Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Likwidacja wałków wyrównoważających z silnika 2.0 TDI czyli SWAP pompy oleju


jaro4444

Rekomendowane odpowiedzi

Ja caly czas obserwuje tzn slucham co sie dzieje i co tydzien sie uspakajam :smiley:

Oby któregoś dnia Twojego spokoju nie przerwała czerwona kontrolka, bo tak też może się zdarzyć :wink:

Poważnie mówiąc lepiej zajrzeć do miski :smiley:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby któregoś dnia Twojego spokoju nie przerwała czerwona kontrolka, bo tak też może się zdarzyć :wink:

Poważnie mówiąc lepiej zajrzeć do miski :smiley:

Maz 100% racje. Czekam na zmiane rozrzadu i w tegy napewno zabiore sie za miske

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najbezpieczniej, zorganizowac komplet zgodnie z lista Jaro4444, i zrobic z tym porzadek aby moc spac a wlasciwie jezdzic spokojnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maz 100% racje. Czekam na zmiane rozrzadu i w tegy napewno zabiore sie za miske

Ja na Twoim miejscu nawet jak było by wszystko ok to i tak wywalił bym wałki oczywiście jeśli masz w planie dłużej pojeździć autem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiec tak bylem zobaczylem no i ja wezme. a jak tylko trafi w moje rece to trzeba bedzie sprawdzic co tam siedzi w niej. jak sciagne sama miske to bedzie wszystko widac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawie, oprocz zabieraka. zabierak trzeba zdemontowac.

pamietac ze do demontazu miski trzeba albo podniesc silnik, albo opuscic zawieszenie.

w przypadku opuszczania zawieszenia, po ponownym montazu nalezy przeprowadzic kotrole i ew. ustawienie geometrii zawieszenia przedniego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nadal cieszę się że mając ponad 250 tys. nic niepokojącego nie słychać. Dodam tylko że przy ostatnim rozrządzie wymieniłem zębatkę pompy , łańcuch napinacz i imbus .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz napiszę, gdyż stare posty zostały usuniętę- jeśli ktoś zrobił przeszczep na 1,9 i zalega mu zbędny moduł pompy na kołach zębatych z miłą chęcią odkupię....

ile płacisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam koledzy jestem jeszcze świeży jak szczypiorek na wiosne na tym forum więc witam serdecznie mądrzejszych niż ja.Chyba coś przeoczyłem ponieważ kolega w bardzo szczegółowy sposób opisuje silnik z wałkami a jak się to ma do silnika bre co można zrobić żeby nie obudzić się z ręką w nocniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do zdemontowania miska, nastepnie weryfikacja zabieraka i jego gniazda w walku. jezeli zniszczony zabierak to wymiana. jezeli zniszczone gniazdo, operacja taka sama jak dla BLB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczytajcie cytat osoby która zrobiła przeszczep na pompke z 1,9 tdi:

"

Witam, do sprzedania mam cały komplet pompy olejowej z wałkami balansujacymi. Wyjety został z mojego auta, przy przebiegu 128000 km. Nastraszono mnie, że w tych silnikach te elementy sie zużywaja zbyt szybko i może nastąpic awaria. Po rozebraniu silnika okazało sie, że wyglądaja jak nowe ( widać na zdjęciach) i wcale nie trzeba było nic robić no ale nowe zakupione za granica bez mozliwości zwrotu więc wymieniono na inny rodzaj napędu z 1.9 tdi. Na forach opisują taki rodzaj zmian i że niby silnik zachowuje sie tak samo. Bzdura. Silnik po wyjęciu wałków balansujacych strasznie drży, drgania ustają dopiero przy około 1600 - 1800 obr/min. Nie polecam nikomu likwidowania tych wałków. Jak bym miał możliwość to bym je wsadził z powrotem do silnika. Komfort pracy tej jednostki o niebo lepszy . Wszystkie te elementy sprawne, wyjęte przez specjalistów z branży. Przebieg mojego auta do sprawdzenia"

link do allegro:

http://allegro.pl/2-0-tdi-blb-pompa-napinacz-kolo-lancuch-i2190163198.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

normalnie id....

też mogę porobić fotki całemu modułowi z mojego auta i napisać, że wsio jest OK

a gdzie pokazał foto imbusa????

Jak bym miał możliwość to bym je wsadził z powrotem do silnika

przecież ma taką możliwość :doh:

tomek 509174141 twoje posty w tym temacie są zawsze beznadziejne, piszesz je po to aby sprzedaż pomp na allegro Ci nie spadła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w swoim 2.0 mam zmienioną pompę i nie drży ani nie trzęsie silnikiem :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem skłonny przerobić sobie moją a4 bpw 280.000.km(napęd pompy na kołach zębatych) tylko muszę mieć pewność, że auto moje jak i moich klientów którzy zdecydują się na taki przeszczep nie będą zniesmaczeni.Mój samochód może "zagrać pierwsze skrzypce" i być przerobiony tylko szukam opinii innych użytkowników.To co przedstawiłem wyżej"cytat" z każdą chwilą oddala mnie od takiej przeróbki....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...