Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony zimowe - jakie polecacie?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

adam

https://www.sklepopon.com/opona-zimowa/nokian-wr-a4-225-40-r18-92-v-xl-88766

https://www.sklepopon.com/opona-zimowa/fulda-kristall-control-hp-2-225-45-r18-95-v-xl-82518

 

2 dni temu zamawiałem z tego portalu , według mnie maja dobre ceny a opony miałem na następny dzień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

4 godziny temu, Adam.S napisał:

Na zimę powinna być węższa. 235/40/18 mam katalogowo ale myślałem że na zimę jak będzie trochę wyższa to lepiej.

Węższa opona = większy nacisk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Adam.S napisał:

Nokian fajny ale 2500 tyś

Jak kupujesz na oponeo to może i tak, tu masz kpl za 1968zł http://logistykaopon.pl/p/86580-nokian-wr-a4-22540-r18-92-v-xl-c-b-2-72db#kup

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wybrać, rozmiar 245/45/18 przejeżdżam zimą max 4-5 tys. km.

Na początku chciałem kupić do 600 zł/szt. np:

Uniroyal MS Plus 77 cena 535 zł.

Hankook Winter evo2 W320 cena 549 zł.

Ale teraz zastanawiam się czy przy takim małym przebiegu zimą nie lepiej kupić:

Barum Polaris 3 cena 417 zł.

Cennik z oponeo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oponeo ma drogie gumy, poszukaj to pewnie za te Uniroyal zapłacisz tyle co za Barum 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, H4mm3R napisał:

Jak kupujesz na oponeo to może i tak, tu masz kpl za 1968zł http://logistykaopon.pl/p/86580-nokian-wr-a4-22540-r18-92-v-xl-c-b-2-72db#kup

ja mam takie wr a4 w pasku tylko że 17 i powiem że pierwszy sezon bez zastrzeżeń, zobaczymy jak w 2 się spiszą 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, H4mm3R napisał:

Oponeo ma drogie gumy, poszukaj to pewnie za te Uniroyal zapłacisz tyle co za Barum 

ja bym tu polecił jeszcze sava - która według mnie jest ok za dobre pieniądze, kiedyś miałem w golfie 3, a teraz mam save w aucie żony (vw up)

https://www.sklepopon.com/opona-zimowa/sava-eskimo-hp2-225-40-r18-100-v-xlfr-100373

Edytowane przez pajda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Sava Eskimo S3 i jest git, po 2 sezonach nie widać aby ubyło coś bieżnika, ale ja mam standardowy rozmiar 195/65 R15 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Karasik2 napisał:

Ale szersza powinna lepiej "przyklejać" się na śniegu..

No właśnie nie do końca. Nie jestem jakimś ekspertem od opon, ale pamiętam jak kiedyś oglądałem jakiś program o rajdówkach. Koleś mówił, że na śnieg zakładają bardzo wąskie opony, bo im węższa, tym mniejsza powierzchnia styku z podłożem i tym większy nacisk, który przekłada się na przyczepność, bo koło "wbija się" w śnieg. 

Z tym, że niekoniecznie działa to analogicznie na lodzie albo mokrym asfalcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie do końca. Nie jestem jakimś ekspertem od opon, ale pamiętam jak kiedyś oglądałem jakiś program o rajdówkach. Koleś mówił, że na śnieg zakładają bardzo wąskie opony, bo im węższa, tym mniejsza powierzchnia styku z podłożem i tym większy nacisk, który przekłada się na przyczepność, bo koło "wbija się" w śnieg. 
Z tym, że niekoniecznie działa to analogicznie na lodzie albo mokrym asfalcie.
Owszem w przypadku auta które ma poniżej tony ma to sens, natomiast waga A4 to 2x rajdówka. Poza tym wąska opona pomoże ruszyć w śniegu ale podczas pokonywania zakrętu szersza opona = lepsza przyczepność.

Wysłane z OP3T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat rzeka.

Wiele teori spiskowych i każdy ma swoją.

Jedynie profesjonalne testy wykażą co lepsze.

Wszystko zależy od warunków,auta,umiejętności,szczęścia,temperatury,kondycji fizycznej kierowcy itp, ITD, SB, MO,ZOMO,HWDP  i Bóg wie co jeszcze.

  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałam, że wcześniej poruszony był temat opon Nokian czy ktoś miał D3 i D4?

Które lepiej brać? Cena nie jest jakaś kosmiczna - raczej do zaakceptowania. Rozmiar opon też nie będzie jakiś szalony, bo 16.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem 4 zimy na nokianach wr D3 i złego słowa nie powiem, miałem również uniroyal ms 66plus przez 5 lat i to samo, bez zastrzeżeń, teraz kupiłem hankooki i zobaczymy ile to warte, obstawiam że każda świeża zimówka klasy średniej będzie GIT:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po głębokich przemyśleniach i waszych sugestiach dzisiaj zamówiłem Nokian A4 w rozmiarze 235/40/18 , mam nadzieje że to dobry wybór :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hankooki w moim rozmiarze jest jakieś 300zł tańsze. Parametry opony tylko inne. Pytanie jak to wygląda tak na prawdę z tą oceną literową. Warto w ogóle na to patrzeć? jeśli np. chodzi o zużycie benzyny? Bo Nokian 4 ma żużycie C, a hankooki E...przyczepność też się różni...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.11.2017 o 18:01, klucha11 napisał:

Zeszłej zimy przejechałem na nich kilkanaście tysięcy służbowym samochodem, nie rzadko latały ile fabryka dała na autostradach i złego słowa na nie powiedzieć nie mogę. Dość ciche, przewidywalne i nie pływają przy dużych prędkościach, na śniegu też fajnie sobie radziły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Adam.S napisał:

Po głębokich przemyśleniach i waszych sugestiach dzisiaj zamówiłem Nokian A4 w rozmiarze 235/40/18 , mam nadzieje że to dobry wybór :decayed:

:thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jakie propozycje jeśli chodzi o 17 na zimę? Myśle o Nexen Winguard Sport ale tez Dębica HP2 mnie zastanawia, opinie są podzielone. Do wydania ok 1300zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, harley22 napisał:

Panowie jakie propozycje jeśli chodzi o 17 na zimę? Myśle o Nexen Winguard Sport ale tez Dębica HP2 mnie zastanawia, opinie są podzielone. Do wydania ok 1300zł.

Moim zdaniem lepiej HP2, nexen to tak samo jak firma Maxgear :decayed:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...