Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony zimowe - jakie polecacie?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

znajomy handlował swojego czasu oponami i zbierał wiele dobrych opinii o tej firmie

http://allegro.pl/4x225-50r17-nowe-opony-zimowe-goodride-sw608-98h-i4719963872.html#tabsAnchor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o tym artykule? Sponsorowany czy można mu zaufać?

http://www.auto-motor-i-sport.pl/porady/opony-zimowe-test-test-opon-205-55-R16-Toyo-Dunlop-Nokian-Fulda-Hankook-Goodyear-Vredestein-Michelin-Pirelli-Semperit-Nankang,13892,2

Przy okazji - moje letnie to 205/55/16, czy na zimę wziąć taki sam rozmiar? Nie planuje zakupu dodatkowych felg.

Przecież to artykuł sprzed roku...

Możesz wziąć taki sam rozmiar, bez problemu :)

Jest w listopadowym AMiS nowy test opon w tym rozmiarze. Wygrywa Conti TS850, drugie Goodyear UG9, trzeci Dunlop 4D, czwarty Michelin A5, piąte Pirelli Snowcontrol 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jaką produkcję muszę patrzeć przy oponach Continental? Wyprodukowane gdzie? Bo mam komplet 4szt nowe made in portugal..

Winterstar3 marka Point-S produkcja Continental 205/55R16 91T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupiłem, chciałem, bo cena nie jest zła.. ale czy kupić :) ?

http://allegro.pl/4x-205-55r16-p-continental-winterstar3-okazja-2014-i4711504366.html

O jakie bloczki chodzi na oponach, które odprowadzają lepiej śnieg i lepsza przyczepność?

Edytowane przez Lucas21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że nie warto. Już lepiej coś ze średniej półki - Kleber, Fulda, BF Goodrich. Rozumiem, że się podpierają Continentalem, ale poza właścicielem za wiele ich z oponami pokroju 830 czy 850 niestety nie łączy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja postanowiłem wypróbować michelina alpine 5, jak założę to zdam wam relacje czy warte są tych pieniędzy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że nie warto. Już lepiej coś ze średniej półki - Kleber, Fulda, BF Goodrich. Rozumiem, że się podpierają Continentalem, ale poza właścicielem za wiele ich z oponami pokroju 830 czy 850 niestety nie łączy...

BF Goodrich to nie ta sama półka co fulda czy kleber, BF to kormoran i Dębica

Kormoran podpiera się Michelinem, a kazdy odradza

Wg mnie sensowne opony zaczybajać od ceny to

Barum, sava

Fulda hankook,uniroyal, kleber

michelin, conti, pireli , bridgestone

Edytowane przez cocoo24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie zamawiać? Nokiany 260zł ? Bo nokiany chodzą po tyle co pirelki..Ale jak na śnieg nokiany wypładły lepiej w tych testach..

Edytowane przez Lucas21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Co sądzicie o oponach Kleber Krisalp HP2 w rozmiarze 225/55R16 można je nabyć w rozsądnych pieniądzach, podobno to najlepsza opona z klasy średniej. Usłyszałem od sprzedawcy :) że bardzo dobrze sobie radzi na błocie poślizgowym i zmrożonym śniegu?

Pytanie czy warto kupować np. opony z najwyższej pułki np. Continental jeżeli w zimie nie śmigam po autostradach i nie użytkuje samochodu zarobkowo.

A różnica cenowa około 150 zł na sztuce między Kleberem a Conti.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czego się spodziewałeś po sprzedawcy - że co powie? Że to tandeta? :) Opona na pewno przyzwoita - więcej poszukaj w testach. Niezłe oceny mają np. Nokiany i Uniroyale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jest promocja od allegro, że dorzucają się 100 zł (kupony na aplikacji mobilnej tak jak te 20 zł co weekend) do opon przy minimum 600 zł. Tak więc czy cokolwiek z tego nadaje się do jeżdżenia?

http://allegro.pl/opony-samochodowe-zimowe-99203?a_enum[344][64]=64&a_enum[345][9]=9&a_enum[127088][5]=5&order=qd&price_from=500&price_to=800&price_enabled=1&offerTypeBuyNow=1&a_enum[15808][3]=3&a_enum[11343][2]=2&buyNew=1

Może pierwszy link i polecane Goodride

Edytowane przez darooo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...