Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony zimowe - jakie polecacie?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Kolegów!

Tak sobie właśnie na spokojnie polatałem po różnych stronach,gazetach przez ostanie dni i wywnioskowałem że na tą chwilę numer 1 z opon zimowych na ten rok to:

GOODYEAR ULTRA GRIP 8

Za około 240zł/szt. więc chyba pozytywnie???

Pozdrawiam i zapraszam do spokojnej dyskusji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

raffik 240pln-ów to chyba za używki :wink4:

Przepraszam-chodzi o 195/65 R15 :hi: Takie nowe na ceneo.pl są już nawet od 230zł/szt. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie czy ma ktoś może wiedzę na temat jakości opon Nokian WR G2 :?: :?: :?: :mysli:

znajoma ma w superb'ie ..... oponka się super sprawuje, do swojej posesji ma podjazd pod górke jakies 150 metrów gdzie nie da się wcześniej rozpędzić i daje naprawde rade....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nokiana WR G2 mam w kole zapasowym, ale nie dane mi było wypróbować. Chciałem je kupić w promocji 306 zł/szt, ale ktoś na forum skutecznie mnie zniechęcił do tego modelu opony. Podjąłem decyzję, że biorę Vredesteina Snowtrac 3 w cenie 342 zł/szt. Rozmiar 205/55 R16 91 T. Ponadto mam zaufanie do opon kierunkowych Vrede ST3 taką oponą jest, a Nokian WR G2 niestety nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam u siebie drugi sezon w/w Nokian-y 205/55/16 Opony super! W poprzednim aucie miałem ten sam model zero zastrzeżeń. Naprawdę i na śniegu i na błocie pośniegowym trzymają bardzo dobrze ( w końcu Finowie mają gdzie testować :>). No i na 100% są kierunkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy podpowiedzcie mam do wyboru do kupienia nokiany g2 rok 2010 , bieznik ok 8 przejechane moze ze 2 tys km oraz dunlopy 3d tez w bardzo dobrym stanie dwie opony bieznik jak nowki dwie ok 7.2 mm z tym ze rocznik 2009 , cena podobna no i nie wiem , teoretycznie chyba lepsze sa dunlopy ale zaraz to bedzie juz 3 letnia opona wiec chyba nokiany.... co Wy na to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i na 100% są kierunkowe.

Jak na moje oko nie jest to klasyczna opona kierunkowa. Może klasyfikuje się w tej grupie, ale dla mnie opona kierunkowa odprowadza wodę i błoto pośniegowe od środka na zewnątrz. WR G2 nie ma wyraźnego środka symetrii, lustrzanego odbicia klocków bieżnika stanowiacego ten kształt klina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno kierunkowa asymetryczna. Wadą nokianów jest to że są miękkie i jak się robi <+10 znikają w oczach na ciepłym asfalcie. :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno kierunkowa asymetryczna. Wadą nokianów jest to że są miękkie i jak się robi <+10 znikają w oczach na ciepłym asfalcie. :>

serio?? może ktoś jeszcze potwierdzić? bo te D3 bede brał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy podpowiedzcie mam do wyboru do kupienia nokiany g2 rok 2010 , bieznik ok 8 przejechane moze ze 2 tys km oraz dunlopy 3d tez w bardzo dobrym stanie dwie opony bieznik jak nowki dwie ok 7.2 mm z tym ze rocznik 2009 , cena podobna no i nie wiem , teoretycznie chyba lepsze sa dunlopy ale zaraz to bedzie juz 3 letnia opona wiec chyba nokiany.... co Wy na to ?

Bierz Nokiany nie pożałujesz :good:wcale nie są gorsze chociaż rok różnicy to jeszcze nie tragedia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie wasze uwagi co do stronę wcześniej wymienionych Goodyear ultra grip ?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My w jednej A4ce mamy Nokiany G2 (195/65/15), jeden sezon testowane głównie w warunkach miejskich. Bardzo dobrze się spisują. Jakiegoś znacznego zużycia nie zauważyliśmy. Osobiście polecam te opony. Nie będziesz żałował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie wasze uwagi co do stronę wcześniej wymienionych Goodyear ultra grip ?????

ja poprzedniej zimy zakupiłem komplet Goodyear UG 7 nówki sztuki no i.. szczerze, nie zawiodłem się. Jazda pół miasto, pół trasa, kilka przygód w lasach, polnych drogach, zaspach - nie zawiodłem się. z tego co pamietam patrzyłem bieżnik i mało co ubyło. moge szczerze polecić ten model :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapytam jeszcze raz,ma ktoś doświadczenie z zimówkami Toyo?

Jeździłem rok na używkach S952 i nawet dawały radę. Naśniegu trochę odstawały ale tragedii nie było Za to na mokrych i suchym asfalcie jak letnie :decayed:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popieram Was koledzy...toyo na lato (dla mnie mistrz!) ale jesli chodzi o zimowe to z czystym sumieniem polecam conti ts810 :good: jezdziłem na nich pare sezonów i naprawde są swietne... obecnie zakupiłem conti ts 830 ale o nich nie moge nic powiedziec do czasu pierwszego opadu białego puchu :kox: ale jesli jeżdża tak samo jak wygladają to bedzie :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popieram Was koledzy...toyo na lato (dla mnie mistrz!) ale jesli chodzi o zimowe to z czystym sumieniem polecam conti ts810 :good: jezdziłem na nich pare sezonów i naprawde są swietne... obecnie zakupiłem conti ts 830 ale o nich nie moge nic powiedziec do czasu pierwszego opadu białego puchu :kox: ale jesli jeżdża tak samo jak wygladają to bedzie :good:

no chyba snisz kolego !

conti to najwiekszy syf na zeimi jaki mialem kiedykolwiek!

2 zimowki mam jeszcze leza w garazu maja jeszcze 6mm profilu 215/55/r16 :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown: moze chesz odkupic 60zeta za obie plus przesylka i milego jezdzenia

zdjalem je bo sie nie da na tym badziewiu jezdzic mam dunlop wintersport 3d i powiem jedno rewelacja

conti sie nie umywaja nawet zreszta jak bys poczytal ten watek z 4 strony do tylu bys wiedzial dlaczego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...