Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czym myjecie swoje auta?


ezc1

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko ręcznie :naughty: Znajomi pytają "gdzie myjesz auto że zawsze jest takie czyste?" :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze ktos z was myje na myjni bezdotykowej? osstatnio jezdze tylko na taka i za 8-10 zl ladnie go wymyje :good: tylko mam problem z osuszeniem bo czym nie wytre to zostaja smugi albo slady wody... macie pomysly czym wycierac do sucha zeby nie bylo zadnych sladow? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na bezdotykowej myjni jest wyraźnie napisane żeby nie wycierać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przważnie jeżdżę na automatyczną,ale ostatnio zakupiłem potrzebne akcesoria i chemię do mycia i ręcznie pucuję :) Czasu trochę zajmuje to ale efekt o niebo lepszy.Natomiat wewnątrz używam preparatów psikanych np.plack matowy do deski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na bezdotykowej myjni jest wyraźnie napisane żeby nie wycierać

Tam gdzie ja myje nic takiego nie pisze. I jak porządnie nie wytre i nie wypucuje auta po umyciu to też mi zostają porządne smugi i plamy po wodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawdziwi klubowicze myją sami i to odpowiednimi środkami :naughty:[br]Dopisany: 25 Maj 2010, 14:02_________________________________________________ :polew: :polew:[br]Dopisany: 25 Maj 2010, 14:02_________________________________________________http://www.a4-klub.pl/smf/wszystko_o_pielegnacji_auta_kosmetyki_meguiars_dobre_ceny_dla_klubu-t1514.0.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam człowieka od mycia fury (Pozdro Miron :polew: :polew: :polew:)

A na poważnie to myję sam.Karcher , odpowiednie kosmetyki i ogień z tyłka co tydzień :decayed: Nigdy w życiu nie byłem swoim samochodem na automatycznej myjni :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na bezdotykowej myjni jest wyraźnie napisane żeby nie wycierać

Tam gdzie ja myje nic takiego nie pisze. I jak porządnie nie wytre i nie wypucuje auta po umyciu to też mi zostają porządne smugi i plamy po wodzie.

Z reguły tam spłukuje się wodą osmotyczną nie pozostawiającą smug jednak najlepsza opcja to samemu pod domkiem i dobrymi kosmetykami :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze ktos z was myje na myjni bezdotykowej? osstatnio jezdze tylko na taka i za 8-10 zl ladnie go wymyje :good: tylko mam problem z osuszeniem bo czym nie wytre to zostaja smugi albo slady wody... macie pomysly czym wycierac do sucha zeby nie bylo zadnych sladow? :mysli:

A nie ma tam jako ostatniej opcji mycia... nablyszczania z srodkiem wysuszajacym? Ja zawsze tak koncze mycie i smug prawie w ogole nie ma. Gdzieniegdzie na dachu.

Ale nie ma to jak samemu umyc furke :) Wiosna przyszla, pogody beda dopisywac mam nadzieje to sobota do poludnia bedzie zarezerwowana dla furki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ostatnio myję deszczem :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam człowieka od mycia fury (Pozdro Miron :polew: :polew: :polew:)

A na poważnie to myję sam.Karcher , odpowiednie kosmetyki i ogień z tyłka co tydzień :decayed: Nigdy w życiu nie byłem swoim samochodem na automatycznej myjni :hi:

poza pierwsza linijka :decayed: tak samo :kox:

po myjniach za dużo poprawiania :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - a słyszeliście o myciu bezwodnym?? Ostatnio ktoś mi wpakował taka reklamówkę za wycieraczkę - spryskują auto jakimś środkiem i ścierają z niego syf. W podobny sposób ponoć nakładają również wosk i robią to również pod chata (z racji tego, że się nie syfi).

Miał ktoś już z tym do czynienia?

Przykładowy link, firma z której dostałem wizytóweczkę:

http://nowet.com.pl/[br]Dopisany: 25 Maj 2010, 14:28_________________________________________________Co do poprawek po myjniach ręcznych i ich kasowania za usługę, to ja ostatnio jeździłem 3x na poprawki :wallbash: Coraz gorsza kadra pracuje w tej branży, ale nie ma się co dziwić, jak właściciele myjni płacą takie gówniane pieniądze :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja Audiczka nie wie co to myjnia automatyczna :decayed:, sam ją myje kiedy mam czas, a używam tylko najlepszych środków do czyszczenia i pielęgnacji... Tyle tego jest, że nazw nie pamiętam :blink:. Pakuje środki do czyszczenia i pielęgnacji do walizki, bo tyle ich mam i ledwo co mi się mieszczą :kox::shocked::polew:, a resztę pakuje do plecaka... Mój rekord mycia samochodu to 8 godzin, a najkrócej to 20 min... Później się lśni jak psu jaja... :polew:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myję swoją 4 razy w roku, przed zimą po zimie i ze dwa razy w lecie (no może 3) . W środku co tydzień wilgotną szmatką w środku przecieram i odkurzaczem przejadę plus szyby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzialem film na youtube jak koles pod sklepem myje auto takim srodkiem.. caly brud sie wciera w lakier :wallbash: :wallbash: ja tak bym roweru nie umyl a co mowic samochod..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie o to mi się rozchodzi :decayed: Podobno ten preparat tworzy jakby poduszkę powietrzna pod syfem i nic się nie rysuje :evil: Dzwoniłem do tej firmy, żeby coś wyciągnąć i facet powiedział, że zmywa nawet za***isty syf - nic nie trzeba opłukiwać, ani robić wstępnego czyszczenia :gwizdanie:

Ciekawe.....[br]Dopisany: 25 Maj 2010, 14:35_________________________________________________Muszę jakiegoś znajomego z parchatym autem namówić :evil::naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam człowieka od mycia fury (Pozdro Miron :polew: :polew: :polew:)

A na poważnie to myję sam.Karcher , odpowiednie kosmetyki i ogień z tyłka co tydzień :decayed: Nigdy w życiu nie byłem swoim samochodem na automatycznej myjni :hi:

Ja dokładnie robię tak samo, (Pozdro Trzeniu :polew: :polew: :polew:)

Moja audika nigdy za mojej kadencji nie widziała szczotek w jakiejkolwiek myjni, tylko jazda na BP => karcher a później pucowanie do efektu świecącej jak psu jajca :decayed:

A przed A4ką jak miałem malucha, raz wjechałem na Statoila na szczotki i po myciu mi go zatkało i nie mogłem wyjechać z myjni bo pluł wodą :polew: :polew: :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...