Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lista Modułów Komfortu 46 z Opisem Funkcji wymiana kodowanie


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

Witam koledzy, potrzebował bym modułu komfortu o nr. 8E0959433AT. Proszę o pomoc.


No witam nie sprawdzilem jeszcze tego numeru ale podłączyłem auto pod komputer i wyskoczyło cos takiego 01330 sterownik główny układu komfortu J393

to nie jest ten powinien być 8E0 959 433 ??

Witam kolego, taki mam numer 8E0959433AT no ja u siebie mam wszystko i jaki numer mógłby pasowac do mojego auta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam mam moduł komfortu BD i nie palą mi się światła ,pod siedzeniami przy otwartych drzwiach , ogólnie wszystko mi podświetla oprócz przestrzeni nóg , patrzałem w bezpieczniki , i tam gdzie wyczytałem powinien być bezpiecznik S 2 , bezpiecznik jest ale kabli nie ma :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy wcześniej świeciły? i czy wszystkie razem przestały? jeśli tak to sprawdź w lampkach zasilanie jeśli jest to raczej padł MK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam podobnie nie ma oświetlenia wnętrza i nie świecą czerwone lampki w drzwiach po otwarciu( niestety z tym kupiłem ) podświetlenie przycisków w podsufitce działa czy to też MK uwalony czy szukać innej przyczyny :wallbash: od czego zacząć,,

Edytowane przez jacek 3773
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nigdy nie świeciły bo nawet nie wiedziałem że mam takie .Po kilku nastu przeczytanych postach , dorwałem się do tego :naughty: , dziwi mnie to że mam wszędzie światła podłączone :banan: , podświetlenie klamek ,popielniczki nawiewu full pakiet światło , a mam pod siedzeniami pakiet światło i przestrzeni nóg z przodu a nie świecą :wallbash: , i nie mam podłączonego ,S2, bo dziś sprawdzałem, czyli ten bezpiecznik jest tylko pod oświetlenie, przestrzeni nóg? Może dlatego nie świeci mi pod siedzeniami :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nigdy nie świeciły bo nawet nie wiedziałem że mam takie .Po kilku nastu przeczytanych postach , dorwałem się do tego :naughty: , dziwi mnie to że mam wszędzie światła podłączone :banan: , podświetlenie klamek ,popielniczki nawiewu full pakiet światło , a mam pod siedzeniami pakiet światło i przestrzeni nóg z przodu a nie świecą :wallbash: , i nie mam podłączonego ,S2, bo dziś sprawdzałem, czyli ten bezpiecznik jest tylko pod oświetlenie, przestrzeni nóg? Może dlatego nie świeci mi pod siedzeniami :facepalm:

tak bezpiecznik S2 5A zasila wszystkie te lampki a masa idzie do każdej osobno z MK (czarna kostka 16-pinowa pin 6 nogi kierowcy pin 13 nogi pasażera pin 14 lewy tył i pin 5 prawy tył) z tego wynika że wystarczy pociągnąć przewody :)

witam mam podobnie nie ma oświetlenia wnętrza i nie świecą czerwone lampki w drzwiach po otwarciu( niestety z tym kupiłem ) podświetlenie przycisków w podsufitce działa czy to też MK uwalony czy szukać innej przyczyny :wallbash: od czego zacząć,,

wygląda na to że nie masz tej opcji, wystarczy wyciągnąć z boczków czerwone lampki pewnie będą tylko zaślepki, MK odpowiada tylko za oświetlenie przestrzeni nóg a za oświetlenie białe i czerwone w drzwiach sterowniki w drzwiach, trzeba dokupić kilka gratów i dołożyć świecidełka :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam problem z tylną klapą a mianowicie po otwarciu z pilota nie mogę jej teraz zamknąć byłem u mechanika i stwierdził że nie dochodzi prąd przewody sprawdzone są ok prosze o pomoc z gury dzieki audi a4 b6 avant 2002rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok lampki w drzwiach mi nie przeszkadzają ale sprawdzę w wolnym czasie czy to zaślepki czy lampki , bardziej mnie wkurza celowanie kluczykiem jak jest ciemno

bezpieczniki ok

Edytowane przez jacek 3773
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok lampki w drzwiach mi nie przeszkadzają ale sprawdzę w wolnym czasie czy to zaślepki czy lampki , bardziej mnie wkurza celowanie kluczykiem jak jest ciemno

bezpieczniki ok

mam rozumieć że nie świeci też lampka w podsufitce? gdzieś miałem rozpiskę po powrocie do domu poszukam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok , lampki w drzwiach okazały się odblaskami natomiast w tylnej klapie jest lampka (avant) podświetlenie przełączników w podsufitce działa ( i tylko podświetlenie) natomiast wiązka drzwi -słupek jest ok przynajmniej na oko, nic nie popękane a zapomniałem zaglądnołem do MK wizualnie ok musiałem tylko kluczyki zakodować i niestety nie spisałem numerów :kwasny:

Edytowane przez jacek 3773
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz spokojnie, co Ci potrzeba, bo z tego słowotoku nic nie rozumiem... Sprawdź za pomocą VAG numer modułu komfortu - on na Ci odpowiedź na pytanie, czy masz podświetlenie nóg, czy nie.

Skoro w drzwiach masz odblaski, to podpięcie prądu w nich to nic trudnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok , lampki w drzwiach okazały się odblaskami natomiast w tylnej klapie jest lampka (avant) podświetlenie przełączników w podsufitce działa ( i tylko podświetlenie) natomiast wiązka drzwi -słupek jest ok przynajmniej na oko, nic nie popękane a zapomniałem zaglądnołem do MK wizualnie ok musiałem tylko kluczyki zakodować i niestety nie spisałem numerów :kwasny:

piszesz że wiązka do lampki jest ok. sprawdzałeś na oko a na oko to wiesz kto umarł ;) trzeba posprawdzać przejście z kostki na słupku A do kostki w lampce, później możesz posprawdzać piny i ma być tak interesuje Cię pin 3 czerwono-żółty zasilanie stałe 12V i pin 5 brązowo-biały sygnał masa po otwarciu drzwi

1 brąz/czarny - sygnał włączenia lampki do czytania/głównej dla lusterka fotochromowego
2 szaro/niebieski - podświetlenie i włącznik światła
3 czerwono/żółty - +12V
4 zielono/żółty - lampka poduszki pasażera
5 brązowo/biały - sygnał otwarcia drzwi z modułu komfortu
6 brązowy - masa
7 czarny - lampka poduszki pasażera
8 brązowo/fioletowy - podświetlenie i włącznik światła wyjście na tylną lampkę podświetlenia (pin3)
9 brązowo/czerwony - wyjście +12v na tylną lampkę podsufitki (pin2)
10 czerwono/biały - wyjście sygnału (włączenia/wyłączenia/otwarcia drzwi) dla tylnej lampki podsufitki (pin4)
11 biało/fioletowy - sygnał włączenia lampki do czytania/głównej dla MCE (pin19 32'u pinowej kostki)
12 brązowo/niebieski - wyjście masy dla tylnej lampki podsufitki (pin1)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, moduły maksymalnie oferowały :

pakiet światło,

elektryczne szyby przód i tył,

centralny z alarmem.

Są jeszcze jakieś opcje?

Obecnie u siebie mam pakiet światło i full elektryke. Chcę dołożyć ori alarm, więc szukam modułu odpowiedniego dla częstotliwości pilota,z full elektryka i pakietem światło?Czy na coś jeszcze muszę zwrócić uwagę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję pomocy z zaprogramowaniem modułu.Wymieniłem moduł AD na AJ (zdemontowany z anglika) i przy próbie zaprogramowania go kodem podanym jako przykład w pierwszym wątku 6722 lub 6774 nie przyjmuję tych wartości i dalej pozostawało 6859.Udało mi się odjąć wartość 128 i mam w tej chwili kodowanie 6731 ,dzięki czemu wyświetla prawidłowo które przednie drzwi są otwarte.Czemu nie mogę wpisać nowo wyliczonego kodowania?Trochę dziwna ta ostatnia nie parzysta cyfra.W każdym razie po przeskanowaniu błędów mam problemy takie:

1134 Alarmowy sygnał akustyczny-H12

magistrala CAN brak sygnału

1616 Nie znany kod błędu

magistrala CAN brak sygnału

1561 Lewe tylne drzwi nie otwarte/zamknięte

nie autoryzowane

1562 Prawe tylne drzwi nie otwarte/zamknięte

nie autoryzowane

Dodam ,że nie posiadam fabrycznego alarmu z tyłu korbki.Kluczyk od centralnego dodałem bez problemu.Zamyka i otwiera wszystkie drzwi prawidłowo także klapa bagażnika działa z pilota.

Teraz tak sobie myślę czy ta ostatnia cyfra nieparzysta 1 nie będzie to czasem to "+00001 = GB-Alarm (not USA)" ?

Edytowane przez artrem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie przeczytanie 71 stron tego tematu to niezła lektóra ale do rzeczy, jeżeli w swoim aucie posiadam sterownik AS a mam tylko dwie szyby w prądzie to co wtedy, trzeba od nowa przepisać podręczniki? Czy coś sie może zmieniło ale nie zostało zaktualizowane na 1 stronie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd wiesz że AS? Moduł AR po zmianie kodowania na elektrykę z tyłu zamienia swoje oznaczenie na AS. Może coś kombinowałeś? Działa Ci centralny z tyłu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd wiesz że AS? Moduł AR po zmianie kodowania na elektrykę z tyłu zamienia swoje oznaczenie na AS. Może coś kombinowałeś? Działa Ci centralny z tyłu?

Wiem bo go wyjąłem, mam od samego początku problem z prądem z tyłu, na kostkę w słupku wogóle nie idzie prąd a co za tym idzie nie działa centralka z tyłu. Więc raz jeszcze mam AS i korby z tyłu. Co Ty na to. A i powiedz jaka cyfra w kodowaniu odpowiada za dodawanie lub odejmowanie tyłu w prądzie, czy to przypadkiem nie chodzi Ci o adaptacje

Edytowane przez ganjaq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie, zakładałem ostatnie elektryczne lędźwia u siebie (fotele miałem zwykłe naleśniki bez żadnego prądu), a wcześniej zakładałem pakiet podświetlenia nóg i dokładałem czerwone kostki pod fotele. Po założeniu lędźwi przestały mi świecić lampki pod fotelami. Mam pytanie, bo piny które instalowałem w kostce przy MK były z kostki ISO i były trochę luźne, nie wiem czy to jest zbieg okoliczności, że np. piny od masy do lampek, które są podpięte do MK nie łączą przy wtyczce, czy może MK padł (napięcie do lampek czyli "+" dochodzi pod fotele, bo sprawdzałem miernikiem, przejście w kostce w podłodze między wtyczką a gniazdem w pinach "-" też jest). Lampki pod deską świecą normalnie. Czy "-" w MK są ze sobą jakoś powiązane??Czy np. jest możliwość, że padły tylko piny od podświetlenia pod fotelami (kostka 16-pinowa przy MK)?? Dodam, że przy montażu lędźwi trochę szarpałem wiązkami przy MK, bo jak wiadomo po odchyleniu wykładziny jest mało miejsca na manewry(demontowałem tylko plastyki przy słupki A oraz przy progach. Ze słupków B nie ruszałem plastików). Zdaje sobie sprawę, że będę tam musiał jeszcze raz zaglądnąć, ale może ktoś miał podobny przypadek i będę miał jakiś punkt zaczepienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd wiesz że AS? Moduł AR po zmianie kodowania na elektrykę z tyłu zamienia swoje oznaczenie na AS. Może coś kombinowałeś? Działa Ci centralny z tyłu?

Wiem bo go wyjąłem, mam od samego początku problem z prądem z tyłu, na kostkę w słupku wogóle nie idzie prąd a co za tym idzie nie działa centralka z tyłu. Więc raz jeszcze mam AS i korby z tyłu. Co Ty na to. A i powiedz jaka cyfra w kodowaniu odpowiada za dodawanie lub odejmowanie tyłu w prądzie, czy to przypadkiem nie chodzi Ci o adaptacje

Wariant modułu komfortu – ADAPTATION 10, kanał 61:

0 – bez dodatkowego oświetlenia przestrzeni stóp, szyby tylnych drzwi w elektryce

1 – bez dodatkowego oświetlenia przestrzeni stóp, szyby tylnych drzwi w korbach

2 – dodatkowe oświetlenie stóp, szyby tylnych drzwi w elektryce

3 – dodatkowe oświetlenie stóp, szyby tylnych drzwi w korbach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...