Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] BBS - zabezpieczenie mechaniczne


qfel

Rekomendowane odpowiedzi

Co myslicie o takiej blokadzie , czy lepiej wybrać jakies inne zabezpieczenie

BBS (Bezpieczna Blokada Samochodu)

BBS Plus to urządzenie gwarantujące skuteczną ochronę samochodu przed kradzieżą.

BBS Plus jest to zawór przepływowo-zwrotny wmontowany w układ hamulca zasadniczego, jak również sprzęgła hydraulicznego, który po załączeniu uniemożliwia ruch kół samochodu lub w przypadku sprzęgła rozłącza napęd oraz uniemożliwia uruchomienie silnika.

BBS Plus sterowany jest specjalnym zamkiem zabezpieczonym bezsprężynkowymi zapadkami, ryglowany pionowym ryglem. Zamki te stosowane są również w sejfach i kasach pancernych.

Instytut Mechaniki Precyzyjnej zakwalifikował zamek BBS do klasy "C". Natomiast Przemysłowy Instytut Motoryzacji wydał certyfikat uprawniający do oznaczenia wyrobu znakiem bezpieczeństwa "B", a Instytut Kryminalistyki MSW w swojej opinii napisał: "Konstrukcja głowicy i zastawek tworzy taki system zabezpieczający, że nie ma możliwości doprowadzenia do rozdziału mechanizmu blokującego i jego otwarcia znanymi niekonwencjonalnymi metodami". Nie ma również możliwości wyłamania zamka metodą stosowaną przez włamywaczy, tzw. zrywaczami. Dzięki temu, mimo kilkuset prób kradzieży - próby te okazały się nieskuteczne.

BBS Plus nie zmienia działania hamulców (zachowując aktywność ABS i ASR) w czasie normalnej eksploatacji samochodu.

BBS Plus blokując hydraulicznie koła zarówno przedniej jak i tylnej osi samochodu uniemożliwia ich obrót (toczenie się).

BBS Plus sterowany jest z wnętrza samochodu (małym kluczykiem) bez opuszczania fotela kierowcy.

BBS Plus posiada dwa położenia: "do jazdy" i "czuwanie przed kradzieżą".

BBS Plus S5 blokuje dowolny obwód elektryczny uniemożliwiając uruchomienie silnika.

BBS Plus IMM3 blokuje trzy dowolne obwody elektryczne uniemożliwiając uruchomienie silnika oraz uruchamia syrenę alarmu.

BBS Plus może sterować immobiliserem.

BBS Plus może uruchomić alarm.

BBS Plus posiada sygnalizację świetlną i akustyczną stanu załączenia i wyłączenia blokady czuwania.

BBS Plus jako urządzenie bezawaryjne posiada 10-letnią gwarancję pod warunkiem wymiany płynu hamulcowego w terminach przewidzianych w instrukcjach użytkowania samochodu.

BBS Plus montowany jest do wszystkich typów i marek samochodów.

Przy pomocy Blokady BBS można zablokować (w zależności od rodzaju blokady) 2 lub 4 koło lub 2 koła i sprzęgło (jeżeli samochód posiada sprzęgło hydrauliczne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w 1994r miałem forda scorpio 2.9i Ghia

z podobnym urządzeniem które zrobiłem sobie sam

blokady były na 4 hamulce, pompe paliwa, cewki, rozrusznik i ECU

miałem 6 prób kradziezy, wszystkie nieskuteczne

bardzo fajne urzadzenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaka cena takiego zabezpieczenia i gdzie to można nabyć? samemu da się to podłączyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hamulce to twoje zdrowie i życie ja osobiście przy układzie hamulcowym to bym nie majstrował. Taka jest moja opinia :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w A3 miałem coś podobnego zamontowane przy okazji montażu antynapadu, działo na zasadzie elektrozaworu który odblokowywał sie po wpisaniu kodu, przy aktywowanym systemie wciskało się pedał hamulca, płyn dopływał do zacisków ale już nie wracał bo był blokowany przez elektrozawór. Wszystko pięknie działało do momentu wymiany klocków. Zapomniałem wprowadzić system w tryb serwisowy i przy cofnięciu tłoczków, zawór uległ rozszczelnieniu, dokładnie to na przyłączach przewodów, po kilku miesiącach zaczął uciekać płyn i był problem z układem sprzęgła, hamulec dalej działał ale wyraźnie było czuć jakby był zapowietrzony (pierwsze hamowanie dość słabe, nastepne już ok) system fajny bo nawet jak złodziej uruchomi samochód to albo nie odjedzie bo koła są zablokowane albo dojedzie tak daleko dopóki nie zahamuje... blokują sie hamulce i koniec jazdy. Przed jazdą zawsze trzeba było pamiętać o "przepchaniu" (wciśnięcie pedału hamulca) układu po odblokowaniu zaworu. Gość w zakładzie który nam to montował przestrzegał przed jazdą bez tego "przepchania" bo był już przypadek spalenia hamulców przez panią która o tym zapomniała i pojechała na częściowo zblokowanych hamulcach.. daleko nie ujechała ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cena takiego zabezpieczenia w Łodzi to 1000 zł, miałem takie w A3 i nie narzekałem...trzeba tylko pamiętać o wymianie płynu hamulcowego co max 2 lata...[br]Dopisany: 17 Kwiecień 2010, 19:03_________________________________________________

Hamulce to twoje zdrowie i życie ja osobiście przy układzie hamulcowym to bym nie majstrował. Taka jest moja opinia :no:

Tez miałem obawy przed montażem, ale gość który mi to montował rozwiał moje obawy wyjaśniając mi wszystko....

A tak na marginesie z nam przypadek gdzie chłopak miał pomontowane jakieś odcięcia, blokady itp. ( nie znam sie dokładnie) i podczas jazdy cos mu się stało, że auto zgasło, zblokowalo kierownice i bonus...dobrze że w nic nie walnął.. :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to juz w dwóch kolejmych samochodach. Raz montowałem w Łodzi a raz w Warszawie - u producenta. Polecam, znam takich co po zamontowaniu tego zabezpieczenia nie biorą AC na kradzież.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AC to podstawa, chociaż trzymam autko w garażu ,to nie lubię zbędnego stresu... :cool1:

...a laweta wciągnie wszystko... :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AC to podstawa, chociaż trzymam autko w garażu ,to nie lubię zbędnego stresu... :cool1:

...a laweta wciągnie wszystko... :polew:

1. Nie te czasy - dzisiaj laweta na b6 czy b7?, to ja sie pośmieję: :polew:

2. Jeżeli chcesz rozpatrywac w kategorii lawety, to bierz AC u chłopaków z Pruszkowa albo Wołomina, na pewno sie opłaca. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego sam się też z tego śmieję....

a AC to i tak najlepsze zabezpieczenie....bo jak będą chcieli to wszystko zwiną , a jak jakis baran tego nie potrafi to rozwali nasze piękne i zadbane autka.... :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...