Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie tarcze i klocki hamulcowe ?


szmekot

Jakie klocki wybrać na przód.  

411 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakiej firmy klocki polecasz ?



Rekomendowane odpowiedzi

Witam jakie proponujecie tarcze do b5 rocznik 98 1.9 TDI 90km i jakie klocki do tego?

orientujecie się jaki jest koszt wymiany??

pozdrawiam

Przeczytaj chociaż ze dwie strony temat ;)

Tarcze Zimmermann i klocki Ferodo, pisz do Wandeja po najlepszą ofertę ;)

Wymiana to koszt około 100 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Posiadam A4 B5 1.8T 180km QUATTRO.

1. Chciałbym wymienić z tyłu tarcze, klocki. Pytanie co wybrać? Ewentualnie zaciski żeby ładnie się prezentowały za felgą.

2. To samo z przodu, z tym, że planuje odwiedzić gregora i przydałyby się z przodu jakieś mocniejsze te hamulce. Co wybrać tutaj?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Swap na 256/22 z S4 B5L

2. Swap na 312 lub 320 i w górę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko jedną, w bagażniku.

mogę pożyczyć

Edytowane przez Dev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Kupiłem ostatnio polecany tutaj zestaw Ferodo + Ferodo i po przejechaniu około 330km coś zaczyna piszczeć przy końcowym hamowaniu tak jakby na sam koniec popiskiwało. Dziś jest to pierwszy dzień kiedy usłyszałem to a było to koło godziny 8. Myślałem, że to dlatego że już zimno a auto stało pod chmurką dzień może maks dwa także popiszczało 3-4 pierwsze razy i przestało. No ale później koło godziny 16 znów jechałem autem i też były pierwsze piski może z 2-3... No i godzina koło 23 i już popiskiwanie zaczyna doskwierać bardziej.

O co może chodzić? Trochę mnie to poirytowało bo zakup + wymiana to wcale mało pieniędzy nie było...

Edytowane przez ghoscik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A napisz jakie nr nabyles ferodo? Sprzedawca Cię poinformował ze są 2 rodzaje klocków w b5? Z czujnikiem i bez i różnią się wymiarem?

Tapnięte z SGS5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Tarcze i klocki kupowałem od użytkownika @Adam-Lewian.

Dobrany zestaw to:

  • 1 komplet - FERODO Klocki hamulcowe FDB1167
  • 1 komplet - FERODO Klocki hamulcowe FDB222
  • 2 x FERODO Tarcza hamulcowa DDF830
  • 2 x FERODO Tarcza hamulcowa DDF1706

Po przejechaniu około 330km zaczęło dokuczać piszczenie. Jeźdzenie i hamowanie było delikatne ale bez przesady. Spokojna jazda bez mocnych depnięć w hamulce. Hamowanie w większości silnikiem + ewentualnie lekkie dociskania hamulca jak auto się toczy aż do zatrzymania.

Zdjęcia po demontażu przeze mnie tutaj: http://1drv.ms/1FG3M3B - nie zaglądałem pod klocki.

Na jednym zdjęciu okazało się że to smar wyskoczył na tarcze akurat z miejsca gdzie najbardziej piszczy. Tył wygląda jakby nie hamował całą powierzchnią.

Dzisiaj był demontaż tych lewej strony auta (przód + tył) i ocena co jest nie tak. Nie było mnie przy tym bo był prawowity właściciel w tym momencie. Stwierdzono, że z przodu na tarczach pojawiają się "przepalenia" - klocki za twarde do tarcz i przez to też jest pisk. Natomiast z tyłem inna historia bo ponoć klocki po założeniu nie dociskają równomiernie tarczy. Po zmianie na inne "noname" tego problemu nie było - jedynie Ferodo. Także nic nie stwierdzono konkretnego.

Jestem w kropce. Słyszę różne wersję dlatego chciałbym usłyszeć wersję forumowiczów.

Proszę o pomoc.

P.S.: montaż u prywatnego mechanika, który rzekomo już nie raz tym się zajmował co jest akurat potwierdzone. Także w czym wina. Materiałach/mechaniku czy innej usterce?

Edytowane przez ghoscik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spier.....y montaż, nic innego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, w takim razie co mogło pójść nie tak? Jaka przyczyna najbardziej prawdopodobna. Czyszczenie i smarowanie było więc co jest nie tak - sam montaż? Nie znam się ale co można zepsuć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pokaz jak wygladają piasty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo mam jak... spróbuję ale nie jestem mechanior żeby to rozbierać. Czy ktoś poleci kogoś z trójmiasta żeby mógł mi z tym pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam
Które tarcze będą do mnie pasować ?
chodzi o tarcze tylne a4 b5 avant rok 03.12.1997 końcówka vin 8dzwa073798 jest jakaś różnica pomiędzy nimi ?

http://allegro.pl/tarcze-klocki-tyl-audi-a4-b5-94-97-master-sport-i4816894266.html

http://allegro.pl/tarcze-klocki-tyl-audi-a4-b5-95-01-master-sport-i4816894284.html

dzięki za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeliwny zacisk i alu zacisk, chodzi oczywiście o klocki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...