Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony zimowe - jakie polecacie?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

Goodyear UG8 masz po około 250zł a bardzo zacne oponki!

Ale jak patrzysz na kasę to:

ceneo.pl

UG8 kosztuje ponad 400zł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

ja w sumie też się zdecydowałem - dziś podjechały do mnie :wink4:

nokian_wr_d3_2.jpg

będę na bieżąco zdawał relację jak się zachowują w zimę :wink4: :wink4: :wink4:

też je dzisiaj wziąłem heh , mam nadzieję że dadzą radę

ja też mam taką nadzieję :wink4: niby nowość - zobaczymy :cool1:

Produkcja Rosja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z takiej, czy na Polskim rynku są dostępne z innej fabryki. Bo jedne nokiany już mam, są chyba made in Finland i jestem bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co, uważasz, że z Rosji będziesz niezadowolony?

Tak samo jak parę postów wcześniej ktoś narzekał, że Goodyeary UG8 tańsze od UG7+ bo "Made in Poland". To co, polskie gorsze?

a mozesz sie zdziwic ze tak bo niestety moze byc inna twardsza mieszanka a tym samym trakcja i wlasciwosci jezdne opony maleja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co, uważasz, że z Rosji będziesz niezadowolony?

Tak samo jak parę postów wcześniej ktoś narzekał, że Goodyeary UG8 tańsze od UG7+ bo "Made in Poland". To co, polskie gorsze?

a mozesz sie zdziwic ze tak bo niestety moze byc inna twardsza mieszanka a tym samym trakcja i wlasciwosci jezdne opony maleja

Ale wiesz to na pewno, na przykład od fachowców z branży oponiarskiej, czy tak sobie gdybasz?

Przecież nie mówimy o gównianych podróbkach tylko o oponach tej samej marki wykonanych e tej samej technologii tylko pochodzącej z różnych fabryk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co, uważasz, że z Rosji będziesz niezadowolony?

Tak samo jak parę postów wcześniej ktoś narzekał, że Goodyeary UG8 tańsze od UG7+ bo "Made in Poland". To co, polskie gorsze?

a mozesz sie zdziwic ze tak bo niestety moze byc inna twardsza mieszanka a tym samym trakcja i wlasciwosci jezdne opony maleja

Ale wiesz to na pewno, na przykład od fachowców z branży oponiarskiej, czy tak sobie gdybasz?

byly przypadki ze dokladnie tak bylo poszukaj w necie jest mase informacji na ten temat popartych testami auto bild gazeta niemiecka testowala wlasnie opony pod wzgledem miejsca produkcji i czesto byly wielkie roznice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę szukał takich rzeczy w necie bo nie mam na to czasu.

Wiem za to, że rosyjska fabryka Nokiana to jedna z najnowszych fabryk w Europie, która produkuje opony nie tylko do Polski ale i na wiele innych rynków i jakoś nikt nie robi z tego powodu problemów.

To samo z naszą Dębicą. Jest na tyle dobra, że produkuje się tu właśnie Goodyear, ale jak widać nie wszystkich to przekonuje. Skąd w takim razie pochodzi większość opon Goodyear?

Z kolei opony marki "Dębica" są od kilku lat w większości produkowane w Słowenii.

Nie wiem tylko dlaczego dla Polaka zawsze zagraniczne = lepsze :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co, uważasz, że z Rosji będziesz niezadowolony?

Tak samo jak parę postów wcześniej ktoś narzekał, że Goodyeary UG8 tańsze od UG7+ bo "Made in Poland". To co, polskie gorsze?

Nic takiego nie powiedziałem, słyszałem tylko że była seria opon Nokiana wyprodukowana w Rumunii i były z nimi problemy.

Nie wiem tylko dlaczego dla Polaka zawsze zagraniczne = lepsze

Polak kombinuje, bo zawsze mu mało $$ choć nie zawsze tak jest :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic takiego nie powiedziałem, słyszałem tylko że była seria opon Nokiana wyprodukowana w Rumunii i były z nimi problemy
Możliwe. Ale to przecież nie oznacza od razu, że tak będzie za każdym razem i w przypadku każdej marki ;)

W poprzednim samochodzie miałem Pirelli z Rumunii i były to jedne z najlepszych opon, na jakich jeździłem :)

Z takiej, czy na Polskim rynku są dostępne z innej fabryki.

Na pewno są. Ale to nie oznacza, że kupując możesz sobie wybierać miejsce produkcji. W sezonie nikt nie będzie przekopywał magazynu dla twojego kaprysu ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

YatzeK już i tak zdecydowałem że kupię Nokiany WR D3, bo z poprzednich gum tego producenta byłem zadowolony, a że terez je Ruski produkują a nie Rumuni to jest to tylko na plus :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje UG8 są made in Słowenia i były po 385zł :wink4:, a czy to polskie ruskie czy francuskie jeden kit, grunt że nie chińskie :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panie a ja mam pytanie z innej beczki ale dotyczace opon mianowicie mam audi a4 b7 quattro i na słupku od drzwi mam plakietke z rozmiarem opon 235/45/17 lub 205/55/16 polecane przez producenta. a jeżdze na 225/45/17 i mam pytanie czy to jest jakas przeszkoda ?chodzi mi tu o naped quattro bo mam pewien tak jak by luz kiedy puszczam sprzegło i wrażenie jest takie jak by tylna oś włączała sie dopeiro po chwili...proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja mam pytanko bo dopiero co zostałem szczęśliwym nabywcą A4 B6 :> I czas kupić oponki zimowe wraz z felgami i nie mam pojęcia co z tymi rozmiarami, a znalazłem fajny komplet nowych opon w komplecie z nowymi stalówkami:

Czy ktoś mi powie czy te felgi podejdą:

Rozmiar; 6JX15" ET47 otwór centrujący: 57.1 Rozstaw 5X112

A to oponki na tych felgach 195/65R15 91T MICHELIN ALPIN A4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos z Was uzytkowal zimowe Dunlopy winter 3D ? O nowa Dunlop SP Winter Sport 4D ( nastepca 3D ) nie pytam bo dopiero weszla do handlu

Mam dylemat miedzy UG8 a wlasnie Dunlopem 4D :gwizdanie:

Z UG7+ bylem max zadowolony, na dunlopach nigdy nie jezdzilem a i bieznik nowej UG8 taki jakis dziwny

Z testow ADAC wygladaja podobnie, cena tez taka sama ( przynajmniej u mnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...