Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Spryskiwacze mgiełkowe


GreGoriO

Rekomendowane odpowiedzi

witam ponownie, bo mało piszę a wciąż czytam :hi: dla wszystkich

sprzątając dzisiaj bagażnik znalazłem stare dysze spryskiwaczy, zajrzałem pod maskę i widzę że ktoś włożył nowe ale musiał sie posilać taśmą samoprzylepną.

zaciekawiło mnie jaka jest różnica między tymi i obecnymi. zauważyłem że moje stare są zwykłe, z regulacją na szpilkę a mam założone nowe, z rozpylaniem mgłowym. . ciekawy dlaczego jest taśma, zdjąłem jeden i widzę że ten nowy jest trochę mniejszy, ale za to ma jedną szeroką dyszę która rozpyla na całą szybę.... :> :>

sprawdziłem numery i mój stary sprysk ma oznaczenie 8E0 955 988, co się zgadza ze stanem według ETKI

NOWy ma oznaczenie 5M0 955 985C i jest z VW

TAKŻE jeśli kogoś interesuje wymiana sprysków , niech szuka mgłowych, te z VW też pasują, być może i dedykowane do audi też są...

czemu ludziom nie chce się czytać tematu od początku, gdybyś to zrobił, wiedziałbyś, że są to spryski od VW, dlaczego są mniejsze i co z tym trzeba zrobić

Bo są leniwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ufff w końcu zamontowałem i u mnie podgrzewane spryski mgiełkowe :) Napewno jest lepiej jeśli chodzi o "nawodnienie" szyby niż było wcześniej przy seryjnych spryskach :)

Dałem adaptery na dolnej części maski : sprys.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Jednakże troszeczkę spryski odstają tzn nie przylegają jak te,które miałem wcześniej....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może mi ktoś powiedzieć do czego jest potrzebny ten króciec 1J0 955 665 C ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może mi ktoś powiedzieć do czego jest potrzebny ten króciec 1J0 955 665 C ???

nie jest potrzebny w b6. To kolanka na wypadek gdyby seryjne przewody płynu nie starczały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może mi ktoś powiedzieć do czego jest potrzebny ten króciec 1J0 955 665 C ???

nie jest potrzebny w b6. To kolanka na wypadek gdyby seryjne przewody płynu nie starczały

dzięki Ci bardzo :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie, bo mało piszę a wciąż czytam :hi: dla wszystkich

sprzątając dzisiaj bagażnik znalazłem stare dysze spryskiwaczy, zajrzałem pod maskę i widzę że ktoś włożył nowe ale musiał sie posilać taśmą samoprzylepną.

zaciekawiło mnie jaka jest różnica między tymi i obecnymi. zauważyłem że moje stare są zwykłe, z regulacją na szpilkę a mam założone nowe, z rozpylaniem mgłowym. . ciekawy dlaczego jest taśma, zdjąłem jeden i widzę że ten nowy jest trochę mniejszy, ale za to ma jedną szeroką dyszę która rozpyla na całą szybę.... :> :>

sprawdziłem numery i mój stary sprysk ma oznaczenie 8E0 955 988, co się zgadza ze stanem według ETKI

NOWy ma oznaczenie 5M0 955 985C i jest z VW

TAKŻE jeśli kogoś interesuje wymiana sprysków , niech szuka mgłowych, te z VW też pasują, być może i dedykowane do audi też są...

czemu ludziom nie chce się czytać tematu od początku, gdybyś to zrobił, wiedziałbyś, że są to spryski od VW, dlaczego są mniejsze i co z tym trzeba zrobić

Bo są leniwi.

dobre dobre!!!!!:facepalm::facepalm:

gdybyście sami czytali ten wątek od początku, widzielibyście że to ja jestem jego autorem!!!

zobacz na datę tego postu 14-03-2010, 17:39​

po prostu wątek jest przyklejony i pierwszy post powtarza się na każdej stronie, aby wszyscy wiedzieli o co chodzi!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś może podpowiedzieć czy spryski te z 3 dyszami podejdą do A4 B6 ... może jakieś numery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś może podpowiedzieć czy spryski te z 3 dyszami podejdą do A4 B6 ... może jakieś numery

Proszę bardzo

Cały zestaw ma nr 4F0 098 101

W zestawie dysze 3-stumieniowe, adaptery i płyta CD

KGrHqNocE8VnEOdodBPKCC5SJ9w60_12.jpg

Ewentualnie jesli chcesz pojedyńcze nr części

Drei-Strahl-Spritzdüsen nachrüsten - A4-Freunde.COMmunity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adadur u siebie mam dysze 3-stru. i nie uważam, że są dobre, zastanawiam się nad przejściem na mgiełkowe i powinno być lepiej. Przy 3 stru. występuje dość długie opóźnienie po pociągnięciu manetki i trzeba uważać, by lamp przy okazji nie opłukać niepotrzebnie, dopiero drugie pociągnięcie powoduje pojawienie się dość sporej ilości płynu na szybie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adadur u siebie mam dysze 3-stru. i nie uważam, że są dobre, zastanawiam się nad przejściem na mgiełkowe i powinno być lepiej. Przy 3 stru. występuje dość długie opóźnienie po pociągnięciu manetki i trzeba uważać, by lamp przy okazji nie opłukać niepotrzebnie, dopiero drugie pociągnięcie powoduje pojawienie się dość sporej ilości płynu na szybie.

No to kijowo ... bo wycieraszki ruszą po niemal suchej szybie :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adadur delikatnie coś tam płynu jest po pierwszym pociągnięciu, jednak szybko trzeba drugi raz machać, by wycierek nie zniszczyć :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro płyn sie wraca to może warto załozyć przy pompce zaworek zwrotny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro płyn sie wraca to może warto załozyć przy pompce zaworek zwrotny

no nie bardzo ... będzie robił znaczny opór przepływu a po za tym niech ci to w zimę przymarznie...

lepiej było by sprawdzić czy jakaś z pompek nie ma większego wydatku ... z B8, Q7 etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...