Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BPW] Drgania silnika, spalanie.


kaos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Posiadam A4 w Avancie z 2007r 2,0 TDi, 140 KM i mam dwa pytania:

Po pierwsze jak samochód osiagnie 90 C to mi delikatnie drży motor (czuć w kabinie, jak otwieram maskę to motor nie drży, chociaż kto go tam wie i tak widać tylko plastik, który zresztą nie drży jak go dotykam) jakby miał lekkie załamania. Nie ma spadku mocy ani widocznego spadku obrotów. Nie wiem może jestem przewrażliwiony bo samochód mam kolo miesiąca ale chce sie upewnić.

Po drugie spalanie. Mam samochód w automacie, multitronic w dodatku w avancie i na oponach 235 ale spalanie rzędu 10-12 litrów w miesicie to chyba całkiem sporo jak na diesla. Liczyłem bardziej na ~9..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie już nawet jeżdżę jak 80 letni dziadek i kurde ciągle powyżej 10 ... a jakie masz oponki ?

w sumie głownie w korkach stoję i sporo jeżdżę w godzinach szczytu..

a te drgania mnie drażnią strasznie. Ja póki co jeszcze nie jestem rozczarowany ;) ciągle zakochany ale może dlatego ze dopiero miesiąc mam :) hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm pali coś dużo. Tyle to zwykła benzynka 1.8 powinna palić ale nie diesel. Opony tutaj aż tyle litrów nie mogą dołożyć.

Kurde ja w swoim 1.9 mam coś koło 6-7 litrów w mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym telepaniem to z tego co czytam forum to to jest normalna sprawa w tych silnikach niestety. Jeśli chodzi o spalanie to przy multi i przy tych oponach w cyklu miejskim w godzinach szczytu to standart, że tyle pali. Mi mój AWX potrafi dyszke wpitolić w krakowie jak stoje w godzinach szczytu w korkach. Jak jest dużo ruszania i biegi 1,2 naokrągło, to niestety nie ma możliwości żeby samochód mało palił. Mi średnia miejska wychodzi ok 7,5l/100km na kapciach 15" 195. Aż się boje założyć letnie bo mam takie jak Ty 235 17" także pewnie minimum z litr więcej to spali.

pozdr :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie za duzo , to moj BRD z quattro spal mi 8,5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co mam z nim zrobic? jaka moze byc przyczyna? w trasie pali 4,7-5

no to malo , wiec moze styl jazdy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zuzycie paliwa bardzo wzrasta gdy duzo stoi sie w korkach.

skoro na trasie pali 4,7-5.o wg mnei nie ma sie czym przejmowac.

kontrolnie na jakims wolnym odcinku ustaw 100 km/h tempomat i sprawdz wtedy spalanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój 2 litrowy BPW z DPF SPALA PRZECIĘTNIE 6 LITRÓW/100 km na trasach ponad 1 tyś km, at tak mieści się w 7 litrach. przebieg ponad 160 tkm nie ma co narzekać, nie odczuwam niepokojących drgań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W miescie na letnich oponach 235/45/17 palil mi do 9 litrów, czasem mniej. Na trasie od 5 do 7 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi mój BPW na trasie 1200km po autobahn'ie :) spala średnio 6,2l ale jazda dość dynamiczna mniej niż 140km/h nie schodzę, ogólnie autko mam od 1 lutego i jest ok :), pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

sdhc-chyba kolega z ta 6-ka to przesadzil :blink: Najnizej udalo mi sie zejsc 6,5 ,ale to nie jazda byla :sick3:.Mam 16-tki kola w zimie i 17-tki na 235 szerokie lato , roznica ok. 1 litra. Srednie spalanie na trasie Monachium -Rzeszow 10-11 L, przy raczdej(nie warjackiej) agresywnej jezdzie.

Wibracje-ten typ przewaznie"tak ma".

pozd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój najlepszy wynik to 6.8l na setkę przy jeździe za firmową ciężarówką z prędkością max 90km/h :naughty:

Drugi biegun to 10,8 w trsie 300 km z mazur do domciu, tylko wtedy tarcze hamulcowe się pogieły.... :kox:

Średnio pomiędzy 8,5 a 10,0 ( podane zużycia z FIS-a), a z wyliczenia przy tankowaniu wychodzi że trzeba do tego dodać ok 0,6 l/100 :decayed:

A drgawki silnika to norma na naszych paliwach, raz mniejsze, raz większe :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

sdhc-chyba kolega z ta 6-ka to przesadzil :blink: Najnizej udalo mi sie zejsc 6,5 ,ale to nie jazda byla :sick3:.Mam 16-tki kola w zimie i 17-tki na 235 szerokie lato , roznica ok. 1 litra. Srednie spalanie na trasie Monachium -Rzeszow 10-11 L, przy raczdej(nie warjackiej) agresywnej jezdzie.

Wibracje-ten typ przewaznie"tak ma".

pozd

z zaciagnietym recznym jechales? :cool1:[br]Dopisany: 21 Marzec 2010, 10:08_________________________________________________

Mój najlepszy wynik to 6.8l na setkę przy jeździe za firmową ciężarówką z prędkością max 90km/h :naughty:

albo jechales na tzecim biegu, albo tak samo na recznym. przy sprawnym silniku na 5/6 biegu 90Km/h zuzycie paliwa nie ma prawa przekroczyc 5.o L/100km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

sdhc-chyba kolega z ta 6-ka to przesadzil :blink: Najnizej udalo mi sie zejsc 6,5 ,ale to nie jazda byla :sick3:.Mam 16-tki kola w zimie i 17-tki na 235 szerokie lato , roznica ok. 1 litra. Srednie spalanie na trasie Monachium -Rzeszow 10-11 L, przy raczdej(nie warjackiej) agresywnej jezdzie.

Wibracje-ten typ przewaznie"tak ma".

pozd

z zaciagnietym recznym jechales? :cool1:[br]Dopisany: 21 Marzec 2010, 10:08_________________________________________________

Mój najlepszy wynik to 6.8l na setkę przy jeździe za firmową ciężarówką z prędkością max 90km/h :naughty:

albo jechales na tzecim biegu, albo tak samo na recznym. przy sprawnym silniku na 5/6 biegu 90Km/h zuzycie paliwa nie ma prawa przekroczyc 5.o L/100km

To chyba nie miales stycznosci z 2.0 TDI BPW :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...