Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Spryskiwacze mgiełkowe


GreGoriO

Rekomendowane odpowiedzi

diabeł tkwi w szczegółach- nigdy nie widziałem dyszy mgłowego sprysku z bliska, zdjęcia makro by mnie zaspokoiło

prosze :)

300px-Makro_krakow.jpg

Ja tez jestem zainteresowany jakimis spryskami mgielkowymi bo te obecne to ...no brak slow no :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sobie mysle ze warto by bylo zrobic liste ulepszen - drobiazgow i wyslac do audi ;) taka lista zyczen dla wiernych uzytkownikow;)

a moze jest juz jakies fabryczne forum AUDI na ktorym mozna rzucac takimi pomyslami????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to fuszerka z tą taśmą ktoś to zrobił na odpier***. Dla mnie w ogóle porażką jest że Audi, która jest marką bądź co bądź prestiżową montuje takie dziadostwo co leje strumieniem na szybę, przecież w VW już dużo wcześniej dawali mgiełkowe.

Myślał ktoś żeby ori spryski zrobić, przerobić na mgiełkowe??? Ostatnio wymieniałem bo moje się zapchały (nie do przepchania) więc mogę pomyśleć coś z nimi i tak już nie są potrzebne, a będzie zajęcie na weekand :polew:

Jak coś wykminie to na pewno napisze coś w tym temacie. Popieram pomysł hafas- a, dobrze by było zrobić taką listę, otworzylibyśmy Panom z Ingolstadt oczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fuszerka fuszerką.... nie mniej funkcjonuje,

gdyby nie to że znalazłem w bagażniku stary sprysk, nie wiedziałbym do dzisiaj ze mam (NIE)fabryczne....mgłowe :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi o działanie przecież. zdecydowanie lepsze są od zwykłych sików na szybe. Pomyśl nad przyklejeniem ich jakims dobrym klejem, wkomponowaniem ich w karoserie aby nie odpadły i jakoś wyglądały. Też bym takie chciał, zreszta nie tylko ja :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie grzebiąc na aledrogo znalazłem takie oto dysze sprysków

http://allegro.pl/item967898222_n_org_dysza_spryskiwacza_vw_golf_v_vi_touran_eos.html#gallery

Wygladają n abardzo podobne do tych opisywanych wyzej....

Pytanko czy faktycznie to sa takie wlasnie dysze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie grzebiąc na aledrogo ...

Pytanko czy faktycznie to sa takie wlasnie dysze...

tak, są dokładnie takie same. numer zresztą też się zgadza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i z tego co widze to nie sa podgrzewane, ale zapewne warte swej ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zakupiłem sobie owe spryskiwacze mgiełkowe nr 5M0 955 985C

całe 31,50 za sztukę w ASO vw w Toruniu

w weekend spróbuję dopasować do audinki

jak będzie po robocie to zamieszczę zdjęcia

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci się tylko uda daj znać. Strasznie denerwują mnie ori. Nie wspominając o tym, że nawet w amerykańskim, robionym od siekiery Jeepie Wranglerze TJ są świetne spryski mgiełkowe a nie takie syfacze jak w Audi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja też mam spryski mgiełkowe a dokładnie z golfa plusa z podgrzewaniem zaraz zejdę do samochodu to luknę jaki numer mam i napisze montaż jest barzo prosty tak na 15 min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mógł by ktoś zrobić krótki filmik jak to działa :notworthy: bo niestety ja nie miałem z tym stycznosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zamontowane od Golfa Plusa nr części: 5M0 955 986 C są one podgrzewane montaż jest prosty zdejmujemy stare dysze ( wypinamy kostke od podgrzewania i ściągamy wężyk, do nowej dyszy wpinamy kostke i lekko podgrzewamy wężyk zapalniczką i wsuwamy jest gotowe. Teraz wpinamy w fabryczny otwór i próba ) Dysza rozpryskuje po całej szybie dużo lepiej niz oryginał.

Cena w ASO za szt. 92 zł Mogę zalatwić taniej z rabatem.

Powodzenia w montażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zamontowane od Golfa Plusa nr części: 5M0 955 986 C są one podgrzewane montaż jest prosty zdejmujemy stare dysze ( wypinamy kostke od podgrzewania i ściągamy wężyk, do nowej dyszy wpinamy kostke i lekko podgrzewamy wężyk zapalniczką i wsuwamy jest gotowe. Teraz wpinamy w fabryczny otwór i próba ) Dysza rozpryskuje po całej szybie dużo lepiej niz oryginał.

Cena w ASO za szt. 92 zł Mogę zalatwić taniej z rabatem.

Powodzenia w montażu.

Ale pasują idealnie w miejsce ori? Nawet jeśli w serii nie były podgrzewane? W jakiej cenie możesz je dostać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety ale te co kupiłem nie są podgrzewane a ori miałem podgrzewane

niestety ale te od vw są na szerokość ciupkę mniejsze, i muszę pomyśleć nad doklejeniem kawałka plastiku

żeby nie wypadały z ori otworu

ciekawi mnie czy te z golfa plus są idealnie takiej samej wielkości jak te nasze z audi

na razie zamontowałem na szybko na taśmę, podobnie jak w poscie #7 u kolegi GreGoriO

potestuję troche jutro w trasie

ale co tu dużo mówić mgiełka to mgiełka,

a co do demontażu i montażu jest banalnie prosty, wystarczy stare spryskiwacze lekko w dół pociągnać

i same wyskakują z otworu, później odpinamy jak u mnie wtyczkę od podgrzewania i odpinamy wężyk

zakładamy nowy wężyk i już.

A mógł by ktoś zrobić krótki filmik jak to działa :notworthy: bo niestety ja nie miałem z tym stycznosci

tu masz filmik jak to wygląda niestety na hondzie civic tylko znalazłem

ale obrazuje bardzo dobrze o co kaman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zamontowane od Golfa Plusa nr części: 5M0 955 986 C są one podgrzewane montaż jest prosty zdejmujemy stare dysze ( wypinamy kostke od podgrzewania i ściągamy wężyk, do nowej dyszy wpinamy kostke i lekko podgrzewamy wężyk zapalniczką i wsuwamy jest gotowe. Teraz wpinamy w fabryczny otwór i próba ) Dysza rozpryskuje po całej szybie dużo lepiej niz oryginał.

Cena w ASO za szt. 92 zł Mogę zalatwić taniej z rabatem.

Powodzenia w montażu.

Ale pasują idealnie w miejsce ori? Nawet jeśli w serii nie były podgrzewane? W jakiej cenie możesz je dostać?

Pasują w miejsce oryginału mogę załatwić po 75 zl za szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xprzemo, zeby nie było niedomówień, dostaje spryski od Ciebie i montuje je w miejsce starych bez użycia taśmy, kleju itp? wszystko plug & play?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xprzemo, zeby nie było niedomówień, dostaje spryski od Ciebie i montuje je w miejsce starych bez użycia taśmy, kleju itp? wszystko plug & play?

O to samo chciałem spytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli i tak trzeba je przyklejać to chyba wole kupić te 5M0 955 985C bo są sporo tańsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...