Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Spalanie na poziomie 13L/100km


jacb82

Rekomendowane odpowiedzi

13l dla adra to raczej normalny wynik w miescie takim jak Kraków...

miałeś? jeździłeś zdrowym? :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchaj tylko Twoje zdrowe 1.8T i to jeszcze w Q pali tyle co 1.6 :evil: 1.8adr jezdzilem w quattro i więszkość osoób z forum własnie taki wynik uznaje za normalny-tyle to może połknąć. Osobiscie swoim autem nie jestem wstanie zejsc ponizej 13l w miescie. Prędzej 15 sie trafi :rolleyes: Styl jazdy dowolny.... Od zagrzania motoru jest mi wszystko jedno jakie ma to obroty :gwizdanie: Odcinki raczej krótkie. Ale żeby AEB spaliło w miescie 10 litrów benzyny (quattro juz pomijam...) Stary :notworthy: Albo jezdzisz jak baba albo jakaś mistyczna siła odpycha Twoje wozidło od gruntu :kox:

OMG I Ty masz jeszcze auto po czipsie:D Teray doczytałem :shocked: Przsy tej mocy pali Ci to mniej niz dobry disel o tej mocy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mam calkowicie zajechany i uszkodzony silnik :kox::naughty::decayed: Ale tak szczerze to wydaje mi sie ze definicja nogi tutaj by sie przydala... To strasznie mało obiektywne. Dla jednego spokojna jazda to to co dla drugiego zapier * na zlamanie karku i odwrotnie.... :mysli::wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mam calkowicie zajechany i uszkodzony silnik :kox::naughty::decayed: Ale tak szczerze to wydaje mi sie ze definicja nogi tutaj by sie przydala... To strasznie mało obiektywne. Dla jednego spokojna jazda to to co dla drugiego zapier * na zlamanie karku i odwrotnie.... :mysli::wink4:

gdyby moje 1.8TQ paliło tyle co S4 to nie zastanawiał bym się, tylko kupował S4 :gwizdanie:

zapytaj kolegi "Gregory", jest to bardzo doświadczony klubowicz który silnik 1.8T (AEB i nie tylko) ma opanowany jak Ty trzymanie kierownicy, wiem nawet co Ci napisze... albo mega pałujesz albo masz coś nie tak z autem :gwizdanie:

drugi przykład jest taki, że mój ojciec też ma ADRa, jakoś 10 litrów nigdy nie przekroczył :gwizdanie:

Na tym kończę tą dywagację, chcecie wydawać tyle kasy na paliwo to dalej się łudźcie że z Waszymi autami jest wszystko OK :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki jest sens posiadania ADR-a palącego 13l :mysli:

osobiście miałem 2 lata B5 1.8T 170ps ( po programie )

oraz

2 lata B6 1.8TQ 220ps ( po programie )

i powiadacie Wasze 1.8 125ps palą 13l ?

napiszę krótko...........WSPÓŁCZUJĘ ( macie fury z mocą 125ps a Wasz koszt przejechanych 100km jak u osób posiadających fury z mocą 200+ )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ja nie potrafię zrozumieć jak to jest że te ADRy Wam tak dużo palą, to jest NIE MOŻLIWE :kwasny:

Miałem, jeździłem i 10 litrów mi spalanie nie przekroczyło, czy butowałem, czy jeździłem jak emeryt, więc albo miałem jakiś super egzemplarz albo po prostu macie wysypane padła, niech Wam ktoś te auta dokładnie prześwietli VAGiem bo ja bym się załamał gdyby zwykłe 1.8 wciągało mi prawie tyle paliwa co 2.8 :gwizdanie:

Ps. Teraz mam 1.8T Q, prawie 200 KM i 11 litrów nie mogę przekroczyć :)

Pucek ma rację :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miron i pucek i gregor mają racje

podobny temat co ze spalaniem lpg pucek :naughty:

mój adr termostat do wymiany koła 17stki 235/45 opony wszystkie inne (narazie)

plecionka do wymiany przepustnica do czyszczenia

spalanie za 45zł spokojnie robię100km wiec na bank coś nie teges z tymi co spalają po 13 :wallbash:

a ogólnie trzymanie adr-a sie nie opłaca :decayed: wiec sprzedaje za jakiś czas :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie wiecej niż 11 FIS nie pokazał w zimie w mieście. teraz zeszlo do 10. w lecie mieszcze sie w 9 - 9.5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....wspomne ze mam problem z dogrzewaniem silnika przy temp otoczenia do +5 stopni nie lapie mi 90stopni raptem 70 max 80stopni....

też chyba mam ten problem bo temperatura dochodzi do ok 80stopni po 2-3km, 90stopni to juz musze troche pojezdzci aby złapało.

Na bank termostat, u mnie też było takie zjawisko i palił jak smok, po wymianie rozrządu (wtedy wymieniłem termostat - 70zł z ASO) spalanie spadło o 2-3 litry.[br]Dopisany: 05 Kwiecień 2010, 23:24_________________________________________________

13l dla adra to raczej normalny wynik w miescie takim jak Kraków...

Nie przesadzaj :naughty:

Ja głównie jeżdżę po krk i teraz na 19" z szerokimi kapciami pali ok 13l :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki jest sens posiadania ADR-a palącego 13l :mysli:

osobiście miałem 2 lata B5 1.8T 170ps ( po programie )

oraz

2 lata B6 1.8TQ 220ps ( po programie )

i powiadacie Wasze 1.8 125ps palą 13l ?

napiszę krótko...........WSPÓŁCZUJĘ ( macie fury z mocą 125ps a Wasz koszt przejechanych 100km jak u osób posiadających fury z mocą 200+ )

Dokładnie miron78

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem ten motorek w A6 c4 z końca produkcji i był zagazowany.

Paliła podobnie ale gazu(mniej więcej 12-13 l w mieście)

Na trasie za to na tempomacie przy 100km/h spaliła mi mniej niż 7l/100 km i też mówię o gazie

Wszystko zależy od stylu jazdy.

BTW miron78, zasad fizyki nie oszukasz i jeśli chcesz wprawić w ruch pewną masę to może się okazać że duży i mocny silnik spali niewiele więcej niż mały i słąby np. moja pali przy spokojnej jeździe 16 l a przy ostrej 22l. ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze to mnie zmartwiliście tym spalaniem. Niestety mój ADR również pali nawet 13,5 litra/100km fakt, że tylko w mieście i na dodatek tylko na odcinkach 2-3 km bo dojeżdżam do pracy i z pracy a na zakupy po lokalnych sklepach. Napiszcie proszę czy VAGiem można zdiagnozować przyczynę takiego spalania żeby mieć pewność chociaż w 90% co trzeba wymienić i się w niepotrzebne koszty nie ładować ? kabel VAG posiadam i program VAG-com również.

Na koniec dodam, że w trasie spalił 7,5 litra przy prękościach tak do 120 -130 km/h. Czy doszukiwać się jakiegoś problemu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie proszę czy VAGiem można zdiagnozować przyczynę takiego spalania żeby mieć pewność chociaż w 90% co trzeba wymienić i się w niepotrzebne koszty nie ładować ? kabel VAG posiadam i program VAG-com również.

spróbuj najpierw tu http://www.a4-klub.pl/smf/faq_forum_diagnostyka_vag-t5141.0.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raftik jeżeli faktycznie robisz tylko 2-3 km,to może tyle palić-auto jest zimne,dopiero po tych kilometrach zaczyna się zagrzewać i mniej palić...a Ty....gasisz!Natomiast jeżeli jeździ się zagrzanym w mieście to w tych 10 ma się zmieścić i na trasie do 120 ok 6,5 utrzymywanie 130 to już ok 7,5 Gadanie,że duże silniki mniej palą bo się nie męczą jest bez sensu,miałem kiedyś vr w golfie i on bez jakiegokolwiek zmęczenia łykał 15,a dzień zaczynał od 40 zejść do 10 było niemożliwe Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm. Wydaje mie się kolego, żę termostat masz do wymiany i od tego bym zaczął. Natomiast ja opiszę swój silnik i jego spalanie. Otóż w mieście w zimę z temostatem którko mówiąc niedomagającym bo w trasie trzymał mi lekko ponad 80 stopni paliła mi około 12, troszke może ponad.

W lato tamtego roku po trasie na gwincie, i 18 calowych felgach załadowany full i nie schodziłem poniżej 120 spaliła mi 10.4 Nie dawno przy pełnhym bucie, ale na 15-stkach i cały czas ogień 12.5 ale to była poprostu katownia. cały czas między 4, a 6.5 tys obrotów, i dobijanie pod 200km/h (niestety musiałem)

Nigdy nie wzięła mi 13 litrów, ale to przenigdy. Myślę że jak wymienie termo będzie jeszcze lepiej. Pozdrawiam i poszukaj czegoś na Vagu. Napewno coś pokaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze to mnie zmartwiliście tym spalaniem. Niestety mój ADR również pali nawet 13,5 litra/100km fakt, że tylko w mieście i na dodatek tylko na odcinkach 2-3 km bo dojeżdżam do pracy i z pracy a na zakupy po lokalnych sklepach. Napiszcie proszę czy VAGiem można zdiagnozować przyczynę takiego spalania żeby mieć pewność chociaż w 90% co trzeba wymienić i się w niepotrzebne koszty nie ładować ? kabel VAG posiadam i program VAG-com również.

Na koniec dodam, że w trasie spalił 7,5 litra przy prękościach tak do 120 -130 km/h. Czy doszukiwać się jakiegoś problemu ?

No i wszystko jasne jeżeli w trasie splił Ci 7,5 to wszystko ok. A jak na trasach 2-3 km w mieście pali Ci 13,5 to i tak dobry wynik. Przecież jeździsz cały czas na zimnym silniku !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...