Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Likwidacja wałków wyrównoważających z silnika 2.0 TDI czyli SWAP pompy oleju


jaro4444

Rekomendowane odpowiedzi

Przemek, za długo z ETKA-ą przebywasz :sexinbed:

Spisałeś się jak Rowling, a nic z tego nie wynika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:evil: :evil:

a ja już nie mam :evil: :evil: :evil:

ten wielki pan Tomek z rumi co twierdził że jest twarda praca silnika drgania na kierownicy na biegu jałowym jest w wielkim będzie, silnik ładnie "równo" pracuje, nic nie stuka nic nie puka w srodku jest cichutko

jednym słowem jestem w h... zadowolony :evil: :evil: :evil:

przy okazji pozbylem sie dpf rurka przelotowa jest, zaślepiony egr oraz siedzi turbo brd i 2 IC jeszcze na podstawowym programie ale i tak różnica jest widoczna :> dobrze ze zdecydowałem się na ten napęd na zmiane :rolleyes:

Czy zauważyłem jakieś różnice po swapie - tak, praca silnika jest napewno twardsza i daje się wyczuć delikatne drgania silnika na kierownicy jak np w 1.9

zerknij kto to napisał a później pisz....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak ale tu masz tylko jeden przykład. Ja znam więcej u których jest wszystko ok. Np u mnie praca silnika stała się bardziej równa cichsza, a drgania na biegu jalowym miałem większe przed modyfikacja. Najpierw chciałem zdecydować się na twój sposób ale uświadomiłem sobie że to nie przekręśli tego problemu. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przez telefon tak mówiłeś:) ale nie ma tematu sprawa załatwiona oby jak najdłużej jeździł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny BPW po modyfikacji układu olejowego-w trakcie. Gniazdo wałka ok imbusik szkoda słów. Stwierdziłem że lepiej zrobić to raz a dobrze i gdyby kiedyś autko zmieniło właściciela to może spać spokojnie. Czekam na części :evil: podziele sie wrażeniami :) , ja zdemontowałem silnik i przy okazji sprzęgło wymieniam :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny BPW po modyfikacji układu olejowego-w trakcie. Gniazdo wałka ok imbusik szkoda słów. Stwierdziłem że lepiej zrobić to raz a dobrze i gdyby kiedyś autko zmieniło właściciela to może spać spokojnie. Czekam na części :evil: podziele sie wrażeniami :) , ja zdemontowałem silnik i przy okazji sprzęgło wymieniam :hi:

Gdzie robisz zabieg bo widze że jesteś ze śląskiego, możesz kogoś polecić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zadzwoń do CTR profi robota :notworthy: już tysiąc zrobiłem i jest elegancko jak narazie;]

oni są z opolskiego ok 30 km od Raciborza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie... jestem nieszczęsnym posiadaczem silnika BLB . Dziś odkręciliśmy ze znajomym mechanikiem miskę olejową w której to znajdował się ślizg .Moje pytanie to co tu teraz robić i czy da się wymienić same ślizgi czy muszę kópowć całość w ASO? pomóżcie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, wywalcie te cholerne wałki i zamontujcie pompe z 1.9tdi.

Moja Audiczka zrobiła 11 tyś km beż żadnych problemów, szybciej wykręcała się na obroty a nawet i ciszej chodziła niż inne BLB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, wywalcie te cholerne wałki i zamontujcie pompe z 1.9tdi.

Moja Audiczka zrobiła 11 tyś km beż żadnych problemów, szybciej wykręcała się na obroty a nawet i ciszej chodziła niż inne BLB.

A moja 80 tyś km :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny BPW po modyfikacji układu olejowego-w trakcie. Gniazdo wałka ok imbusik szkoda słów. Stwierdziłem że lepiej zrobić to raz a dobrze i gdyby kiedyś autko zmieniło właściciela to może spać spokojnie. Czekam na części :evil: podziele sie wrażeniami :) , ja zdemontowałem silnik i przy okazji sprzęgło wymieniam :hi:

Gdzie robisz zabieg bo widze że jesteś ze śląskiego, możesz kogoś polecić?

Ja to u siebie robie na warsztacie bo ojciec ma warsztat samochodowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam kolegów, mam zamiar z kolegą przerobić ten napęd w BPW

ta zębatka którą trzeba założyć na wał do jakiego miejsca ma na niego wejść?

Masz odsadzenie na wale że za daleko nie pójdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w jaki sposób ściągnąć starą zebątkę z wału?? wyczytałem, że trzeba nacinać lub nagrzewać aby zeszła lekko aby nie zarysować wału, tak?

a założenie nowej w jaki sposób przeprowadzić?

z góry dzięki za odpowiedź

To nie dokładnie czytałeś, bo gdzieś na początku tego tematu wrzuciłem foty i opis jak to robiłem. Nic nie porysujesz, a z założeniem nowej trochę wyobraźni i założysz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważył może ktoś wałki? Wczoraj robiłem porządki w garażu, i tak na„oko" to ze 20-25 kilogramów ważą .

Wygląda na to, że wałki nie muszą sie wcale obracać bo samą masą kompensują drgania.

:polew: :polew:

Ja mam 15 kkm nalatane po swapie, w tym ostatnia trasa 3 tys. I wszystko OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...