Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony zimowe - jakie polecacie?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

Nawet jeśli ktoś teraz śmiga to jaką wartość będzie to miało dla Ciebie? ;) Śniegu przecież nie ma ;)

Chodzi mi np. o stopień hałasu, przyczepność... A jak będą się spisywać na śniegu, to tu już dużo zależy od kierowcy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam chcę kupić opony zimowe, tak wiem trochę późno znalazłem oponki firmy Achilles, ktoś może używał tych opon i ma jakąs opinie na ich temat

zeby to nie byla pieta achillesa :tongue4:

a tak powaznie przeciez nawet nie wiadomo co to jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś już śmiga na nowych Nokianach WR 3D albo Goodyear UltraGrip 8 :?: Bo mam dylemat które kupić...

Ug8 przy 200km/h lekko huczą :decayed:, asfaltu się nawet trzymają dobrze, a na śnieg, lód itp czekam :wink4:

a widziales ciche zimowki??

z racji wygladu bierznika wsztykie szumia jedne mniej inne wiecej ale ciszy jak na letnich to nie oczekuj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś już śmiga na nowych Nokianach WR 3D albo Goodyear UltraGrip 8 :?: Bo mam dylemat które kupić...

Ug8 przy 200km/h lekko huczą :decayed:, asfaltu się nawet trzymają dobrze, a na śnieg, lód itp czekam :wink4:

a widziales ciche zimowki??

z racji wygladu bierznika wsztykie szumia jedne mniej inne wiecej ale ciszy jak na letnich to nie oczekuj

To może lepiej kupić Nokiany WR A3 :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś już śmiga na nowych Nokianach WR 3D albo Goodyear UltraGrip 8 :?: Bo mam dylemat które kupić...

Ug8 przy 200km/h lekko huczą :decayed:, asfaltu się nawet trzymają dobrze, a na śnieg, lód itp czekam :wink4:

a widziales ciche zimowki??

z racji wygladu bierznika wsztykie szumia jedne mniej inne wiecej ale ciszy jak na letnich to nie oczekuj

a widziałeś że napisałem że przy 200? :decayed: logiczne że zimówki są głośniejsze, ale jest to odczuwalne przy większych prędkościach (w zimę aż tak często się nie jeździ z takimi prędkościami)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja pisalem wlansie o tej predkosci :)) kazda zimowka powyzej 160 zaczyna sobie konkretnie szumiec bynajmniej te co ja mialem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zimówki Veredestein Snowtrac 3 (165/70 R13 i 205/55 R16) szumią o wiele ciszej niż moje opony letnie Pirelli P5000 DRAGO (185/60 R14), zatem jak widać zimówki mimo że bardziej miękkie od twardych letnich są cichsze od letnich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piszemy o predkosciach 200kmh panowie a nie 100kmh nie ma cudow przy wiekszych predosciach musza szumiec bo maja inna powierzchnie styku jak letnie ze wzgledu na lamelki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko jedne przy 200 będą huczeć a drugie tylko szumeć. Porównując conti , dunlopa i goodyear to ten ostatni najmniej szumi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych co wymieniłem to u mnie żadne nie huczą. Dunlopa mam pierwszy sezon i przy dużych prędkościach też jest ok, tylko śniegu jeszcze nie widział póki co. Za to przy dwóch busach trochę poeksperymentowałem na tą zimę i chinola założyłem wanli/sunny czy coś takiego. Nie mogłem dostać barumów które miałem wcześniej, bieżnik wygląda na taki co na śniegu powinien dawać radę, ale to się dopiero okaże. Ciekaw jestem jak to się będzie spisywać w porównaniu do Nokianów które są na reszcie busów, kiedyś jak byłem w górach to na kilku busach je właśnie widziałem i pytałem kieroców jak się na tym jeździ to mówili że całkiem nieźle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My do busów zakładaliśmy zimówki wielu marek, przez kilka lat zakładaliśmy wyłącznie Michelin Agilis, na początku były dobre ale potem ich jakość zaczęła spadać. 2 lata temu kupiliśmy na próbę Nokiany i była to doskonała decyzja. Opony bardzo dobrze się sprawują. Mamy też Barumy SnowVanis i też zdają u nas egzamin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Nokianów i Barumów też jestem zadowolony, ale w tym roku z cenami ich trochę poniosło. Barumów nie mogłem dostać na szybko więc poszły chiny na testy i narazie jest ok nie są głośniejsze od reszty z wyważeniem problemów nie było, ale trzeba poczekać na zimę, albo chciaż na deszcz żeby coś więcej powiedzieć. Gorzej jak się okaże że wcale nie ustępują zbyt wile tym firmowym o wiele droższym. Wtedy to faktycznie będzie oznaczać że te testy reklamy itd. to tylko kasa i kto da więcej ten jest najlepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Nokianów i Barumów też jestem zadowolony, ale w tym roku z cenami ich trochę poniosło. Barumów nie mogłem dostać na szybko więc poszły chiny na testy i narazie jest ok nie są głośniejsze od reszty z wyważeniem problemów nie było, ale trzeba poczekać na zimę, albo chciaż na deszcz żeby coś więcej powiedzieć. Gorzej jak się okaże że wcale nie ustępują zbyt wile tym firmowym o wiele droższym. Wtedy to faktycznie będzie oznaczać że te testy reklamy itd. to tylko kasa i kto da więcej ten jest najlepszy.

kolego wlasnie tak doklandie jest kto da wiecej ten lepszy a chinol bueee niedobry bo tani bo konkurecja d*pa trzepie ze nie zarobi 800% tylko 400 a chinolkom styknie 100% zarobku

napisze kolejny raz moja siostra miala ling liong a ja mialem conti ts810 i pod taka malenka gorke moze ze 2 stopnie wzniesienie spadl nowy mokry snieg i ona wyjechala a ja nie obydwa audi wiec tak sie wku.... na te zasrane conti a letnie to juz mailem przyody w innym watku sa fotki jak sie rozlazly w kazdym badz razie nikt mnie w zyciu juz nie zmusi i namowi na continental choc by mi zadarmo dawali NIE CHCE tego gowna

i moga wygrywac 10000testow niemieckich mam to gdzies wole od cont ling lionga bo te jada a conti sie w miejscu kopie i kupa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Nokianów i Barumów też jestem zadowolony, ale w tym roku z cenami ich trochę poniosło. Barumów nie mogłem dostać na szybko więc poszły chiny na testy i narazie jest ok nie są głośniejsze od reszty z wyważeniem problemów nie było, ale trzeba poczekać na zimę, albo chciaż na deszcz żeby coś więcej powiedzieć. Gorzej jak się okaże że wcale nie ustępują zbyt wile tym firmowym o wiele droższym. Wtedy to faktycznie będzie oznaczać że te testy reklamy itd. to tylko kasa i kto da więcej ten jest najlepszy.

kolego wlasnie tak doklandie jest kto da wiecej ten lepszy a chinol bueee niedobry bo tani bo konkurecja pupa trzepie ze nie zarobi 800% tylko 400 a chinolkom styknie 100% zarobku

napisze kolejny raz moja siostra miala ling liong a ja mialem conti ts810 i pod taka malenka gorke moze ze 2 stopnie wzniesienie spadl nowy mokry snieg i ona wyjechala a ja nie obydwa audi wiec tak sie wku.... na te zasrane conti a letnie to juz mailem przyody w innym watku sa fotki jak sie rozlazly w kazdym badz razie nikt mnie w zyciu juz nie zmusi i namowi na continental choc by mi zadarmo dawali NIE CHCE tego gowna

i moga wygrywac 10000testow niemieckich mam to gdzies wole od cont ling lionga bo te jada a conti sie w miejscu kopie i kupa

oj kolego to ja nie wiem jak ty jeździłeś na tych conti bo ja też miałem 810 i byłem bardzo zadowolony z nich i nigdzie sie nie zakopałem ani nie stanołem pod górę tylko oczywiście miałem nówki kupione i zero problemu. Później do następnego autka kupiłem sobie nokiany w+ i jak dla mnie jest to słaba oponka a teraz będę testował bridgestony LM-32 i ciekawy jestem bardzo jak się to będzie sprawowało no i co najważniejsze udało mi sie dorwać te bridgestony produkcji francuskiej a nie polskiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja Wam powiem ze mnie juz nikt na chinskie nie namowi :decayed:

co innego polskie bo predzej kupie debice niz jakis chinski wynalazek...

przyklad- 3lata temu zjezdzilem letnie opony i jakis impuls powiedzil mi- kup NOWE Wanli model chyba 1088 w super cenie i kupilem 225/45/17 (jakos 250pln za szt) dodam ze na allegro i sprzedawca pisal ze super oponki na licencji DUNLOP (bieznik identyczny jak dunlop 9090 czy jakis taki :P )

kupilem przyszly zalozylem i opony tak huczaly ze nie moznabylo jezdzic :no: nowki opony a odglos jak wyzabkowanej 10letniej opony masakra :rolleyes:

auto passat B6 2006rok wtedy byl 2letni :naughty: od razu sprzedalem i kupilem od kumpla uzywki bridgestone :gwizdanie: z ktorych bylem serio bardzo zadowolony :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...