Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Likwidacja wałków wyrównoważających z silnika 2.0 TDI czyli SWAP pompy oleju


jaro4444

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli jak to mawiają tuż przed.

Ze zdjęcia wynika że lada moment mogło by imbusa obrócić.

Trafiłeś z przewidywaniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy ktoś już robił swap pompy w A4 B7 2.0 TFSI ??

Jest tak samo jak przy 2.0 TDI ??

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik bpw 2006r czy napęd z wału jest na kołach zębatych czy na łańcuchu bo zgłupiałem jedni piszą tak drudzy tak dzięki za odpowiedż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik bpw 2006r czy napęd z wału jest na kołach zębatych czy na łańcuchu bo zgłupiałem jedni piszą tak drudzy tak dzięki za odpowiedż

obie wersje obowiązują :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Mamy dzieki bogu 2015 moje auto przezylo na fabrycznym lancuszku i walkach i zabieraku. Odpukac... Mam juz modul gotowy do wymiany. Chce zrobic kompletny material video. Dokladnie krok po kroku.
Jak obiecalem tak zrobilem - mam nadzieje, ze ten material z 55-oma filmami cos pomoze, kto nie chce niech nie oglada.

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/323190-wymiana-walkow-wyrownowazajacych-zmiana-typu-napedu-pompy-oleju-z-lacnuszka-na-kola-zebate-20tdi-blb/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy ktoś już robił swap pompy w A4 B7 2.0 TFSI ??

Jest tak samo jak przy 2.0 TDI ??

Pozdro

Znajomek robił, dlatego też wcześniej pisałem że jest możliwość... ale o szczegóły nie pytaj bo nie znam, czy są jakieś różnice, czy wszystko tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy ktoś już robił swap pompy w A4 B7 2.0 TFSI ??

Jest tak samo jak przy 2.0 TDI ??

Pozdro

Znajomek robił, dlatego też wcześniej pisałem że jest możliwość... ale o szczegóły nie pytaj bo nie znam, czy są jakieś różnice, czy wszystko tak samo.

A jest ktoś kto jest w stanie pomóc lub zna kogoś kto pomoże w tej kwestii ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema>Panowie mam małe pytanko posiadam audi z silnikem 2.0tdi felerne blb,i chce sprawdzic jak wygl ada imbus w pompie olejowej,i tu mam dylemat co zrobić jesli gniazdo i imbus bedą wytarte trzeba wymienić na nowe to wiadomo,ale na co zwrucić jeszcze uwagę. Dodam jeszcze ze ma nalatane 200 tys chyba

Edytowane przez okidoki81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego okidoki81
Zapoznaj się z tym wątkiem - myśle ze jest wyczerpujący
Skup się może na początku na materiale z narracją to jest dokładnie materiał z BLB

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/323190-wymiana-walkow-wyrownowazajacych-zmiana-typu-napedu-pompy-oleju-lancuch-kola-zebate-20tdi-blb/?view=getnewpost

Napewno musisz zwrócić uwagę na gniazdo w walkach po założeniu nowego zabieraka czy nie występują w nim luzy.

Następnie musisz ocenić stan napinacza i jego okładzin - powierzchnie ślizgowe oraz tłoczek.

Koła zębate stan ich wytarcia oraz stan łańcuszka -były ponoć takie co się naciągały ale tego faktu nie potwierdzę.

Sprawdzenie gniazda w pompie olejowej.
Poszukaj ewentualnych śladów od zmielonych/wytartych elementów takie tez mogą występować sprawdź sitko w smoku oleju.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez zarowka79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decyzja zapadła wymiana na pompę od 1.9 wydaje mi się że najlepsze wyjście.

Dokładnie,sam zmieniłem i jest spokój :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wole niech mi trzęsie budą niż gdzieś na trasie dzwonić po lawete ;) Chociaz u mnie nie jest jakoś mega odczuwalne Drganie... Dla mnie jest Okej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prędzej czy pózniej i tak zadzwonisz jak będzie sie tak trzęsło to coś w końcu sie wytrzesie :)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prędzej czy pózniej i tak zadzwonisz jak będzie sie tak trzęsło to coś w końcu sie wytrzesie :)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

:grin: Ciekawa teoria haha

Edytowane przez bartekzks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem po swapie 55000 km i jakoś nie zauważyłem żadnego trzęsienia, chyba ze ziemi jak depne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W silniku BLB nie zauważyłeś trzęsienia ?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

No to sam już nie wiem ten silnik trzęsie sie od nowości żeby nie wiem co to będzie trzęsło wymieniłem walki z łańcuszka na koła zębate

Wymieniłem dwumasa, wtryski

Ten silnik zawsze będzie sie trzęsł i nie ma na to mocnych i niech mi nikt nie mówi ze nimi nie trzęsie bo to znaczy ze nie mieli innych silników taki już jest :)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednym nie trzęsie innym trzęsie - uważam że to zależy tylko i wyłącznie od wrażliwości siedzącego za kierownicą.

Robiłem parę swapów na 1.9 i każdy wchodził w wibracje.

Dwóch klientów po około 2 miesiącach stwierdziło jednak że jeszcze raz zapłacą i wrócą do zregenerowanych wałków wyrównoważających.

Inni jeżdżą i chwalą że nic nie wibruje mimo że ja wyczuwałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim rzuca można w tym silniku wszystko wymienić i dalej będzie rzucał ;)

Zacytuje pana z ASO

Tak wiem rozumiem Pana rozczarowanie, przecież to Audi a tu taka klapa - no taki silnik co by pan nie robił będzie trzęsło - wtedy mu nie wierzyłem - teraz kiedy sam wszystko zrobiłem - dalej trzęsie jak w zajechanym Ursusie :D nie ma co sie przejmować jeździć aż sie znudzi aż wreszcie kupić coś z normalnym silnikiem. 1.9 były o niebo lepsze pod względem równości pracy silnika 2.0 BLB wole nie mowić ale jak już kręci to ładnie zasysa i nie powiem napełnia sie dużo lepiej od 8 zaworów

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...