Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony zimowe - jakie polecacie?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zastanawiam się teraz nad zakupem opon zawsze taniej :P z ceneo wybrałem:

Opony Pirelli Winter CARVING 205/55R16 94T - Ceneo.pl

Opony Pirelli W 190 Snowcontrol Serie III 205/55R16 91T - Ceneo.pl

Opony Michelin Alpin A4 205/55R16 91T - Ceneo.pl

Które uważacie za najlepsze?:) Z góry dzięki za pomoc!

---------- Post dopisany 03-07-2012 at 09:41 ---------- Poprzedni post napisany 28-06-2012 at 23:26 ----------

Nikt z kolegów nie miał doczynienia z oponami podanymi przezemnie?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

]Nikt z kolegów nie miał doczynienia z oponami podanymi przezemnie?:)

Nie było premii świątecznej więc nie :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :hi: .Mam okazję kupić ładne zimówki 205/65/15 czy będą odpowiednie do mojego auta?Letnie mam 195/65/15.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nokian WR A3 205/55 R16 94 H XL. Opony Nokian . Oponeo.pl Posiada ktoś takie zimówki ? Ludzie niby chwalą w opiniach . Musze kupić coś na zimę , a planuje wczesniej , gdzie jeszcze ceny nie są podniesione.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem ostatnio komplecik 16-tek Kleber Krisalp Hp2 ze strony Oponymax.pl - Tanie opony letnie i zimowe, Opona Zamówienie złożone ok.13 a następnego dnia oponki byly już na miejscu. za 4 szt + koszty wysyłki zapłaciłem 1260 zł. A w moim regionie rozmowa zaczynała się od 350zł za sztukę w rozmiarze 16. Dostałem gwarancję i jestem bardzo zadowolony.

Odnośnie samych opon, miałem je w poprzednim aucie w rozmiarze 185/65/15. Zachowywały się elegancko, mimo że były podjechane. W drugim aucie kupiliśmy z ojcem komplet w/w tyle że w rozmiarze 195/65/15 i cholernie ciężko było wpaść autem w poślizg albo śliznąć dupsko na zakręcie. Jak na swoją cenę są bardzo dobre. Ciekawi mnie jak się jeździ na 16-tkach w zimie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :hi: .

Mam okazję kupić ładne zimówki 205/65/15 czy będą odpowiednie do mojego auta?

Letnie mam 195/65/15.

Opony zimowe o rozmiarze 205/65/15 beda odpowiednie do Twojego auta.

Bardziej prawidłowo było by załozyc te opony odwrotnie.

To znaczy 205 mogłbys załozyc na lato (oczywiscie letnie) a na zime 195.

Osobiscie jezdze na Continental letnich i zimowych 205 i nie ma problemu.

Kupilam 2 kpl. (opon zimowych i letnich) 4 lata temu (2009)

Opony mają przejechane po 50 tys i zapewne jeszcze jeden sezon wytrzymja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM.Jezdzilem ostatniej zimy na DUNLOP D4 czy jakos tak i powiem tak opona fajnie wyglada choc kupujac nie tym sie kierowalem bo to bzdura kupowac ladne maja byc dobre i wytrzymale i co..ogolnie na 10 daje jej 6 za to ze sa w miare ciche i na mokrym fajnie odprowadza wode swiezy snieg 8 ubity 6 ogolnie nie sa jakies tam super

jezdzilem na pirelkach o niebo lepsze ale to bylo 8 lat temu matador mp59chyba zarabista w sniegu nie bylo mowy zeby sie zakopac przy ruszaniu nigdy nie zrywaly przyczepnosci a dunlopki niestety twarde

Ogolnie kupujac opone zimowa najlepiej jest ja dotknac i zobaczyc jaka jest guma ja tak zawsze robilem ale nie tym razem niestety

zimowki musza byc mieekie ale nasze zimy sa coraz krudsze i wiecej jezdzimy po asfalcie a wiadomo miekka guma szybciej sie zdziera i co tu kupic?

duzo by o tym pisac opisane przypadki to zawsze nowe opony

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nokian WR A3 205/55 R16 94 H XL. Opony Nokian . Oponeo.pl Posiada ktoś takie zimówki ? Ludzie niby chwalą w opiniach . Musze kupić coś na zimę , a planuje wczesniej , gdzie jeszcze ceny nie są podniesione.

Ja właśnie zamówiłem i czekam na takie w rozmiarze 225/55R16. Finowie znają się na zimie ;) Tyle jest pochlebnych opinii, że jestem dobrej myśli. Generalnie mam też w polo i a3 vredestein sportrac 3 i są rewelacyjne, nigdy się nie zakopałem nawet w głębokim kopnym śniegu a na oblodzonym wiadukcie ze skrzyżowaniem świetlnym pod górę ruszyłem jako jedyny! Wszyscy się wypychali lub wyciągali, był ogromny korek, sam też pomagałem wszystkim przede mną i byłem ciekaw co będzie ze mną a tu :kox: Fakt, że zimą jeździć trzeba umieć ale oponki pewne jak mało które.

Do A4 wziąłem Nokiany WR A3 m.in. ze względu na asymetryczny wzór bieżnika. Jestem nauczony doświadczeniem, że auta z zaawansowanym technicznie zawieszeniem i stałym napędem 4x4 lubią ząbkować a takie oponki mają mniejszą tendencję i można je dowolnie wg potrzeb zamieniać miejscami a co za tym idzie kierunek obrotu bez konieczności obracania na felgach. Miałem tak w RAV4 gdzie seryjne bridgestone'y 235/60R16 szybko się wyząbkowały, zakup pirelli scorpion verde i zapobiegawcze ich przerzucanie co sezon całkowicie rozwiązało problem.

Dodatkowa ważna zaleta przy stałym napędzie 4x4 to łatwość utrzymania jednakowego zużycia wszystkich opon :)

---------- Post dopisany at 10:54 ---------- Poprzedni post napisany at 10:41 ----------

nasze zimy sa coraz krudsze

"krótsze"

Kolego nie chcę być upierdliwy ale słownik podkreśla błędy i o ile literówki nie przeszkadzają to takie byki rażą i później utrwalają niektórym złą pisownię ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przymierzam sie do zakupu opon na nadchodzacy sezon zimowy, wydaje mi sie ze goodyear ultragrip by byly najodpowiedniejsze. Ktos podpowie moze jaka jest roznica miedzy Ultra Grip 7 i 8 a odmiana performance?

Opony Goodyear UltraGrip 8 Performance 225/50R17 94H - Ceneo.pl

Opony GOODYEAR UG Performance 2 225/50R17 98V - Ceneo.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, też zacząłem sie rozglądać za rozmiarem 225/50R17 ale 800zł za sztukę to nie dam... Po co ci opona zimowa z indexem prędkości do 240km/h ?

licze na wydatek ok 500zł/szt. do może 600zł/szt

Nokiany, Klebery, Hankooki czy nawet Yokohamy i inne w tej klasie się już kupi.

Też bym chciał GoodYeary kupić w tej cenie... ale szukam opon koniecznie z 2012r.

Pozatym na Pirelli, Michelinach już jeździłem i chce wypróbować czegoś nowego.

Dębica to chyba nie robi opon w tym rozmiarze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez kupuje Goodyeary UG 8 na ta zime do b7 tylko na 16" sztuka kolo 400zl :), w tamtym roku kupilem do c6 pirelli sottozero na 18" tez ladnie smigaja.... jednak obecnie jak przegladam testy i inne artykuly to UG8 ma najlepsze notowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, też zacząłem sie rozglądać za rozmiarem 225/50R17 ale 800zł za sztukę to nie dam... Po co ci opona zimowa z indexem prędkości do 240km/h ?

licze na wydatek ok 500zł/szt. do może 600zł/szt

Nokiany, Klebery, Hankooki czy nawet Yokohamy i inne w tej klasie się już kupi.

Też bym chciał GoodYeary kupić w tej cenie... ale szukam opon koniecznie z 2012r.

Pozatym na Pirelli, Michelinach już jeździłem i chce wypróbować czegoś nowego.

Dębica to chyba nie robi opon w tym rozmiarze...

ja kupiłem Nokiany 225/50/17 w tym sklepie 123dobreopony.pl - taniej nie znalazłem z 2012 roku - moje są z 04 tygodnia :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mongol, daj znać jak coś znajdziesz za ok. 500zł i w miare markowe w rozmiarze 225/50r17

Zobacz te hankooki

HANKOOK i*cept Evo W310 225/50R17 98H - Motointegrator.pl - sklep internetowy

Barum

BARUM Polaris 3 225/50R17 98H - Motointegrator.pl - sklep internetowy

Tylko tak jak mówie... ja przed kupnem jeszcze bym dzwonił, upewnić sie czy będzie data prod. 2012, później przy ew. odsprzedaży to jest istotne.

Dzięki @Dziadek, wezme to pod uwagę, w chwili pisania posta nie widziałem twojej odpowiedzi

Trzeba będzie chyba wybrać między tym hankookiem a Nokianem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie pytanko kontrolne profil 50 wchodzi wam bez problemu na 17 cali i nic nie obciera? myslalem ze 45 na 17 jest optimum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obciera, nawet na obniżonym zawieszeniu, a na zime chyba lepiej na minimalnie większym profilu.

znalazłem jeszcze te :

Opony zimowe osobowe BARUM Polaris 3 225/50R17 98H XL FR - NETCAR.PL

Ale ogólnie to ta stronka od @dziadka chyba ma najtaniej opony, szkoda że mają mały wybór.

Najtaniej co znalazłem w necie:

225/50R17

Matador MP59 - 450zł

Barum Polaris 3 470zł

Hankook i*cept evo W310 - 496zł

Nokian WR A3 - 510zł

Sava Eskimo - 513zł

Yokohama W drive - 495zł

Co byście brali ? Sava to chyba lipa... tak samo marador chyba...

Ten Hankook i Nokian, Yokohama mnie zastanawia, no i Barum ale to chyba średnia opona.

Najlepsze jest to, że każda opona w tej cenie to na inne stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema

Panowie które opony polecacie??

Kleber 205/55R16 91H Krisalp HP2

Nokian 205/55R16 91T Nokian W+

pozdr M

---------- Post dopisany at 20:31 ---------- Poprzedni post napisany at 20:27 ----------

ewentualnie

Nokian 205/55R16 91H WR A3a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dziadek doradz coś... :grin:

co brać z tych 3:

Hankook i*cept evo W310 - 496zł

Nokian WR A3 - 510zł

Yokohama W drive - 495zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dziadek doradz coś... :grin:

co brać z tych 3:

Hankook i*cept evo W310 - 496zł

Nokian WR A3 - 510zł

Yokohama W drive - 495zł

no ja wziąłem nokian ale dlatego że 2 lata temu miałem (tylko że inny model) w b6 i byłem mega zadowolony - z tego co czytałem to te nowe WR A3 są nie do pobicia przez żadną inną oponę na śniegu , minusem jest że jest średnia na mokrym ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem kolejną stronkę...

ceny poszły w dół i to grubo:

225/50R17

Barum Polaris 3 430zł

Nokian WR A3 - bez zmian - znalazłeś najtaniej 510zł

Hankook i*cept evo W310 - 482zł

Matador - 437zł

Kleber - 514zł

Yokohama - 443zł

Musze od nowa przemyśleć bo te ceny dużo namieszały.

Już miałem brać te Nokiany ale musze przyznać że niezłą mają cene za yokohame..

OponySzybkoiTanio.pl

Teraz doczytałem ze 36zł/4szt za kuriera nie doliczają, ale i tak sie opłaca. 8zł by trzeba doliczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mongol, daj znać jak coś znajdziesz za ok. 500zł i w miare markowe w rozmiarze 225/50r17

Zobacz te hankooki

HANKOOK i*cept Evo W310 225/50R17 98H - Motointegrator.pl - sklep internetowy

Barum

BARUM Polaris 3 225/50R17 98H - Motointegrator.pl - sklep internetowy

Tylko tak jak mówie... ja przed kupnem jeszcze bym dzwonił, upewnić sie czy będzie data prod. 2012, później przy ew. odsprzedaży to jest istotne.

Dzięki @Dziadek, wezme to pod uwagę, w chwili pisania posta nie widziałem twojej odpowiedzi

Trzeba będzie chyba wybrać między tym hankookiem a Nokianem...

hankooki to calkiem dobre opony, mialem w terenowce raz, bieznik nie zuzywal sie az tak szybko. ale ja mysle nad tymi goodyearami, 7 lub 8. wydaje mi sie ze na nich przejezdzi sie 3-4 sezony bez problemu, jeszcze sie rozejrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...