Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Paliwo po pięć złotych!


Skyliner89

Rekomendowane odpowiedzi

Ministerstwo finansów musi się dostosować do dyrektyw UE i tam są podane stawki stawki minimalne które muszą stosować !!!!!! Od 1 stycznia 2010 musieli podnieśc akcyze na ON , bo była za niska , więc nie opowiadaj bzdur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie tak was czytam i oczom nie wierze ....... Co ma wiejska do wysokich cen paliw ??????

avuss4.jpg

Te, noooo, podatki :kox::naughty::decayed:

Akcyza nie jest jedynym podatkiem w cenie paliwa. Jest jeszcze cło (jesli z poza UE), vat...

I cytat, mimo ze z 2008 to ciągle aktualny:

Ceny paliw spadają wbrew prognozom tzw. analityków rynku, którzy jeszcze niedawno zarzekali się, że taniej na pewno nie będzie. Cena niespełna 5zł za litr benzyny sprzed miesiąca, zmniejszyła się do ok. 4,5zł. Dlaczego tak się stało? Po prostu cena surowca w hurcie spadła. Po pewnym okresie bezwładności cena przy dystrybutorze spadła więc również. Cóż w tym dziwnego? – może ktoś zapytać.

Otóż jeszcze nie tak dawno temu, gdy pojawiać zaczęły się postulaty obniżki akcyzy na paliwa, politycy i wtórujący im niektórzy dziennikarze skrytykowali ten pomysł, jakoby nie miał on wpływu na ceny paliw. Ich zdaniem, nawet gdyby obniżono akcyzę, to krwiożerczy wyzyskiwacze w postaci koncernów (kontrolowanych przez państwo…) oraz stacje benzynowe i tak nie obniżyłyby ceny. Tylko zwiększyłyby swoje zyski, kosztem budżetu państwa.

Fałsz tego rozumowania został obnażony przez ostatnie obniżki cen paliw, które przy dystrybutorze nastąpiły wkrótce potem, gdy spadła cena hurtowa ropy. Podobny efekt osiągnęlibyśmy przez obniżenie akcyzy, która jest głównym sprawcą wysokiej ceny paliwa.

http://kondratczyk.motogrono.pl/2008/09/17/ceny-paliw-wyzysk-i-podatki/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawki akcyzy i opłaty paliwowej od dn.01.01.2010

Rodzaj paliwa Akcyza

Benzyna

Pb98, Pb95, U95 1565,00 PLN/m3

Olej napędowy

zaw.S<=0,001 1048,00 PLN/m3

Olej opałowy lekki 232,00 PLN/m3

Olej opałowy ciężki 64,00 PLN/t

Propan-Butan (autogaz) 695,00 PLN/t

i wszystko jasne, znowu ta UE nam winduje ceny he he he, :polew: :polew: :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie dobrze Panowie mówicie :notworthy::good:... Sam cały czas o tym mówiłem. Na każdym kroku Nas okradają skurw***y..., a Wy Panowie o tym głośno mówicie i dobrze :), żeby coś zmienić w Polsce trzeba zorganizować protest taki jaki jest w Grecji... Tam ludzie potrafią się przeciwstawić rządowi, a My?... W latach 80tych się dało... Wyjść na ulice i pokazać swoje niezadowolenie... Ja jestem gotów, bo tak kur** być nie może, że nasz kraj okrada Nas z pieniędzy... Gdzie są pieniądze od Unii na drogi? Gdzie? W kieszeniach urzędników... korki na autostradach... tylko w Polsce takie rzeczy są możliwe... Najbardziej mnie wkur***o... Nie wiem czy pamiętacie. Pewien Pan miał piekarnie... a nie sprzedane chleby oddawał biednym... Urząd się nim zainteresował i przez nich zbankrutował... gdzie tu sprawiedliwość... Nie ma. Trzeba wziąć sprawy w swoje ręce..., bo niestety lepiej nie będzie... Może być tylko gorzej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja myślę że kiedyś ludzie wyjdą na ulicę i rozniosą na kawałki tą Warszawę :gwizdanie:

człowiek żeby normalnie żyć musi niestety zapier****ć na dwie roboty :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapier..... można i na 3 roboty tylko kiedy żyć ? a przypominam mamy jedno .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualne ceny na stacjach paliw

ffcd4a2b91633a1effadfa081ce8177d,0,1.jpg

Według najnowszego raportu firmy doradczej e-petrol.pl w tym tygodniu na polskich stacjach wzrosły znów ceny paliw tradycyjnych - benzyny oraz oleju napędowego.

Za litr popularnej "95-ki" zapłacić trzeba przeciętnie 4,64 zł, czyli o 3 grosze wyżej w stosunku do poprzedniego tygodnia. O 2 grosze na litrze zdrożał olej napędowy, do poziomu 4,30 zł/l.

Najtaniej, w stosunku do reszty Polski, za benzynę zapłacić trzeba obecnie na Dolnym Śląsku, olej napędowy najtaniej kupimy natomiast na stacjach w województwie wielkopolskim. Najwyższe ceny zastaniemy z kolei w obu przypadkach w województwie opolskim.

Seria podwyżek cen paliw trwa. Kierowcy, którzy liczyli na ewentualne zniżki, na razie muszą uzbroić się w cierpliwość. Wyraźne osłabienie złotego na przełomie ubiegłego i obecnego tygodnia już znajduje przełożenie w cenach hurtowych, a wkrótce będzie też pewnie przeniesione na stacje.

Przy drożejącej ropie naftowej złoty mógłby być "hamulcem" dla skutków tego ruchu na naszym rynku. Jednak gdy polska waluta tanieje, to takiej roli nie spełni.

Alternatywy dwie - autogaz, biodiesel

Ci kierowcy, którzy szukają możliwości oszczędzenia na paliwie (a nie chcą przesiadać się na rower lub do środków komunikacji komunalnej, by takich wydatków w ogóle nie ponosić), mogą przyjrzeć się dwóm paliwom, będącym obecnie alternatywami cenowymi dla benzyn i oleju: zastanowić się nad montażem instalacji LPG w aucie (lub nad zakupem samochodu już taką instalację mającego), albo sprawdzić, czy mogą stosować tzw. biodiesel (olej napędowy z zawartością biokomponentu roślinnego, np. 20%, czyli tzw. diesel B20, lub biokomponent stosowany jako samoistne paliwo, czyli B100).

Autogaz kosztuje teraz w Polsce przeciętnie 2,15 zł/l, odnotował zatem symboliczny, jednogroszowy spadek od poprzedniego notowania. Cena gazu stanowi mniej niż połowę ceny benzyny 95, z którą przede wszystkim konkuruje. Za biodiesel zapłacić trzeba przeciętnie w Polsce 3,69 zł/l, czyli o 61 grosze mniej niż za olej napędowy "naftowy" (osobną sprawą jest stosunkowo niska dostępność biodiesla w Polsce, kwestie możliwości jego stosowania w niektórych modelach samochodów oraz to, jak długo będzie on jeszcze promowany cenowo przez sprzedawców).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś się orientuje ile trzeba dać za konia?? :polew: :polew: :polew: :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można sprowadzić wielbłąda z Afryki :polew::decayed::naughty:... Znacznie wydajniejszy :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś się orientuje ile trzeba dać za konia?? :polew: :polew: :polew: :polew:

:polew: :polew:

Może zrobimy zakup grupowy to będą zniżki :decayed::polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś się orientuje ile trzeba dać za konia?? :polew: :polew: :polew: :polew:

:polew: :polew:

Może zrobimy zakup grupowy to będą zniżki :decayed::polew:

W sumie czemu nie.Na korzyść konia przemawia tanie paliwo , tylko szkoda , że sra w garażu :polew: :polew: :polew: :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak mu turbo dorezać :mysli::polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:polew:

z tym koniem to radze Wam bron Boze!

2 lata temu bylem taki glupi i kupilem owczesnej niedoszlej narzeczonej wałaszka, bydle kosztowalo niby niewiele bo 5tysi, ale co miesiac 600pln za boks i 150pln za dodatkowa pasze z witaminami itd, nie mowiac o takich sprawach eksploatacyjnych jak wet, kowal, sprzet itd itd, jednym slowem studnia bez dna, nie opyla sie :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znając życie to jak kupimy konie albo wielbłądy, to akcyzę na wodę wprowadzą. Przynajmniej te drugie rzadziej piją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam, czytam... i nie wiem czy sie smiac czy plakac.

Co kogo obchodzi kto ile zarabia ? to raz

Po drugie, nie wiem jak to jest, że ktos MUSI tankowac po 5 zł. No cóż... jak mnie nie bedzie stac na paliwo, to sie przesiąde w autobus, albo zrobię coś w kierunku poprawienia swojej sytuacji finansowej.

Nie zapominajmy - żyjemy w UE - taki iwent który swoimi dyrektywami narzuca wysokość akcyz, rozmiar marchewek, kolor brokółów. Niestety...Póki co, wysokość naszych dochodów nie jest obwarowana dyrektywami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupisz wielbłąda, wersje z podwójnym bakiem i :gwizdanie: :gwizdanie: :gwizdanie: pół godziny przy wodopoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Mam pytanie z innej beczki. Czy ktoś może leje olej opałowy do swojego audika.

Wiem ze to trochę profanacja ale pytanie podtrzymuje.

Szczególnie interesują mnie posiadacze b6 1.9.

Czy jeśli jestem pewien, że olej opałowy jest pewny nie odbarwiany to jakie rodzi to za sobą niebezpieczeństwo?

Dziekuję za wszystkie odpowiedzi.

Pozdrawiam

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...to jakie rodzi to za sobą niebezpieczeństwo?

wysrane pompowytryski :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wysrane pompowytryski :thumbdown:

bzdura (orlen czerwonka ), kolega ma golfa 4 ajm , 50tys km przejeżdżone na opale i pompki w takim samym stanie jak przed tankowaniem opału , wszystko zależy od jego jakości
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do opału to są zdania podzielone, jedni polecają inni odradzają. Jakiś czas temu znajomy powiedział mi, że jeździ swoim Passatem B5 TDI na paliwie rolniczym z Belgii (czerwone zabarwienie), że auto dużo lepiej się sprawuje niż na rodzimym ON i ogólnie chwali je sobie. Będąc w Belgii kupiłem to na stacji benzynowej na jakiejś wsi, sprzedają to w 20 litrowych baniakach w cenie 0,70 a nawet 0,60 EUR/l., sądzę, że w takiej formie rolnicy otrzymują tam dopłaty do paliwa. Wlałem 10 litrów tego paliwa (przyznam, że bardzo czyste paliwo) do swojego AFNa i wydaje mi się, że auto stało się po tym żwawsze, lepiej się zbierało, na pewno spalanie spadło o jakieś 0,5-0,7 l/100 km. Na temat tego typu paliwa usłyszałem wiele różnych opinii, jednym nic się nie dzieje z autem, inni mieli problemy z pompa, wtryskami itp. Dla świętego spokoju wróciłem do naszego normalnego ON z Orlenu, Neste czy Statoila, chociaż sam jak i inni nie wiem dokładnie co leję do baku, czy przypadkiem nie jest to gorsze od opału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...