Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Likwidacja wałków wyrównoważających z silnika 2.0 TDI czyli SWAP pompy oleju


jaro4444

Rekomendowane odpowiedzi

O oleju pamiętam, wymieniłem zaraz po kupnie a4 :). Obawiałem się tylko że po usunięciu wałków silnik może generowac zbyt duże wibracje, które przenoszą się na multi. Ale jak mówicie że jest wszystko OK to zaryzykuje i zainwestuje w przerobienie napędu pompy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja po wywaleniu wałków zrobiłem ponad 60tyś km a mój multitronic ciągle działa prawidłowo (nie zapomnij wymieniać olej w skrzyni).

Potwierdzam(BPW+Multi) :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kolejny SWAP zakończony 100% powodzeniem. :>

Długo studiowałem owy wątek zanim podjąłem decyzję o kastracji iż mój przebieg to zaledwie 50 kkm

Podczas operacji okazało się iż koła łańcuchowe były w idealnym stanie a na zabieraku jest mały luz. Przed operacja było słychać delikatny szum z miski olejowej. Po swapie szum ustał a auto pracuje idealnie

Operacje kastracji wykonał zaprzyjaźniony mechanik z Jarocina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rocznik: 2005
mój przebieg to zaledwie 50 kkm

Kolega to chyba go na telewizorze trzymał? :decayed:

pozd :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niekoniecznie , ja kupiłem silnik z przebiegiem 8 tys z 2010 roku nr na glowicy v140 czyli juz poprawiona nie peka .

Jesli chcemy kupic silnik z małym przebiegiem to trzeba szukac dawcy w Mitsubishi a nie w grupie VW ja mam wlasnie taki silnik z autlandera z 2010 roku jak pisałem wczwsniej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś szukał części do takiej przeróbki, to służę pomocą :hi:

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=223375.0

Cena mało atrakcyjna. Za taki zestawik w serwisie trzeba dać ok 1050 zł - bez żadnych rabatów :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś szukał części do takiej przeróbki, to służę pomocą :hi:

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=223375.0

Cena mało atrakcyjna. Za taki zestawik w serwisie trzeba dać ok 1050 zł - bez żadnych rabatów :wink4:

Tak ale chyba rok temu :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

Mam 2 sprawy mianowicie:

1. Wybieram się do mechanika na swap pompy. Mam wszystkie części ale jak to z mechanikami sami wiecie są różni. Po zakończonej robocie do końca nie będę wiedział czy wykonał to jak należy tzn. czy wymienił elementy dostarczone przeze mnie. Mam więc pytanie co po takim swapie powinno mi zostać ze starych wnętrzności??

stary napinacz, trefny imbus, kółko zębate z wału??

2. Oprócz wymienionych przez Irka części potrzebne są jakieś śruby i uszczelka smoka. Czy mógłby ktoś podrzucić Nr tych śrub i smoka co bym mógł zakupić w ASO i mieć już wszystko od A do Z??

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wo

Witam serdecznie,

Mam 2 sprawy mianowicie:

1. Wybieram się do mechanika na swap pompy. Mam wszystkie części ale jak to z mechanikami sami wiecie są różni. Po zakończonej robocie do końca nie będę wiedział czy wykonał to jak należy tzn. czy wymienił elementy dostarczone przeze mnie. Mam więc pytanie co po takim swapie powinno mi zostać ze starych wnętrzności??

stary napinacz, trefny imbus, kółko zębate z wału??

2. Oprócz wymienionych przez Irka części potrzebne są jakieś śruby i uszczelka smoka. Czy mógłby ktoś podrzucić Nr tych śrub i smoka co bym mógł zakupić w ASO i mieć już wszystko od A do Z??

Pozdrawiam

Nie wolisz jechać do sprawdzonego mechanika, który na pewno Cię nie oszuka i zrobi profi robotę?

Oczywiście mowa o Panu Jarosławie z Sulejówka k. Wa-wy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś boi się przejścia na pompkę z 1,9 polecam stronę(wersja angielska)-może komuś się przyda lub znajdzie się w koszu przez admina:)))

http://pics.tdiclub.com/data/3419/BHW_Balance_Shaft_Module_Replacement.pdf

Kolega zapomniał jeszcze podać cenę zestawu wałków napędzanych kolami zębatymi :naughty:

Nic nowego do tematu nie wnosi twój post, tomek.... :no:

pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile P. Jarosław sobie życzy za taką usługę tj. robociznę??

zadzwoń i zapytaj, ale jestem przekonany, że cena Cię zaskoczy :good:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Właśnie odebrałem moje A4 BPW po awarii pompy oleju, która to zdarzyła się przy przebiegu 77 000 KM. Naprawa przeprowadzona zgodnie z opisem Jaro - wielkie dzięki! Jest o niebo lepiej niż wcześniej. Polecam tą metodę. Jak by ktoś był zainteresowany przeprowadzeniem takiej naprawy w Krakowie to chętnie wskażę dobry warsztat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema,

W okolicach Wrocławia ktoś to ogarnie ??? Proszę o jakiś namiar gdzie można to zrobić.

[br]Dopisany: 18 Październik 2011, 09:56_________________________________________________

Witam,

Właśnie odebrałem moje A4 BPW po awarii pompy oleju, która to zdarzyła się przy przebiegu 77 000 KM. Naprawa przeprowadzona zgodnie z opisem Jaro - wielkie dzięki! Jest o niebo lepiej niż wcześniej. Polecam tą metodę. Jak by ktoś był zainteresowany przeprowadzeniem takiej naprawy w Krakowie to chętnie wskażę dobry warsztat.

W jakim czasie zrobili swap ? Do Krakowa nie mam daleko autostradą i szwagra tam mam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema,

W okolicach Wrocławia ktoś to ogarnie ??? Proszę o jakiś namiar gdzie można to zrobić.

[br]Dopisany: 18 Październik 2011, 09:56_________________________________________________

Witam,

Właśnie odebrałem moje A4 BPW po awarii pompy oleju, która to zdarzyła się przy przebiegu 77 000 KM. Naprawa przeprowadzona zgodnie z opisem Jaro - wielkie dzięki! Jest o niebo lepiej niż wcześniej. Polecam tą metodę. Jak by ktoś był zainteresowany przeprowadzeniem takiej naprawy w Krakowie to chętnie wskażę dobry warsztat.

W jakim czasie zrobili swap ? Do Krakowa nie mam daleko autostradą i szwagra tam mam :)

We Wrocławiu na pewno ktoś Ci to zrobi ale tanio nie będzie, ja robiłem w Sulejówku k.Warszawy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...