Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony zimowe - jakie polecacie?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jaki rozmiar tej oponki polecacie bardziej do A4 B6 1.8T quattro CONTINENTAL TS850 195/65r15 czy 205/55R16? A może zastanowić się nad innym modelem?

Oponka dobra, brałbym jednak 205/55R16 jeśli masz jeszcze wpływ na wybór felg.

Generalnie jednak do quattro polecałbym asymetryczne oponki, np Nokian WR A3...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15'' w A4 B6 ?

fuuujjj.... jak to paskudnie wygląda !!

Ma się dobrze jeździć a nie dobrze wygladać :decayed:

Kolego, audi musi przede wszystkim wyglądać. A na 16'' czy 17'' to się nie jedzie ?

Ja tylko raz założyłem 15'' i co wsiadałem do auta to musiałem głowe odwracać.

To był największy błąd w moim życiu :wink:

16'' alu można już kupić za grosze

7cc63cad4cc3315dgen.jpg

fujjj

auto wyglądało jak jakiś Robur i niczym sie nie wyróżniało od różnych mondeł czy sien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jak szukam 205/60/R16 i zastanawiam sie nad:

Bridgestone DW510 92H - 310zł

Nokian WR D3 92H - 365 zł

Goodyear UG7+ 92H - 375 zł

Sava eskimo 96H XL - 333 zł

Która z nich jest najcichsza i lepsza w warunkach zimowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15'' w A4 B6 ?

fuuujjj.... jak to paskudnie wygląda !!

Ma się dobrze jeździć a nie dobrze wygladać :decayed:

Kolego, audi musi przede wszystkim wyglądać. A na 16'' czy 17'' to się nie jedzie ?

Ja tylko raz założyłem 15'' i co wsiadałem do auta to musiałem głowe odwracać.

To był największy błąd w moim życiu :wink:

16'' alu można już kupić za grosze

http://images49.fotosik.pl/1671/7cc63cad4cc3315dgen.jpg

fujjj

auto wyglądało jak jakiś Robur i niczym sie nie wyróżniało od różnych mondeł czy sien.

Kazdy ma inne zdanie w tym temacie;] wiem jak sie jeździ na 16' i na 15' o różnej szerokosci, mnie osobiscie stalowka na zime nie przeszkadza, i powiedz mi jeszcze że 205 czy 225 bedzie wygodniejsza na dupiate zaśniezone drogi od 195 ? Na prościutkiej nawierzchni pewnie tak ale nie na dołach i koleinach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tobie chyba tylko chodzi o wyjechanie z zaspy. A przeciez czasami ważne jest też wyhamować auto.

Węższa sie lepiej wgryza przez zaspy, ale szersza lepiej hamuje i się trzyma w zakrętach.

Jak nie mieszkasz na górze synaj to spokojnie można jeździć na szerszej oponie.

Pozatym jak to wygląda na takich wąskich i malutkich kółeczkach jak od taczki ?

Ja z roku na rok zmianiam na większe i szersze bo widzę że da się...

niektórzy jakby sie dało to od cinquecento by koło założyli żeby tylko było taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się da, tylko trzeba się zastanowić czy wszystko jest potrzebne, wg mnie nie. Każdy z nas ma swoje zdanie na ten temat a jeśli chodzi o oszczędność to nie o oszczędności chodzi. Ale druga strona medalu o której Ty mówiłeś jest też taka ze niektórzy jak by mogli to by koła od traktora założyli :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego...

Czy to Ci wygląda jak koła od traktora ?

Jak widać - auto może też dostojnie wyglądać na zimówkach. Zdjęcie bodajrze z marca.

Dla lepszego komfortu nieco inny profil opony od A8

cc52f856317415c8gen.jpg

Druga sprawa...

Jeśli nie widzisz różnicy między tymi zdjęciami to nie zasłużyłeś na nic lepszego jak 15''. Sorry ale trzeba to dosadnie powiedzieć.

7cc63cad4cc3315dgen.jpg

Zobacz jak ludzie robią teraz w nowych autach. Jeśli mają koło 17'' na lato, to tak samo jeżdzą na zimie na tych samych rozmiarach.

Mam wrażenie że zatrzymałeś się w poprzedniej epoce dużego fiata.

Ja nikomu bym nie polecał do A4 B6 koła 15'', absolutne minimum to koło 205/55R16. Ale i tak auto wygląda na nich jak koza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, może ładnie wyglądać, ale mnie to do szczęścia nie jest potrzebne a na 15' 195 jeździ mi się wygodnie podczas zimy. Na siłę chcesz mnie uszczęśliwić? :kox: Jeśli Tobie pasuje 16' czy 17' to Twoja indywidualna sprawa. Sprawa kolejna jest taka że samochód dla mnie nie jest wszystkim to jest dla mnie sposób na przemieszcanie się z punktu A do punktu B. Ma być zadbany i czysty ale koła na zimę nie muszą być większe ani śliczne. Masz rację pewnie zasługuję na 15' :grin:

---------- Post dopisany at 19:42 ---------- Poprzedni post napisany at 18:59 ----------

A tak apropo, czy ktoś z Was robi w ten sposób że na fele letnie zakłada zimówki? Chodzi mi o to czy faktycznie łatwo jest zniszczyć zimą felgi aluminiowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ludzie mają 2 komplety alusów. Chodziło mi bardziej że zakładają koła w tym samym rozmiarze.

Zniszczyć alufelgi można jak przytrzesz gdzieś albo nie będziesz mył z soli ale to każde się zniszczą, nawet stalowe, a później tylko roboty przy stalówkach bo trzeba piaskować i malować. Mam znajomego co wydał na to tyle, że jakby je sprzedał i dołożył tą kase to by miał alusy na zime i jeździłby jak człowiek i cieszył sie autem.

Niektórzy to spaskudzą auto na stalówkach w zime w rozmiarze 15'' jak w standardzie jest minimum 16'' a później sie czają do ostatniej chwili z założeniem ich bo wiedzą że przeżyją szok.

Po co sie chować z autem przez pół roku jak można się cieszyć dobrym wyglądem przez cały rok i jeździć jak człowiek.

Nie po to sie zakłada pakiety S-line, xenony, wydaje na kosmetyki do auta, itp itd żeby później założyć 15'' w stali. Zmiłujcie się ludzie.

To już niektórzy 18-letnimi golfami III mają alusy na zime....

Z tymi stalówkami na zime to jest troche tak jak z tymi ludzmi co do nowego auta z salonu zakładają pokrowce bo szkoda im foteli.

Później jak auto będzie mieć 15- lat i wypierdziane fotele to pewnie sobie je ściągną żeby mieć jak nowe... :facepalm:

Albo coś podobnego do tych co jak odebrali nowego poloneza z folią na fotelach to nie ściągali je przez 10 lat.

Ja wiem że wszystkiego szkoda... ale bez przesady...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj wrzuciłem Nokian WR D3 R16 205/60 R16. Postanowiłem założyć na oryginalne alusy R16, w końcu jest to zamiennik 225/55 R16. Pasują tak sobie, widać lekkie wybrzuszenie zaraz pod bieżnikiem. Spodziewałem się tego z uwagi na to że ta felga ma 7,5 cala szerokości a optymalna opona do niej to 225/55. W sumie detal, generalnie jest ok.

Dzisiaj testowane, jeszcze przed chwilą śmigałem na przymrożonej nawierzchni. Stwierdzam, że bardzo dobrze się trzymają, nawet na zakrętach przy ostrzejszej jeździe.

Hamowanie też bardzo dobrze. Nie miałem okazji na śniegu ale to pewnie jutro.

Co do szumów to lekkie mrowienie, słyszalne przy wyłączonym radiu. Całkiem przyzwoicie jak na zimówkę.

Podsumowując jestem bardzo zadowolony, polecam te oponki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co zakładać do A4 B6 17" alu z A8 które wyglądają jak kołpaki ?

Takie felgi dobrze wyglądają w Polo - wypolerowane z oponami np. 195/40 lub 185/35.

W A4 B6 niekoniecznie, nawet na zimówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weźcie już zluzujcie :decayed: to nie temat o felgach :stop:

Dokładnie, każdy mieszka gdzie indziej, inaczej jeździ, ma inne potrzeby i priorytety także dyskusja nad rozmiarem felg nie ma najmniejszego sensu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie 17'' zimowe polecacie i w jakim rozmiarze szukać zimówek do B6 ? 205/50? 215/45?

rozsądek podpowiada że 205/50 ale jeśli lubisz szybko popier..... na asfalcie to lepiej 215/45 a z drugiej strony bardziej wszechstronną oponą, którą podałeś będzie 205/50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...