Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Spryskiwacze mgiełkowe


GreGoriO

Rekomendowane odpowiedzi

to i ja się zdecyduję, skoro gość na Allegro ma ori podgrzewane po 39,99 to spooro taniej niż w ASO.

W ASO zamówię całą resztę - adaptery, krućce

---------- Post added at 00:35 ---------- Previous post was at 00:32 ----------

pewnie plastik zalozyles z drugiej strony normalnie ma byc z tylu a czyli od strony lamp a nie od szyby jesli dobrze pokreciles to musi byc ok chyba ze wyciales z drugiej strony albo przestawiles w druga strone bo innej mozliwosci nie ma

prośba o uświadomienie o który plastik chodzi, bo też będę montował i żebym się nie walnął :) dzia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do B7 z adapterami i króćcami podchodzi bez problemu, czy jak to jest ogarnięte ? bo rozumiem że pakujemy te: http://allegro.pl/dysza-spryskiwacz-tiguan-touran-yeti-5m0-955-986c-i2207602222.html , a wtyczki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj zamontowałem :)

U mnie już były krućce kątowe, więc bez sensu wydałem na nie a ASO 24zł - jak ktoś chce chętnie odstąpię z przesyłką za 15zł :) w oryginalnym woreczku

Nie za bardzo kumam po co ten plastikowy adapter :co:

Jutro potestuję działanie.

Mam spryski podgrzewane i niestety kable są bardzo krótkie - ledwo sytarczyły, bo w tych mgłowych gniazdo kostki jest po przeciwnej stronie

wymiana zajęła jakieś 4 min :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo kumam po co ten plastikowy adapter :co:

Podkładasz od strony silnika pod dyszę bo inaczej będzie luźno w gnieździe maski. Daj znać czy się sprawdza, bo 70% użytkowników jest zadowolona, natomiast reszta nie bo prędkość itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, gdzie to ma być i tam włożyłem, ale trochę wydają się zbędne - bo są super cienkie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

I ja dzisiaj zamontowałem nowe spryskiwacze mgłowe. Na pierwszy rzut oka wygląda to naprawdę fajnie, jutro w trasie przekonam się jak się sprawują - szczególnie na autostradzie przy 140 km/h.

Tak naprawdę potrzebne są same spryski + adapter. Króćce są zbyteczne, gdyż już takowe auto posiada (bynajmniej moja B7). Ja oczywiście kupiłem cały komplet tak na wszelki wypadek.

Co do adapterka, to należy go wsunąć w otwór gdzie jest montowany spryskiwacz od strony silnika (trzeba adapter dosłownie "naciągnąć" na maskę od tej strony z czymś przypominającym gumę). Po zamontowaniu adapterka otwór się troszkę pomniejsza i nowe spryskiwacze siedzą idealnie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mojej żony w służbowej KIA Ceed działa to meeeeega lepiej.

Ja po zmianie jakoś nie sikam z radości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za takie pieniądze warto, jest lepiej niż na normalnych sikawkach, ale szału nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy mógł by ktoś pstryknąć zdjęcie tego adaptera, bo choć kosztuje on grosze, to musiał bym po niego jechać na drugą stronę miasta do ASO, a może da się coś zaadoptować domowymi sposobami co równie dobrze spełni ich rolę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie dasz rady, bo w niego wchodzi blacha maski

ale można nakleić coś cienkiego - pasek

przymierz i będziesz wiedział o co biega

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem za bardzo jaką on spełnia rolę, ale myślałem o koszulce termokurczliwej rozciętej z jednej strony po długości (coś w kształcie litery C) i założonej na rant maski. Nie wiem tylko jak cienkie są to adaptery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

one są grubości karty kredytowej (a nawet cieńsze) z nacięciem na krawędź blachy, żeby wsunąć

Koszukla nic nie da bo jest za miękka

Lepiej wyciąć kawałek starej karty kredytowej lub czegoś podobnego i walnąć na dwustronną (ale cienką) - dopasujesz bez problemu

o ten element opiera się jedna część sprysku - ta od strony silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej zanabyć za kilka groszy ori niż bawić się w rzeźbe w gó..nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie i lepiej ori, narazie nie mam sprysków, więc tylko pytam jak wyglądają te adaptery

---------- Post dopisany 15-06-2012 at 09:54 ---------- Poprzedni post napisany 05-06-2012 at 11:15 ----------

No i udało mi się założyć te spryski, ale do końca nie jestem z nich zadowolony. Nagrałem filmik jak to działa u mnie:

Mam pytanie:

1. Czy spryski są rozróżniane jeśli chodzi o lewą i prawą strone??

Bo z tego co widać na filmie to lewy sprysk nie "sika" na lewą dolną część szyby i nie mogę przyłączyć do niego ogrzewania, gdyż wtyczka jest po złej stronie sprysku (kabel jest za krótki), zaś z prawym jest chyba wszystko ok tzn, wtyczkę od ogrzewania podłączyłem bez problemu i "sika" na całą powierzchnię prawej strony szyby (oba spryski mają gniazda od ogrzewania po tej samej stronie, a w ori każdy miał w inną).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też jestem po zamontowaniu

zastosowałem wszystko co było potrzebne..zostały mi tylko te dwa kolanka bo okazało się, że mam je fabrycznie i mogę za 15zł sprzedać jak ktoś będzie chciał...

zaobserwowałem, że płyn z dyszy na początku wylatuje węższym strumieniem a po 1-2 sekundzie pryska na całej szerokości...też tak macie?

strumień pryska dość wysoko ale ogólnie powiem Wam, że szału nie ma :kwasny: do dysz typowo mgiełkowych im daleko :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie i lepiej ori, narazie nie mam sprysków, więc tylko pytam jak wyglądają te adaptery

---------- Post dopisany 15-06-2012 at 09:54 ---------- Poprzedni post napisany 05-06-2012 at 11:15 ----------

No i udało mi się założyć te spryski, ale do końca nie jestem z nich zadowolony. Nagrałem filmik jak to działa u mnie:

Mam pytanie:

1. Czy spryski są rozróżniane jeśli chodzi o lewą i prawą strone??

Bo z tego co widać na filmie to lewy sprysk nie "sika" na lewą dolną część szyby i nie mogę przyłączyć do niego ogrzewania, gdyż wtyczka jest po złej stronie sprysku (kabel jest za krótki), zaś z prawym jest chyba wszystko ok tzn, wtyczkę od ogrzewania podłączyłem bez problemu i "sika" na całą powierzchnię prawej strony szyby (oba spryski mają gniazda od ogrzewania po tej samej stronie, a w ori każdy miał w inną).

mam u siebie tak samo, że na lewa stronę gorzej sika, tak jakby oba były na prawą strone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie i lepiej ori, narazie nie mam sprysków, więc tylko pytam jak wyglądają te adaptery

---------- Post dopisany 15-06-2012 at 09:54 ---------- Poprzedni post napisany 05-06-2012 at 11:15 ----------

No i udało mi się założyć te spryski, ale do końca nie jestem z nich zadowolony. Nagrałem filmik jak to działa u mnie:

Mam pytanie:

1. Czy spryski są rozróżniane jeśli chodzi o lewą i prawą strone??

Bo z tego co widać na filmie to lewy sprysk nie "sika" na lewą dolną część szyby i nie mogę przyłączyć do niego ogrzewania, gdyż wtyczka jest po złej stronie sprysku (kabel jest za krótki), zaś z prawym jest chyba wszystko ok tzn, wtyczkę od ogrzewania podłączyłem bez problemu i "sika" na całą powierzchnię prawej strony szyby (oba spryski mają gniazda od ogrzewania po tej samej stronie, a w ori każdy miał w inną).

mam u siebie tak samo, że na lewa stronę gorzej sika, tak jakby oba były na prawą strone

czyli taki urok ich musi być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...