Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony zimowe - jakie polecacie?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie, czy jak zaloze 15'' do swojego samochodu (fabrycznie obnizony na zawieszeniu sportowym), teraz siedzi na 17'' to nie bedzie on za niski ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

mam pytanie, czy jak zaloze 15'' do swojego samochodu (fabrycznie obnizony na zawieszeniu sportowym), teraz siedzi na 17'' to nie bedzie on za niski ?

Jeśli założysz typowe opony 195/65R15 to będzie taki sam, jesli opony na 17 masz dobrze dobrane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Czytając Testy i wypowiedzi innych , wybrałem Nokian WR A3 225/55 R16 99 H XL , bieżnik przystosowany do jazdy na trasę ... Opona się trzyma super.. Bardzo Cicha.. Ocena Cena/Jakość dam 5 :) Te są Produkowane w Finlandii . Ten niższy model w Podobno w Rosji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Czytając Testy i wypowiedzi innych , wybrałem Nokian WR A3 225/55 R16 99 H XL , bieżnik przystosowany do jazdy na trasę ... Opona się trzyma super.. Bardzo Cicha.. Ocena Cena/Jakość dam 5 :) Te są Produkowane w Finlandii . Ten niższy model w Podobno w Rosji.

Niższy model to jaki według Ciebie? Mam zakupionego w tym miesiącu komplet Nokian WRD3 205/60/16 od kolegi z forum 'Bedi' i śliczny wyraźny napis na nim MADE IN FINLAND....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Czytając Testy i wypowiedzi innych , wybrałem Nokian WR A3 225/55 R16 99 H XL , bieżnik przystosowany do jazdy na trasę ... Opona się trzyma super.. Bardzo Cicha.. Ocena Cena/Jakość dam 5 :) Te są Produkowane w Finlandii . Ten niższy model w Podobno w Rosji.

Niższy model to jaki według Ciebie? Mam zakupionego w tym miesiącu komplet Nokian WRD3 205/60/16 od kolegi z forum 'Bedi' i śliczny wyraźny napis na nim MADE IN FINLAND....

Kolega miał na myśli właśnie model WR D3, i rzeczywiście spora część produkcji pochodzi z Rosji ale nie cała :wink:

Też mam WR A3 225/55R16 do A4 a do caddy zamówiłem WR D3 195/65R15, mam nadzieję, że też będą porządne :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nokiany idą jak świeże bułeczki. Nie nadążam z wysyłkami :shock3: Żadna inna marka opon zimowych nie ma takiego brania. Chyba na kolejny sezon też je kupię bo ludzie są zadowoleni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nokiany idą jak świeże bułeczki. Nie nadążam z wysyłkami :shock3: Żadna inna marka opon zimowych nie ma takiego brania. Chyba na kolejny sezon też je kupię bo ludzie są zadowoleni

ja kupiłem dwa kpl. znajomy sprzedał w ciągu jednego dnia 30kpl. a ma małą wulkanizacje ..głównie schodzą WRD3 i WRA3 ja z WRA3 jak na chwilę obecną jestem mega zadowolony zrobione 800km deszcz/ostre zakręty powala na kolana WRG2 są lepsze niż letnie opony przy predkości 200km/h tak autem nie buja jak na letnich...mam nadzieje, że zima zweryfikuje wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za rok na pewno kupię albo Nokiany albo GY UG7 lub 8.

Poprzednio miałem GY UG7+ i naprawde nic złego tej oponie nie powiem, może tylko zrobiła się głośna na suchym po starciu ok 40% bieżnika. W zimie szła w śniegu i błocie nczym traktor.

Teraz mam Nokian WR3 bo znajomy zachwalał pod niebiosa a i nie oszukujmy się - cena dużo bardziej korzystna niż GY. Do tego tutaj w szwecj opny Nokian są od klasą premium i mnóstwo dobrych aut na nich śmiga.

Dodam tylko że zawsze kupuję nowe opony więc mam obiektywne porównanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mało znanymi producentami opon (które odpychają się od podłoża rękami i nogami) jest tak jak z montażem LPG (który wybucha oraz niszczy silnik w 2 lata) albo kupnem Audi A4 B5 (którego wahacze się łamią bo są z amelinium i jak jeden się złamie to trzeba wymienić cały komplet za 2k pln i już lepiej kupić VW Passata B5 który ma zawieszenie nie do zaj*bania tyle że części są do niego kure*sko drogie :facepalm: autentycznie dalej spotykam się czasem z takimi opiniami :facepalm:)

:wink:

Z chinoli zimówek z czystym sumieniem mogę polecić Infinity z których 4 lata temu byłem meeeeega zadowolony i pełen podziwu (na prawdę ciężko było wprowadzić auto w poślizg nawet ten zamierzony do tego ciche z fajnej miękkiej gumy które spisywały się bardzo dobrze nawet w warunkach letnich przy prędkościach >160km/h - tak, chciałem je przetestować :wink:) a kupiłem je dla testu bo wtedy kosztowały śmieszne pieniądze (teraz min 2x tyle).

Na zimę aktualnie kupuję coś z czego jestem osobiście wręcz zachwycony a co jest przez wszystkich wręcz potępiane.

Na drogich tzw. "firmówkach" też jeździłem/jeżdżę i twierdzę z pełną świadomością że nie są warte swojej ceny, oczywiście mowa o oponach zimowych których nigdy nie używam do jazdy z takimi prędkościami jak w sezonie letnim ponieważ jest to w/g mnie głupotą :wink:

Aczkolwiek trzeba przyznać jedno: nie ważne czy chodzi o opony znanych marek, chińskie czy o "opcję którą wybieram ja" produkcji polskiej - wybieramy opony sprawdzone i polecane :thumbup1: Dlatego dyskusja w tym wątku jest bardzo pomocna :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie jeszcze nie widzialem wiekszej niz 16

Dębica robi tylko letnie Furio w rozmiarze 225/45/17 :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzy lata na Pirelli i teraz trzeci sezon na GoodYear Ultra Grip 7. Polecam, dobrze trzymają i są nawet ciche. Zasuwam głównie po autostradach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już miałem kupować Continental TS850 ale znajomy polecił mi Goodyear UltraGrip 8(mówi że lepiej trzymają). Z drugiej strony słyszałem że Goodyear UltraGrip mocno ząbkował w quattro. Co waszym zdaniem lepiej wybrać do A4 B6 1.8T 190km quattro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dotychczas jeździłem na GY UG 7 i byłem bardzo zadowolony, ale po ostatniej zimie jak bieżnika zostało mniej niż 3 mm nadszedł czas na zmiany. Zachęcony opiniami i testami zamówiłem Conti TS 850 i zobaczymy co z tego wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już miałem kupować Continental TS850 ale znajomy polecił mi Goodyear UltraGrip 8(mówi że lepiej trzymają). Z drugiej strony słyszałem że Goodyear UltraGrip mocno ząbkował w quattro. Co waszym zdaniem lepiej wybrać do A4 B6 1.8T 190km quattro?

Też miałem GY UG7 i byłem zadowolony. Conti TS850 jednak powinny lepiej trzymać niż UG8.

Ale nawet audi zaleca asymetryczne pirelli więc bierz lepiej np Nokian WR A3...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...