Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony zimowe - jakie polecacie?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego ja ostatnimi czasy zakupiłem te oponki na opony.com - w moim rozmiarze mieli najtaniej.

Z czystym sumieniem moge polecić te oponkę. W zasadzie to ona czeka tylko na śnieg a wyrywa go tak mocno,że spod kół leci aż biało.

Kirslapy mam na służbówce - złego słowa nie powiem, ale przy zakładaniu gość mi powiedział, że troszkę ząbkują - ja tam w jeździe nie widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jezdzi ktos na Nokianach WRG2?

Ja przed zimą kupiłem komplet takich opon (H/XL) i muszę powiedzieć że te opony za tą cenę (dawałem 270zł) to rewelacja! mieszkam w górach gdzie jest dużo śniegu i lodu i oponki dają radę w każdych warunkach. polecam :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będę się powielał jak upierdliwa dziewka :polew: wg mnie tylko wyłącznie Nokian WRG2

testowane w róznych warunkach na róznych autach :good::good:

czasem jak śmigam 140km/h po mocno zaśnieżonych drogach to się zastanawiam czy mam kolce czy nie :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Dunlop Winter Sport M3 195/65/15 91H i szczerze trochę mnie rozczarowany :wallbash: po tych opokach spodziewałem sie większej przyczepności na mokrym i błocie pośniegowym parę razy było o włos :shocked: Ale za to kupiłem je tanio bo za komplet 4 sztuk po jednym sezonie 7mm na aluminiowych oryginalnych felgach audi dałem tylko 600 zł :gwizdanie: to cena jest super. :good:

Zresztą kupiłem je od forumowicza który przesiadł się na BMW :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będę się powielał jak upierdliwa dziewka :polew: wg mnie tylko wyłącznie Nokian WRG2

testowane w róznych warunkach na róznych autach :good::good:

czasem jak śmigam 140km/h po mocno zaśnieżonych drogach to się zastanawiam czy mam kolce czy nie :decayed:

Nie sądze żeby w warunkach zimowych taka jazda była rozsądna, to tylko opony więc ... różnie to może być. Ja jestem równie zadowolony ze swoich UG 7+, ale z racji swojego zawodu (jestem strażakiem) przestrzegam przed taką jazdą nawet na najlepszych oponach. Parę dni temu widziałem jak gościu przede mną zaczął tańczyć po drodze przy 60km/h a potem dachował. Cud, że nic mu się nie stało - pasy zrobiły swoje. Jakie było moje zaskoczenie gdy później zobaczyłem, że jechał na zachwalanych tutaj Nokianach. :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będę się powielał jak upierdliwa dziewka :polew: wg mnie tylko wyłącznie Nokian WRG2

testowane w róznych warunkach na róznych autach :good::good:

czasem jak śmigam 140km/h po mocno zaśnieżonych drogach to się zastanawiam czy mam kolce czy nie :decayed:

Nie sądze żeby w warunkach zimowych taka jazda była rozsądna, to tylko opony więc ... różnie to może być. Ja jestem równie zadowolony ze swoich UG 7+, ale z racji swojego zawodu (jestem strażakiem) przestrzegam przed taką jazdą nawet na najlepszych oponach. Parę dni temu widziałem jak gościu przede mną zaczął tańczyć po drodze przy 60km/h a potem dachował. Cud, że nic mu się nie stało - pasy zrobiły swoje. Jakie było moje zaskoczenie gdy później zobaczyłem, że jechał na zachwalanych tutaj Nokianach. :mysli:

Chyba się składa wiele czynników na taką kraksę. Można mieć wywalone amortyzatory lub po prostu używać nieodpowiednio hamulca, także teorię oponową brałbym na samym końcu. Rozumiem, że jeździłeś na nokinach?? Ja tej oponie nie mam nic do zarzucenia. W sumie masz trochę racji. Sam co dzień widzę jak ktoś pruje przeświadczony, że jest bogiem mając zimówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

normalny Panowie jestem

ja tak na codzien nie szaleje :gwizdanie: są szerokie odcinki więc tylko przetestuje auto :wink4: zimową porą

są rożne Nokiany :naughty:

zdążyłeś zobaczyć jaki model :decayed:

ja ostatnio jechałem STI która miała na zimówkach kolce powiem wam panowie, że na śniegu czy lodzie rewelka

[br]Dopisany: 05 Styczeń 2010, 08:16_________________________________________________jak dla mnie osobiście zimówki Nokian są rewelacyjne

być może są inne mało znane firmy które są lepsze od Nokianów

nie zaprzeczam

wiadomo że na lodzie to żadna nie jest dobra i Nokian wypada jak większość markowych opon

wiadomo, że bardziej bezpieczny jest świeży sypki śnieg niż ubity i lód

nigdy bym sie nie rozpędził do takiej prędkości i testował zimówki itd. :wallbash: na ubitym śniegu czy lodzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanko co byście mi polecili??

Mam na przodzie założone prawie nowe opony Dębicy frigo 2 DOT1908, a na tyle jakieś wintersporty ale już bieżnika prawie nie mają i muszę je wymienić bo ostanio jadąc 70km/h na zakręcie trochę zarzuciło tyłem i chciał wyprzedzić przód :(

Więc chcę zostawić na przodzie i kupić na tył dwie tylko do końca nie jestem zdecydowany jakie, zastanawiam się nad:

Dębicą Frigo 2 (w końcu ten sam model i niska cena) 170zl

Goodyearem UT7+ (jak mówicie najlepsze tylko czy one coś zmienią??) 210zl

Nokian WRG2 240zl

Czekam na opinie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem KUMHO KW17 205/55/16 bo jakos tanio wyszlo :decayed:

CO znaczy tanio?

Jak ci się jeździ na tym rozmiarze, bo to nie jest standard.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozmiarowo idealna ale podobno Frigo 1 jest lepsza niż 2 :wink4: no ale jak masz juz 2 to bierz je!! najlepiej znajdź kogoś kto sprzedaje blisko twojego miejsca zamieszkania zeby odebrać opoki osobiście (patrz na kosza przesyłki) a co ja będe cie uczył wiesz co robic :notworthy:

http://allegro.pl/item868219621_nowe_opony_zimowe_debica_185_65r15_frigo_dir.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie Dębica!!!!!!! w sumie to miałam wielosezonowe model Passio ale wpadłam w poślizg( było mokro, wody wogóle nie zbierały pewnie przez to że jeszcze za nowe) obiło mnie o dwie barierki i to byłm już koniec mojego autka :wallbash: poszło na złom!!!!

może się uprzedziłam ale wszystkie tylko nie Dębica!!!!!!!

sama jeżdze na Kleberach i przy wyborze żaden wulkanizator nie polecał mi Dębicy.Kiedyś podobno jeszcze były w miarę ale teraz do innych daleko im :confused4:

jeżeli szkoda ci kasy to kup roczne używki innej marki :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie Dębica!!!!!!! w sumie to miałam wielosezonowe model Passio ale wpadłam w poślizg( było mokro, wody wogóle nie zbierały pewnie przez to że jeszcze za nowe) obiło mnie o dwie barierki i to byłm już koniec mojego autka :wallbash: poszło na złom!!!!

Pierwsza sprawa to taka, że nie ma dobrych wielosezonowych opon. Letnie i zimowe zrobione są z innej mieszanki gumy i nie ma mozliwości zrobić takiej opony wielosezonowej żeby dobrze spełniała swoja rolę w temp +25 stopni jak i na duzym mrozie czy śniegu. Opony wielosezonowe to fikcja i hasło marketingowe dla naiwnych.

Druga sprawa to poslizg..., nie zawsze jest to wina złych gum tylko małych umiejętności kierowcy :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie Dębica!!!!!!! w sumie to miałam wielosezonowe model Passio ale wpadłam w poślizg( było mokro, wody wogóle nie zbierały pewnie przez to że jeszcze za nowe) obiło mnie o dwie barierki i to byłm już koniec mojego autka :wallbash: poszło na złom!!!!

Pierwsza sprawa to taka, że nie ma dobrych wielosezonowych opon. Letnie i zimowe zrobione są z innej mieszanki gumy i nie ma mozliwości zrobić takiej opony wielosezonowej żeby dobrze spełniała swoja rolę w temp +25 stopni jak i na duzym mrozie czy śniegu. Opony wielosezonowe to fikcja i hasło marketingowe dla naiwnych.

Druga sprawa to poslizg..., nie zawsze jest to wina złych gum tylko małych umiejętności kierowcy :naughty:

Przychylam się do tej opinii, mam Frigo 2 w samochodzie żony i niema aż tak znacznej różnicy z oponami z górnej półki (UG7+) które mam w Audi, druga sprawa to Passio nie jest oponą wielosezonową tylko letnią i rzeczywiście są to bardzo kiepskie opony letnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielosezonowe to sciema. nie ma czegos takiego.

ja po raz kolejny powiem ze UG7 sa mega. wczoraj plug sniezny mnie zasypal na parkingu i bezproblemowo sie wydostalem. nie ma problemu z wyjechaniem z zaspy i na drodze czuc sie bezpieczniej i pewniej. naprawde warto wydac troche wiecej zeby nie stac pod gorke albo nie wyladowac w rowie :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...