Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony zimowe - jakie polecacie?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

koledzy jakie oponki polecacie do a4(195.65/15) max do 260zl /szt.Wrocilem dopiero do kraju a za tydzien zaczne dojezdzac do pracy okolo 60 km dziennie.Trasa mieszana polowa trasy drogami bocznymi (roznie to bywa zaspy ,ubity snieg) a druga czesc trasy to trasa krajowa takze sniegu zazwyczaj brak.Nie wiem moze kleber,dunlop.Podrzucajcie jakies linki.Z gory dziekuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pirelli SnowControl Serie 2 DOT 3311 195/65/15

założone tydzień temu , opona bardzo dobrze spisuje sie na suchym jak i mokrym asfalcie a przede wszystkim jest bardzo cicha, zeby nie skłamać letnie dunlopy 205/55/16 sa głosniejesze od niej , zobaczymy jak spadnie snieg :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

kupilem w niemczech opinki GOODYEAR UltraGrip 7 - bieżnik 8mm. rok produkcji 2010. prosze o jakas opinie o tych oponach ? czy ktos na nich jezdzi ? dalem za nie 70 Ojro.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To musiał być prawdziwy hałas skoro z BS byłeś zadowolony a wiadomo, że BS nie należą do cichych opon (chyba że miałeś ER300)...

hałas był serio jak łozysko w kole tak jak wyzabkowana opona ciagle łuuuuuuu :rolleyes: z BS potenza re nie pamietam 040 albo 050 ;)

koledzy jakie oponki polecacie do a4(195.65/15) max do 260zl /szt.Wrocilem dopiero do kraju a za tydzien zaczne dojezdzac do pracy okolo 60 km dziennie.Trasa mieszana polowa trasy drogami bocznymi (roznie to bywa zaspy ,ubity snieg) a druga czesc trasy to trasa krajowa takze sniegu zazwyczaj brak.Nie wiem moze kleber,dunlop.Podrzucajcie jakies linki.Z gory dziekuje za pomoc.

Kolego jesli nie przekraczasz w zimie 200km/h a jezdzisz duzo bocznymi drogami to polecam dowolne z wiekszymi klockami po prostu ;) swego czasu bardzo zadowolony bylem z fuldy kristall montero1 (montero2 to ten sam bieznik) ale fulda akurat teraz wprowadzila nowy wzor bieznika dla montero3 a tego niestety nie znam :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam kelly winter st

-oponki grupy Goodyear produkowane w Polsce.Przejeździłem na nich poprzednią zimę i rewelacyjnie się spisywały szczególnie poza miastem i na głęboki śnieg.Sprzedałem niestety razem z autem i żałuję :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a co sądzicie na temat opon bieżnikowanych - "nalewkach"? Ja tam swoje zdanie na ich temat mam, ale chciałbym poznać Wasze. Oczywiście w aspekcie opon zimowych - bieżnikowanych.

nigdy nie uzywalem i nawet sie nie zastanawialem bo sie ich boje :przebiegly:

slyszalem po prostu krotko- jak jezdzisz blisko i wolno to sa ok, ale jak masz zamiar pojechac cos szybciej to nigdy nie wiadomo jak to sie skonczy a ja wole nie ryzykowac :no:

PS

Kolego w b7 byly jeszcze silniki ALT? bo masz w opisie :cool1: wydawalo mi sie ze tylko fsi 150km byly :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a co sądzicie na temat opon bieżnikowanych - "nalewkach"? Ja tam swoje zdanie na ich temat mam, ale chciałbym poznać Wasze. Oczywiście w aspekcie opon zimowych - bieżnikowanych.

Używałem opon bieżnikowanych w B5 i powiem że opona się dobrze sprawowała- nie miałem z nimi żadnych problemów, jest jednak jedno ale.. taka opona jest o wiele cięższa od nowej co skutkuje szybszym padaniem zawieszenia - ja po zimie wymieniałem albo wahacze albo stabilizatory... więcej nie zdążyłem bo miałem wypadek - pijak mi wymusił pierwszeństwo.

Ja więcej nie kupie opon bieżnikowanych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a co sądzicie na temat opon bieżnikowanych - "nalewkach"? Ja tam swoje zdanie na ich temat mam, ale chciałbym poznać Wasze. Oczywiście w aspekcie opon zimowych - bieżnikowanych.

Używałem opon bieżnikowanych w B5 i powiem że opona się dobrze sprawowała- nie miałem z nimi żadnych problemów, jest jednak jedno ale.. taka opona jest o wiele cięższa od nowej co skutkuje szybszym padaniem zawieszenia - ja po zimie wymieniałem albo wahacze albo stabilizatory... więcej nie zdążyłem bo miałem wypadek - pijak mi wymusił pierwszeństwo.

Ja więcej nie kupie opon bieżnikowanych...

z oponą bieżnikowaną jest loteria czasem są dobre ja miałem takie, ale bywa tak, że bardzo biją i trzeba duuużo ciężarków nawalić :decayed:

ogólnie nie polecam :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z bieznikowanymi jest jeszcze inny problem stan opony matki te czasem sa ponaciagane albo slabe i moga pekac

rok pojedzisz ok a na nastepny szumia max

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a co sądzicie na temat opon bieżnikowanych - "nalewkach"? Ja tam swoje zdanie na ich temat mam, ale chciałbym poznać Wasze. Oczywiście w aspekcie opon zimowych - bieżnikowanych.

PS

Kolego w b7 byly jeszcze silniki ALT? bo masz w opisie :cool1: wydawalo mi sie ze tylko fsi 150km byly :mysli:

Owszem. Jestem szczęśliwym posiadaczem ALTa w budzie B7 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z bieznikowanymi jest jeszcze inny problem stan opony matki te czasem sa ponaciagane albo slabe i moga pekac

rok pojedzisz ok a na nastepny szumia max

Dokładnie tak jak mówisz widziałem już takie opony bieżnikowane gdzie bieżnik był w stanie idealnym, a reszta się sypała, pękała, kruszyła :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hahhaha

nie mow mi co jest zwyciezca bo mialme conti i letnie i zimowe i to sa ostatnie moje conti w zyciu

skusilem sie testami i okazalo sie wielkie gowno!

[br]Dopisany: 23 Listopad 2011, 14:45_________________________________________________testy wygrywa ten co wiecej placi tak wyglada sprawa niestety jesli chodzi o niemieckie testy niemicekich opon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hahhaha

nie mow mi co jest zwyciezca bo mialme conti i letnie i zimowe i to sa ostatnie moje conti w zyciu

skusilem sie testami i okazalo sie wielkie gowno!

[br]Dopisany: 23 Listopad 2011, 14:45_________________________________________________testy wygrywa ten co wiecej placi tak wyglada sprawa niestety jesli chodzi o niemieckie testy niemicekich opon

Piszesz bardzo ogólnie a Conti to nie tylko jeden model i rozmiar który Ty miałes i byłeś z niego niezadowolony. Każdy producent ma mniej lub bardziej udane modele opon. W jednym aucie jeżdzą zimowe TS830 195/65/15 i dają radę tak samo jak UG7. Jeżdzę również na letnich Conti premium contakt II 205/55/16 i jest rewelacja więc nie każdy ma tak jak Ty mialeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zauwaz ze w tym samym tescie, w roznych rozmiarach wygrywaja rozne opony. wiec nie mozna tak uogolniac. ja na zeszly sezon kupilem Dunlopy winter sport i bylem niesamowicie zadowolony, zarowno w Evo jak i a4 spisywaly sie swietnie na sniegach podhala, ale nie starcza na dlugo jezdzac po czarnym..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...