Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony zimowe - jakie polecacie?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

I co, uważasz, że z Rosji będziesz niezadowolony?

Tak samo jak parę postów wcześniej ktoś narzekał, że Goodyeary UG8 tańsze od UG7+ bo "Made in Poland". To co, polskie gorsze?

a mozesz sie zdziwic ze tak bo niestety moze byc inna twardsza mieszanka a tym samym trakcja i wlasciwosci jezdne opony maleja

Dawno takich bzdur nie czytałem, tym bardziej, że ostatnio bardzo często "mam do czynienia" z Good Year'em France (główna siedziba na Europę) i tam mają z goła odmienne zdanie :mysli:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

mam gazete przed nosem byly pierwsze ale od konca

Sprawdż link który włożyłem.

http://www.auto-swiat.pl/sites/www.auto-swiat.pl/files/image/001_test_opon_zimowych_2011/test-opon-zimowych-wyniki.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co, uważasz, że z Rosji będziesz niezadowolony?

Tak samo jak parę postów wcześniej ktoś narzekał, że Goodyeary UG8 tańsze od UG7+ bo "Made in Poland". To co, polskie gorsze?

a mozesz sie zdziwic ze tak bo niestety moze byc inna twardsza mieszanka a tym samym trakcja i wlasciwosci jezdne opony maleja

Dawno takich bzdur nie czytałem, tym bardziej, że ostatnio bardzo często "mam do czynienia" z Good Year'em France (główna siedziba na Europę) i tam mają z goła odmienne zdanie :mysli:

w czym tutaj widzisz bzdury? dodaj do opony 10% kauczuku wiecej a zaobaczymy jaka bedzie takcja robia sie sliskie jak malo co wiec nie wiem gdzie tu bzdury??? to co ktos komus mowil kiedys powiedzial albo slyszal bo kumpel kumpla kumplowi opowiadal mnie malo interesuje poszukam w necie screenow z gazet niemieckich gdzie byly selekcje na kraje produkcji i udowodnie Ci ze mam racje

znaczysie twierdzisz ze im twardsza opona tym lepsza? powodzenia !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam gazete przed nosem byly pierwsze ale od konca

Sprawdż link który włożyłem.

http://www.auto-swiat.pl/sites/www.auto-swiat.pl/files/image/001_test_opon_zimowych_2011/test-opon-zimowych-wyniki.jpg

a Ty sprawdz o jakich ja oponach pisalem w jakim rozmiarze itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co, uważasz, że z Rosji będziesz niezadowolony?

Tak samo jak parę postów wcześniej ktoś narzekał, że Goodyeary UG8 tańsze od UG7+ bo "Made in Poland". To co, polskie gorsze?

a mozesz sie zdziwic ze tak bo niestety moze byc inna twardsza mieszanka a tym samym trakcja i wlasciwosci jezdne opony maleja

Dawno takich bzdur nie czytałem, tym bardziej, że ostatnio bardzo często "mam do czynienia" z Good Year'em France (główna siedziba na Europę) i tam mają z goła odmienne zdanie :mysli:

w czym tutaj widzisz bzdury? dodaj do opony 10% kauczuku wiecej a zaobaczymy jaka bedzie takcja robia sie sliskie jak malo co wiec nie wiem gdzie tu bzdury??? to co ktos komus mowil kiedys powiedzial albo slyszal bo kumpel kumpla kumplowi opowiadal mnie malo interesuje poszukam w necie screenow z gazet niemieckich gdzie byly selekcje na kraje produkcji i udowodnie Ci ze mam racje

znaczysie twierdzisz ze im twardsza opona tym lepsza? powodzenia !

Misio...czy tam Brysio, czy jaki Ci tam jeszcze...

Jakakolwiek fabryka na świecie, produkująca opony danej marki stosuje stosowną recepturę i jest ona niezależna od kraju. Do receptury przykładowej Good Year UG8 dodaj te swoje 10% kauczuku i możesz mieć co najwyżej misiogumki, ale Ty dalej czytaj sobie testy Auto Świata...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hahah szkoda mi cie widzac twoja naiwnosc wierzacego w receptury

i poczytaj troche z czego sklada sie opona to moze sie dowiesz ile procent kauczuku i gumy jest w kazdej

nie czytam autoswiata bo nie mam dostepu a ty pewnie w nich wyczytujesz jakie to wloskie samochody sa bezawaryjne :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hahah szkoda mi cie widzac twoja naiwnosc wierzacego w receptury

i poczytaj troche z czego sklada sie opona to moze sie dowiesz ile procent kauczuku i gumy jest w kazdej

nie czytam autoswiata bo nie mam dostepu a ty pewnie w nich wyczytujesz jakie to wloskie samochody sa bezawaryjne :polew:

Po raz kolejny udowadniasz, że nie jesteś właściwym partnerem w dyskusji na tematy techniczne. A już w szczególności o oponach Twoja wiedza jest taka jak świni o kosmosie. Oczywiście, że truckmaniac ma 100% racji na temat mieszanki opon i miejsca ich produkcji!

Taki jesteś mądry? To oświeć nas, ciemniaków, ile procent kauczuku, gumy, krzemionki, stali, związków węgla, silikonu, włókna węglowego, nylonu i innych komponentów jest w każdej oponie. Najchętniej w rozbiciu na poszczególne bieżniki, rozmiary oraz indeksy prędkości i nośności. Z uwzględnieniem oczywiście wpływu zmian tych proporcji na charakterystykę prowadzenia każdej opony.

To samo dotyczy włoskich samochodów - drwiąc z ich awaryjności pokazujesz dobitnie, że cała twoja "wiedza" to powielanie zasłyszanych gdzieś stereotypów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haha

profesjonalisci sie znalezli :polew: :polew: :polew:

nie rozsmieszaj mnie prosze swoimi wywodami bo nie dyskutuje z PROFESJONALISTAMI takimi jak Ty bo mi szkoda czasu

po drugie mialem 2 fiaty bravo 1,4 12v 80tys km zrobilem na nim potem mialem drugiego 1,6 16v na tym 100tys km przelotu

i ciagle sie cos pieprzylo jak nie wtrysk paliwa to szyby elektryczne sie nie odsuwaly raz sie odsuwaly raz nie jak im sie podobalo

amortyzatory wymieniane ze 4 razy gdzie 90% byly jezdzone zagranica po dobrych drogach pekla listwa kierownicza malo sie nie zabilem na szczescie bylo to przy malej predkosci wydech 6x spawany 3 x wymieniany i multum malych usterek ktrore serwis usuwal ot tak

w 1,4 walnal pasek choc auto nie mialo nawet 50tys km pogielo zawory itp

brat ma alfe 156 2,4 jtd i tez ciagle jakies sceny 5 przeplywek wymienione 3 turbiny pompa oleju itp itd

wiec nie mow mi o stereotypach wyczytanych w gazetach jesli nie masz o tym pojecia co wiem i ile sie z tym badziweiem wloskim nameczylem sam a ile serwisy na gwarancji napriawialy i jakie mam doswiadczenie w tej czy innej dziedzinie

w kazdym razie wole najgorszego japonca od najlepszego wlocha design maja ladny i na tym sie konczy niestety!

o oponach wiem dla mnie wystarczajaco duzo i mnie nie obchodzi czy ktos podziela moje zdanie czy nie wiekszosc opon przetestowalem sam i te moge polecic na inne tematy sie nie wypowiadam

a specyfikacje i sklad opon poszczegolonych mozna sciagnac ze strony producenta jesli sie komus chce nie jestem producentem opon zeby mnie to interesowalo

[br]Dopisany: 29 Październik 2011, 21:02_________________________________________________

Kiedyś to był kauczuk. Dzisiaj wiele firm wsadza sadzę (węgiel) do opony, a nie kauczuk. Jednak są firmy, które trzymają poziom. Niewątpliwie jest to Vredestein i Nokian.

nokian widac nawet w niemieckich testach dominuje wiec sie panowie postarali widac aby za szybko nie zeszli na psy jak conti bo samymi reklamami w gazetach jak widac niedaleko doszlo to ze niemcy w kazdej gazecie chwala ze conti jest dobre nie znaczy ze to prawda oni popieraja swoj przemysl dlatego tak stoja dobrze w tym bo kazdy chce kupowac niemieckie co naprawde dawno juz niemieckie nie jest

podam na przykladzie marek niemieckich np bmw audi i merc produkuja wsztyskie plastiki zagranica wlochy hiszpania francja lozsyka do kol czechy francja silniki wegry i francja oczywiscie na produkcie pisze made in germany a latwo mozna sprawdzic na zderzakach znajduje sie firma Plastal ktora ma tylko jedna mizerna siedzibe w niemczech po to zeby mozna bylo wybic na zdrzakach napis made in germany znam osobiscie managera bo dostarcza nam pare czesci i wiem co i gdzie jest robione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haha

profesjonalisci sie znalezli :polew: :polew: :polew:

nie rozsmieszaj mnie prosze swoimi wywodami bo nie dyskutuje z PROFESJONALISTAMI takimi jak Ty bo mi szkoda czasu

Nawzajem.

Cały Twój wywód po raz kolejny potwierdza to, co poprzednio napisałem. Nie po to od kilku lat pracuję w branży oponiarskiej, testuję opony, biorę udział w szkoleniach i sam takie organizuję, żeby wdawać się teraz w gówniarskie pyskówki. Jeżeli ktoś chce się czegoś dowiedzieć, zapraszam, możemy podyskutować. Ale ludziom z podejściem "gadaj se gadaj, ja swoje wiem" polecam lekturę "Faktu" i "SuperExpressu" - to właściwe miejsce.

A co do włoskich samochodów - KAŻDY, kto zna się trochę na samochodach i kilkoma już jeździł powie ci to samo - największe znaczenie dla niezawodności ma WŁAŚCICIEL samochodu. Obecny i POPRZEDNI.

Jak kupiłeś "okazyjnie" taniego szrota i oszczędzałeś na czym tylko się da to dostałeś to na co zasłużyłeś. Ja miałem już w życiu 2 VW, Audi, Citroena, Nissana, Skodę, Opla, Toyotę, BMW i 2 Fiaty. I w ostatecznym rozrachunku to właśnie Fiaty okazały się najbardziej niezawodne i najtańsze w eksploatacji.

podam na przykladzie marek niemieckich np bmw audi i merc produkuja wsztyskie plastiki zagranica wlochy hiszpania francja lozsyka do kol czechy francja silniki wegry i francja oczywiscie na produkcie pisze made in germany a latwo mozna sprawdzic na zderzakach znajduje sie firma Plastal ktora ma tylko jedna mizerna siedzibe w niemczech po to zeby mozna bylo wybic na zdrzakach napis made in germany znam osobiscie managera bo dostarcza nam pare czesci i wiem co i gdzie jest robione
Zapomniałeś dodać, panie ZNAWCO, że wiele "niemieckich" samochodów oprócz tego, że ma większość części produkowanych daleeeeeeko od Niemiec, to w ogóle NIE JEST nawet finalnie montowanych w Niemczech. Zapomniałeś też dodać, że MNÓSTWO części i podzespołów niemieckich (a także japońskich, francuskich, włoskich, nawet amerykańskich) samochodów jest produkowanych w POLSCE. I z reguły te produkowane w Polsce części są jednymi z najbardziej niezawodnych. To także uwaga do tego, kto sugerował, że Goodyear UG8 jest tańszy bo produkowany w PL.

Podsumowując - każdego z rzeczowymi argumentami zapraszam do rozmowy. Pozostałym życzę szerokiej drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hahah szkoda mi cie widzac twoja naiwnosc wierzacego w receptury

i poczytaj troche z czego sklada sie opona to moze sie dowiesz ile procent kauczuku i gumy jest w kazdej

nie czytam autoswiata bo nie mam dostepu a ty pewnie w nich wyczytujesz jakie to wloskie samochody sa bezawaryjne :polew:

Po raz kolejny udowadniasz, że nie jesteś właściwym partnerem w dyskusji na tematy techniczne. A już w szczególności o oponach Twoja wiedza jest taka jak świni o kosmosie. Oczywiście, że truckmaniac ma 100% racji na temat mieszanki opon i miejsca ich produkcji!

Taki jesteś mądry? To oświeć nas, ciemniaków, ile procent kauczuku, gumy, krzemionki, stali, związków węgla, silikonu, włókna węglowego, nylonu i innych komponentów jest w każdej oponie. Najchętniej w rozbiciu na poszczególne bieżniki, rozmiary oraz indeksy prędkości i nośności. Z uwzględnieniem oczywiście wpływu zmian tych proporcji na charakterystykę prowadzenia każdej opony.

To samo dotyczy włoskich samochodów - drwiąc z ich awaryjności pokazujesz dobitnie, że cała twoja "wiedza" to powielanie zasłyszanych gdzieś stereotypów.

Yatzek. Szkoda czasu i nerwów.

Nigdy nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hahah szkoda mi cie widzac twoja naiwnosc wierzacego w receptury

i poczytaj troche z czego sklada sie opona to moze sie dowiesz ile procent kauczuku i gumy jest w kazdej

nie czytam autoswiata bo nie mam dostepu a ty pewnie w nich wyczytujesz jakie to wloskie samochody sa bezawaryjne :polew:

Po raz kolejny udowadniasz, że nie jesteś właściwym partnerem w dyskusji na tematy techniczne. A już w szczególności o oponach Twoja wiedza jest taka jak świni o kosmosie. Oczywiście, że truckmaniac ma 100% racji na temat mieszanki opon i miejsca ich produkcji!

Taki jesteś mądry? To oświeć nas, ciemniaków, ile procent kauczuku, gumy, krzemionki, stali, związków węgla, silikonu, włókna węglowego, nylonu i innych komponentów jest w każdej oponie. Najchętniej w rozbiciu na poszczególne bieżniki, rozmiary oraz indeksy prędkości i nośności. Z uwzględnieniem oczywiście wpływu zmian tych proporcji na charakterystykę prowadzenia każdej opony.

To samo dotyczy włoskich samochodów - drwiąc z ich awaryjności pokazujesz dobitnie, że cała twoja "wiedza" to powielanie zasłyszanych gdzieś stereotypów.

Yatzek. Szkoda czasu i nerwów.

Nigdy nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem :no:

nie obrazaj mnie z laski swojej ok? bo ja nikogo nie obrazam masz swoje zdanie to sobie go miej ale kultury troche sie nalezy myslisz ze wszyskie rozumy pozjadales bo we wloszech byles ? to nie topic o obrazaniu licza sie fakty i te chce od was profi zobaczyc udowodnijcie mi ze mieszanka obojetnie jakiej opony nie jest uzalezniona od kraju jej produkcji pisac kazdy moze ze taka sama bla bla bla fakty sie licza nie bajki !

jaka jest teoria to ja wiem ale wiem jaka tez jest praktyka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie obrazaj mnie z laski swojej ok?

A co? Prawda w oczy kole?

myslisz ze wszyskie rozumy pozjadales bo we wloszech byles ?

A co Ty z tymi Włochami? Nigdzie o tym nawet nie wspominam, a Ty już chyba trzeci raz do tego "pijesz" :wallbash:

A po drugie jak to się odnosi do tematu?

licza sie fakty

O to to.

udowodnijcie mi ze mieszanka obojetnie jakiej opony nie jest uzalezniona od kraju jej produkcji pisac kazdy moze ze taka sama bla

No właśnie. Sam zacząłeś wypisywać te brednie wyssane z palca, czy tam z AŚ lub innego SE, więc teraz proszę Cię o podanie faktów. Póki tego nie zrobisz, dla mnie faktem jest oficjalne stanowisko producenta, jak i opinie ludzi pracujących w tej branży;
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie obrazaj mnie z laski swojej ok? bo ja nikogo nie obrazam masz swoje zdanie to sobie go miej ale kultury troche sie nalezy myslisz ze wszyskie rozumy pozjadales bo we wloszech byles ? to nie topic o obrazaniu licza sie fakty i te chce od was profi zobaczyc udowodnijcie mi ze mieszanka obojetnie jakiej opony nie jest uzalezniona od kraju jej produkcji pisac kazdy moze ze taka sama bla bla bla fakty sie licza nie bajki !

jaka jest teoria to ja wiem ale wiem jaka tez jest praktyka

Jak już po raz kolejny pierdzielisz kocopoły to może z łaski swojej Ty oświeć nas tą mieszanką jeśli jesteś za teorią innej mieszanki. Gdzie te Twoje screeny z dojczlandzkich gazet?? Po raz kolejny w tym wątku piszesz takie bzdury, że żal Cię słuchać. Obwołałeś się królem opon to teraz 3maj na barkach swój pogański nieoświecony naród.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...