Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6 AVF] Dziwne wartości w grupie 13 dla wtryskiwaczy

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

Dzisiaj sobie podłączyłem Vaga i sczytałem trochę wartości we wszystkich grupach na biegu jałowym w 01 ENGINE i zastanowił mnie odczyt w gr. 13. Zobaczcie sami i powiedzcie dlaczego są rozbieżności w dawkach na poszczególnych wtryskach, i dlaczego cyl. 1 ma wartość 0? Dodam, że silnik pracuje równo, nie szarpie budą.

cp3k0.jpg

Opublikowano

no ale nie ma gdzie zobaczyć...

Opublikowano

A gdzie link lub obrazek?

Opublikowano

Nic nie normalnego w tych odczytach nie widze...

Opublikowano

wmiare OK

Opublikowano
  • Autor

A dlaczego są takie rozbieżności w gr 13?[br]Dopisany: 23 Marzec 2010, 19:17_________________________________________________Dodam pozostałe grupy w ENGINE i INSTRUMENTS. Jak możecie looknąć.

RuAmS.jpg

qc9mi.jpg

oxbsS.jpg

oxiXi.jpg

oxCUr.jpg

qcPLJ.jpg

RuWP9.jpg

cvPRr.jpg

Rvdh9.jpg

RvkLA.jpg

Opublikowano

A dlaczego są takie rozbieżności w gr 13?

a co oczekujesz od siedmioletniego diesla ??

0 0 0 0

poszukaj innych sobie problemów :wink4:

ewentualnie zalej uszlachtniacz do paliwa i zobacz korekte pozniej

:decayed:

Opublikowano

a jaka byla temp plynu gdy robiles gr 13-ta ... ?

czy wszystkie oodbiorniki pradu w samochodzie byly wylaczone ?

bo z reszty ktora wkleiles wynika ze auto bylo niedogrzane i pomiary mozna o doope potluc ...

Opublikowano
  • Autor

A dlaczego są takie rozbieżności w gr 13?

a co oczekujesz od siedmioletniego diesla ??

0 0 0 0

poszukaj innych sobie problemów :wink4:

ewentualnie zalej uszlachtniacz do paliwa i zobacz korekte pozniej

:decayed:

A preparat STP do czyszczenia wtrysków pomoże?

gdzie sprawdzić dawkę wtryskiwanego paliwa dla poszczególnych wtryskiwaczy? [br]Dopisany: 23 Marzec 2010, 19:33_________________________________________________

a jaka byla temp plynu gdy robiles gr 13-ta ... ?

czy wszystkie oodbiorniki pradu w samochodzie byly wylaczone ?

bo z reszty ktora wkleiles wynika ze auto bylo niedogrzane i pomiary mozna o doope potluc ...

Ciężko to dogrzać bo na jałowym temperatura spada. Przyjechałem do domku na 90 st. 10 min postał w garażu i jak zapodałem vaga to temp była taka jak na odczytach.

Opublikowano

to najpierw doprowadz termike silnika do porzadku ... a nie zaczynasz temat od doopy strony ...

Opublikowano
  • Autor

to najpierw doprowadz termike silnika do porzadku ... a nie zaczynasz temat od doopy strony ...

W serwisie powiedzieli, że tak ma być. Wymienili termostat i nic to nie zmieniło. Zreszta poczytaj na forum nt dogrzewania TDI.

Opublikowano

to najpierw doprowadz termike silnika do porzadku ... a nie zaczynasz temat od doopy strony ...

W serwisie powiedzieli, że tak ma być. Wymienili termostat i nic to nie zmieniło. Zreszta poczytaj na forum nt dogrzewania TDI.

Doopa ... spanky dobrze ci mówi - masz błąd czujnika G2/G62 który świadczy o tym, że czasami brak jest wskazania z czujnika temperatury płynu chłodzącego do wskaźnika temperatury w zegarach (czujnik temperatury płynu chłodzącego to dwa czujniki - G62 i G2 i z tego czujnika sygnał do wskaźnika jest wyprowadzony z pinów nr 2 i 4 czujnika temp. płynu), najczęściej przyczyną takiego błędu są zaśniedziałe styki albo na samym czujniku albo we wtyczce do niego, czy też uszkodony kabelek.

Opublikowano

. Zreszta poczytaj na forum nt dogrzewania TDI.

dobrze ... poczytam .... :polew:

Opublikowano

. Zreszta poczytaj na forum nt dogrzewania TDI.

dobrze ... poczytam .... :polew:

Poczytaj.... to co sam napisałes... :)

Opublikowano
  • Autor

to najpierw doprowadz termike silnika do porzadku ... a nie zaczynasz temat od doopy strony ...

W serwisie powiedzieli, że tak ma być. Wymienili termostat i nic to nie zmieniło. Zreszta poczytaj na forum nt dogrzewania TDI.

Doopa ... spanky dobrze ci mówi - masz błąd czujnika G2/G62 który świadczy o tym, że czasami brak jest wskazania z czujnika temperatury płynu chłodzącego do wskaźnika temperatury w zegarach (czujnik temperatury płynu chłodzącego to dwa czujniki - G62 i G2 i z tego czujnika sygnał do wskaźnika jest wyprowadzony z pinów nr 2 i 4 czujnika temp. płynu), najczęściej przyczyną takiego błędu są zaśniedziałe styki albo na samym czujniku albo we wtyczce do niego, czy też uszkodony kabelek.

Kolego błąd z czujnika pojawił mi się tydzień temu jak mi fachowiec grzebał w silniku przy zaworze EGR, turbinie i poduszce kierowcy. A brak wskazania nie ma nic wspólnego bo temp. się podnosi ale po 15 km jak były mrozy, teraz po 8 km. Podłączam często Vaga i sprawdzam temp. na vagu i nigdy nie było róznicy pomiedzy wskazaniami z czujnika i wskaźnika na desce..

Opublikowano

bład jest intermittent wiec jak masz wątpliwości to monitoruj sprawę kasując błąd i czy się nie pojawia ponownie.

Opublikowano
  • Autor

bład jest intermittent wiec jak masz wątpliwości to monitoruj sprawę kasując błąd i czy się nie pojawia ponownie.

Dokładnie tak będę czynił, gdyż pojawił mi się pierwszy raz od już półrocznej systematycznej diagnozy.

Opublikowano

gdy badasz gr 013, wcisnij na moment gaz i sprawdz czy zmienia sie wartosci.

roznica pomiedzy cylindrami jest zawsze nawet w nowych silnikach.

najgorsza kondycje ma cylinder nr 4 jednak bez tragedii.

przyczyna moze byc zanieczyszczony lub zuzyty PD, niedomykajacy sie zawor lub obnizona kompresja cylindra. przyczyne mozna eliminowac badajac kompresje.

zacznij od zmiany paliwa lub dodania preparatu czyszczacego do paliwa.

Opublikowano

wg wiedzy tunerów jak różnica dochodzi lub przekracza 1,5mg to już bardzo źle

zobacz jaka jest tolerancja podana przez producenta dopuszczalna

ja u siebie też miałem jeden 3 PD rozjechany i po zalaniu uszlachetniacza, który wyczyścił sie poprawiło

pojeździł parę tysięcy na uszlachetniaczu do PD i obserwuj

Opublikowano

wyreguluj pompowtryski, zalej uszlachetniacza i doprowadź aby na biegu jałowym utrzymywał temperaturę 90 stopni.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.