Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Polecane opony zimowe

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Z tego co można wizualnie zobaczyć to model WR A3 ma równoległe rowki asymetryczny bieżnik, więc teoretycznie powinno być lepsze trzymanie w zakrętach, do jazdy głównie po mieście, po szybkich trasach, na mokro ale bez śniegu - wydaje mi się że teoretycznie bedą lepsze.
A model WR D3 - jodełka typowo śnieżna, do jazdy podmiejskiej, z przewagą śniegu mogą być lepsze.
To takie wnioski na podstawie kształtu bieżnika.

Ale właśnie chciałem zapytać o odczucia z jazdy. Mówisze że D3 badziej ciche. Możliwe... choć wg tabeli mają taki sam indeks.

Edytowane przez julo23

  • Odpowiedzi 4,5 tys.
  • Wyświetleń 544,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

WR A3 sprawdzi się lepiej w większym\cięższym aucie takim jak twoje. Mam u siebie w A4 b7 opony WR A3 w rozm. 235/45R17 94H XL jak narazie na suchym asfalcie bardzo w porządku - ciche, wcale nie są twarde(XL), trzymanie na zakrętach jak na zimówkę b. dobre,opona nie pływa. D3 preferuje się do mniejszych aut. Szukaj Made in Finland...

Opublikowano

Szukam opon 205/55/16 do a4 quattro.

Co myślicie o Nokian W+ i WR D3? W internecie piszą że W+ mają nowszy wzór, ale na naklejkach widzę że mają gorsze parametry. Sugerujecie się oznaczeniami z naklejek przy wyborze opony?

http://www.sklepopon.pl/nokian-w-,p-18616

http://www.sklepopon.pl/nokian-wr-d3,p-26891

Jakie inne polecacie 205/55/16 do 300pln/szt? Rocznik 2014 bo poniżej 300 można dostać i Bridgestone Blizzak ale z 2011roku.

Opublikowano

SEMPERIT SPEED GRIP 2

Opublikowano

Do B8 na 18" felge co polecicie bardziej 225/45 czy 245/40 fabryczną gumę ? Co do samego kapcia to waham się między Conti a Dunlopem 3D/4D ew Pirelli Sotto. Czasami wyjeżdżam w góry na narty i śnieg czy lód jakoś też trzeba pokonać. Co polecacie z praktyki ?

Opublikowano

Szukam opon 205/55/16 do a4 quattro.

Co myślicie o Nokian W+ i WR D3? W internecie piszą że W+ mają nowszy wzór, ale na naklejkach widzę że mają gorsze parametry. Sugerujecie się oznaczeniami z naklejek przy wyborze opony?

http://www.sklepopon.pl/nokian-w-,p-18616

http://www.sklepopon.pl/nokian-wr-d3,p-26891

Jakie inne polecacie 205/55/16 do 300pln/szt? Rocznik 2014 bo poniżej 300 można dostać i Bridgestone Blizzak ale z 2011roku.

A WR A3 nie bierzesz kolego pod uwagę ?

Opublikowano

Dzięki :)

Poczytałem o A3 i widzę że będą dla mnie najlepsze, podobno lepiej sprawdzają się w większych autach, o lepszych osiągach.

Opublikowano

Szukam opon 205/55/16 do a4 quattro.

Co myślicie o Nokian W+ i WR D3? W internecie piszą że W+ mają nowszy wzór, ale na naklejkach widzę że mają gorsze parametry. Sugerujecie się oznaczeniami z naklejek przy wyborze opony?

http://www.sklepopon.pl/nokian-w-,p-18616

http://www.sklepopon.pl/nokian-wr-d3,p-26891

Jakie inne polecacie 205/55/16 do 300pln/szt? Rocznik 2014 bo poniżej 300 można dostać i Bridgestone Blizzak ale z 2011roku.

Mam ten sam dylemat, uniroyale czy nokiany?

UNIROYAL MS Plus 77 205/55R16 91T

Edytowane przez ilear

Opublikowano

Szkoda ze uniroyal rantu nie ma na felgi.

Opublikowano

co wy uparliscie się na te nokiany-największy szajs..../rosja/

jakościowo podobne do tigara bądź kormorana

barum nie ma sobie rownych cena-jakosc


chyba ze finland - to może.......

Opublikowano

Też miałem brać Barum do auta żony (corsa C)

ale mam szwagra - pracuje w wulkanizacji i odradził mi te opony, pokazałem mu mniej więcej co mnie interesuje z klasy budżetowej = z danego przedziału cenowego i wybrał mi Klebery. Akurat nie mam doświadczenia z Barumami ale mówił że nie ma porównania między Kleberem a Barum. Może nawet nie o samą jazdę mu chodziło tylko może od strony technicznej - napraw itp.

Edytowane przez julo23

Opublikowano

Bierzcie Semperity, mialem w kilku autach i zawsze spisywaly sie bez zastrzeżeń.

Opublikowano

Nokiany i alpiny tez nie maja rantu

Opublikowano

Tak sobie popatrzyłem w oponiarni to Kleber w cenie kormoran i Dębica a raczej lepsza jakość.

Opublikowano

Panowie krótka piłka frigo 2 czy Nokian wrd 3. do spokojnej jazdy. Nie chodzi tu o te 170 złotych różnicy na komplecie, tylko czy warto przepłacać. Z góry dzięki za odpowiedź.

Opublikowano

frigo2

Opublikowano

bez jaj... to już dębice do nokiana porównujecie ?

Opublikowano

Ta sama półka

Opublikowano

przelatalem ze dwie zimy na wr2 i nie wyobrażałem sobie że jakakolwiek inna opona może lepiej kleić się do śniegu

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.