) i nie wymienić na RNS-E na własną rękę. Myślicie, że warto? Czy może lepiej czekać i szukać do skutku? Czy taka wymiana współgrałaby z kierownicą wielofunkcyjną i generalnie wszystko byłoby ok?

moj brat w a3 '08 miał radyjko z nawigacja ale jakaś słaba. Wrzucił sobie rns-E zwykłego, kierownice multi, Bluetooth, zakodował i śmiga bez problemu. Kieruj się stanem silnika itd itp a resztę sobie dokupisz :) pozdro

Witam, studiowałem wujka Google i oczywiście forum, ale mam pare pytań co do podłączenia navi. W Aucie mam Concert na płyty, fabryczny zestaw głośnomówiący, multi kierownice. Mam zamiar wstawić RNS-E , nie wiem co potrzebuje, chodzi jakie wtyczki,kable. Analizowałem temat w dziale warsztat o montażu od A do Z ale chciałbym żebyście podzielili się swoimi doświadczeniami w montażu :)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

W b6 chyba nawet nie potrzeba przejściówki. Podłączasz i powinno śmigać elegancko :) mogę się mylić ale jeśli pamięć mnie nie myli to u dobrego znajomego tak podpisaliśmy. Pozdro

Czyli łatwiej jest ? :) Nosze się z zamiarem montażu, ale powoli kompletuje wszystko :)

Jeżeli kable masz w jednej "kostce" z zapięciem to tylko to podpinasz (;

Oki dzięki za podpowiedź :)

Witam,

Mam pytanie, przy zmianie z BNSa na RNSa dużo jest zamieszania? Czy trzeba jakieś adaptery etc.?

Kodowanie jakieś czy tylko przepięcie tych kabelków (K line)?

Edited by BrykBryk

Nic nie trzeba. Przepinasz i odrazu powinno zadziałać

Witajcie, możecie mi powiedzieć czy do mojej A4 b7 2007r podejdzie mapka z 2014 r czy musi byc to wersja z 2007 ? (rns-e)

Podejdzie nawet z 2016 roku

Wysłane z mojego Galaxy S7 za pomocą Tapatalka

Pytanie laika - czy będzie różnica w jakości dźwięku między BNS a RNS? Nie mówię tu o Bose.

Czy RNSe musi mieć karty do 4gh HC czy mają być bez HC?

Rns trochę gorzej gra

Rns trochę gorzej gra

Jakieś fakty?mity ? A'propo.?

8E0 051 530

Posiadam Audi A4 B7 z 2007r. mam własnie takie navi RNS E, lecz nie posiadam map do niej. Moje pytanie jest następujące, gdzie mogę kupic/dostać takie mapy na płycie, tylko aby wszystko smigało

Witam, Chce podłączyć vaga do Rns-e "na stole" jest możliwość?

Jest nawet odpowiedz w temacie, wystarczy przeczytać jedyne dwieście parę stron lub próbować wyszukać. Akurat w tym temacie wiedziałem że to jest, bo kiedyś go przeczytałem, tyle że może nie miał aż tylu stron.

Na przyszłość polecam szukanie, w końcu coś musi być napisane skoro tyle tego jest. Proszę... http://a4-klub.pl/index.php?/topic/6986-nawigacja-rns-e-od-a-do-z-audi-navigation-plus/page-88#entry3139326 :wink:

:audi:

Jest nawet odpowiedz w temacie, wystarczy przeczytać jedyne dwieście parę stron lub próbować wyszukać. Akurat w tym temacie wiedziałem że to jest, bo kiedyś go przeczytałem, tyle że może nie miał aż tylu stron.

Na przyszłość polecam szukanie, w końcu coś musi być napisane skoro tyle tego jest. Proszę... http://a4-klub.pl/index.php?/topic/6986-nawigacja-rns-e-od-a-do-z-audi-navigation-plus/page-88#entry3139326 :wink:

Tak widziałem, ale obrazki się nie ładują,

Wiem ze + i - do interfejsa, + i - do radia, i wystarczy połączyć tylko jednym kabelkiem k-line z interfejsu do rns-a ?

Obrazki nie są aż tak potrzebne. Wg. opisu i podpowiedzi to tak, jeszcze k-line tylko nie do 7 tylko do 15 pinu.

:audi:

Obrazki nie są aż tak potrzebne. Wg. opisu i podpowiedzi to tak, jeszcze k-line tylko nie do 7 tylko do 15 pinu.

Podpiołem i działa,+12v do 16pinu i masa do 4 pinu , dziwne bo k-line jest na 7 a na 15 jest L-line. 15 pin połączyłem z pinem k-line w rns-e

A wiecie może czy da się i jak zakodować aby jak mam parktronica przód i tył , to jak działają czujniki i pikają to aby radio się wyciszyło ?

Seat Exeo 2.0 TDI CR 170KM ( CAHA ) FR

Poszukaj na forum. Jest p tym temat

No wlasnie probowalem i troche mi nie wyszlo :-)

Tylko czy szukać tego w PDC kodowaniu czy w RNS-E ?

Wysłane z mojego Galaxy S6 za pomocą Tapatalk

Edited by PiterEL

Kodowaniem tego nie załatwisz z tego co pamiętam. Z tego co pamiętam to działało na podobnej zasadzie jak mu te przy BT. Podłączenia nie pamiętam.

Tematu szukaj przez Google bo ta wyszukiwarka na forum jest słaba. Wpisz sciszanie radia po wbiciu wstecznego

Kodowaniem tego nie załatwisz z tego co pamiętam. Z tego co pamiętam to działało na podobnej zasadzie jak mu te przy BT. Podłączenia nie pamiętam.

Tematu szukaj przez Google bo ta wyszukiwarka na forum jest słaba. Wpisz sciszanie radia po wbiciu wstecznego

Tylko zastanawiam się czy nie da się kodowaniem bo widziałem chyba w PDC opcje w kodowaniu aby wyciszyło nawi ale jak chciałem zakodować to miałem komunikat że poza zakresem coś w tym stylu.

Jakby się tak dało to większość osób by tak miało zrobione

Bo temat znalazlem na forum ale tam ludzie bardziej o zwykle radio pytali...

Wysłane z mojego Galaxy S6 za pomocą Tapatalk

Z tego co ja wiem to się nie da kodowaniem tego zrobić. Jedynie trzeba trochę kabelkow dorzucić żeby szedł sygnał z modułu ze jest aktywny i wyciszalo radio

Hi, I have a RNS-E PU (8P0 035 193D) LED Screen Model.

Unfortunately, no pin code.

I'm tryin to find the pin code

I have to update the device with a CD titled "Audi RNS-E 2010 Unlock.iso"

Previously serial number appears on the screen.

Serial Number: AUZBZ7K7000389

After Update now have this screen: 8GSRP

Please help me. Regards.

witam potrzebuję info odnośnie tv free

pacjent to rns-e LED z a4

czy taki kabel http://www.ebay.de/itm/TV-DVD-Free-Bild-Video-FREISCHALTUNG-fur-VW-MFD-2-MFD-3-RNS-510-Audi-RNSE-RNS-E-/110582023166?hash=item19bf33c3fe:g:6qoAAOSwcwhVMMIu

ogarnie mi to czy są jakieś inne sposoby na tv free?

pozdrawiam