Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[OT] 4Motion w Passacie - czy to to samo co quattro w A4?


pet3r

Rekomendowane odpowiedzi

pet3r napisał

myslalem, ze ma prawdziwy naped na 4 buty czyli zostaje Subaru i Audi

szwagier miał leganze 97' gdzie mógł odłączy (elektronicznie) napęd tylnych kół.

przy torsen' ie to chyba nie działa? :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro szykamy różnic o jak jest z zawieszeniem czy ktoś wie jak :audi: ma sie do WV skody czy Seat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze zależy jak wyglądają pozastałe mechanizmy różnicowe.

Jeżeli torsen jest między osiami (przód-tył) to napęd dostanie ta oś która ma większa przyczepność.

A które z kół tej osi dostanie napęd - no zależy co tam siedzi w środku - jak zwykły mechanizm to to które ma mniejsze opory, jak lekko zblokowany (szpera) to oba ale nierówno, i tak dalej....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Haldexa mają wszystkie modele Audi i VW z poprzecznie umieszczonym silnikiem. Passat ma silnik wzdłuznie i dokładnie takie samo przeniesienie napędu jak A4 - czyli torsena.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obdzwoniłem 2 krakowskie ASO, VW Polska i kilku mechaników od VW w Krakowie i nikt nie był w stanie tego potwierdzić :kox:.

Mam na oku Paska (silnik oczywiście umieszczony wzdłużnie) z 98 z Austrii ale sprzedający nie potrafi powiedzieć czy to Haldex czy Torsen,wie tylko że syncro.

Czy ktoś z Państwa ma dostęp do zdjęć podwozia żeby organoleptycznie poznać ten napęd i odróżnić go na tzw oko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

webi założę się, że nie czytałeś całego tego tematu, według mnie wszystko w nim jest wyjaśnione :

http://www.a4-klub.iq.pl/smf/index.php/topic,1462.msg21961.html#msg21961

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pre_pl bardzo chętnie przyjmę ten zakład. :drunk:

Oczywiście że czytałem tak samo jak

ten

http://www.forum.vw-passat.pl/topics20/4-motion-zasada-dzialania-vt3676.htm?postdays=0&postorder=asc&highlight=tdi+syncro&start=0

i ten

http://www.konrad.osowo.pl/quattro.html

a teraz jestem w trakcie tego

http://zss.pl/~moto/fotografie/prace_dyplom/4x4/index2.html

Ale z całym szacunkiem dla ludzi dzielących się swoimi wiadomościami na forach :notworthy: nie znalazłem żadnego odnośnika do fachowej literatury czy strony.

Nie chcę nikogo urazić, ale dopiero posty: ctv, mateq i Rogalotti’ego są bardziej przekonywujące.

I tak jak pisałem, wykonałem kilka telefonów i na pytanie czy Passat z silnikiem wzdłużnym jest wyposażony w Torsena odpowiadali ze bez numeru vin typu silnika i !skrzyni! nie potrafią odpowiedzieć. Albo żebym zadzwonił jutro (zasada: spławić klienta byle nie zadawał pytań).

Dlatego pytam czy ma ktoś może zdjęcia podwozia z Torsenem lub Haldexem.

Mam nadzieję ze wyżej podane linki będą pomocne dla szukających wiadomości o tych rozwiązaniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy

a ja na ten temat mam takie pytanko. Czasami przegladajac ogłoszenia na otomoto ogladam audiczki z 2000/2001 z napedem quattro i na desce widac przełacznik ASR (one maja haldexa tak ??).

Ja natomiast w mojej nie mam ASR ( posiadam torsena - bo jest to TYLKO mechaniczny układ)

Stąd moje pytanko - wychodziły 2 wersje napedu w tych rocznikach ???

Czy wszystkie nawet nowe :audi: z asr-ami sa na haldexie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Torsen jest mechaniczny i fajnie to widać w ETCE :) a systemy bezpieczeństwa dodane jak ESP nie ingerują w sam mechanizm!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Haldexa mają wszystkie modele Audi i VW z poprzecznie umieszczonym silnikiem. Passat ma silnik wzdłuznie i dokładnie takie samo przeniesienie napędu jak A4 - czyli torsena.

Pozdrawiam

Ostatnio miałem przyjemność ustawienia się obok Passata B5 z AFN`em + 4motion (takie moje małe zboczenie - gdzie kawałek diesla tam muszę wsadzić japę pod machę :decayed:).

Jakież było moje zdziwienie, kiedy po ogledzinach komory silnika i podwozia okazało się , że :

- komora silnika Passata i Audi jest identyczna co do najdrobniejszego szczegółu

- napęd (skrzynia, wał dyfer, mocowania etc) są identyczne.

To są (prawie) identyczne auta , rózniące się budą i wnętrzem. Technika jest IDENTYCZNA. Motor, napedy etc ...

Z innych źródeł już wczesniej dowiedziałem się że Pasek i Audi z silnikami umieszczonymi wzdłużnie mają Torsena.

Jak znajomek wróci z urplopu, ustawimy się i opstrykam komorę i podwozia w obu autkach - zakończymy jałowe dysputy. :quattro:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

passat do 1996 rok -> wiskoza

passat do 2005 rok -> torsen

passat po 2005 rok -> Haldex

wszystkie audi -> torsen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak bo A3 jest na podwoziu golfidła

o tym zapomniałem

no i oczywiście TT-ka tez jest na Haldex-ie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Haldexa mają wszystkie modele Audi i VW z poprzecznie umieszczonym silnikiem. Passat ma silnik wzdłuznie i dokładnie takie samo przeniesienie napędu jak A4 - czyli torsena.

Pozdrawiam

Ostatnio miałem przyjemność ustawienia się obok Passata B5 z AFN`em + 4motion (takie moje małe zboczenie - gdzie kawałek diesla tam muszę wsadzić japę pod machę :decayed:).

Jakież było moje zdziwienie, kiedy po ogledzinach komory silnika i podwozia okazało się , że :

- komora silnika Passata i Audi jest identyczna co do najdrobniejszego szczegółu

- napęd (skrzynia, wał dyfer, mocowania etc) są identyczne.

To są (prawie) identyczne auta , rózniące się budą i wnętrzem. Technika jest IDENTYCZNA. Motor, napedy etc ...

Z innych źródeł już wczesniej dowiedziałem się że Pasek i Audi z silnikami umieszczonymi wzdłużnie mają Torsena.

Jak znajomek wróci z urplopu, ustawimy się i opstrykam komorę i podwozia w obu autkach - zakończymy jałowe dysputy. :quattro:

ech nikt mnie nie przekona ze sa takie same. dajmy na to passka z 98 i a4 z 98 i tdi. a4 nizsza klasa bo to kompakt malutki a cena wyzsza od passka. a jak ktos tak powie o skodzie to rece opadaja...

a wracajac do napedu to passki maja wszystkie wzdluznie silniki tak jak a4. czy 4motion to torsen nie wiem ale syncro w starszych modelach np b4 chyba tak, a przynajmniej ma staly naped na 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wracajac do napedu to passki maja wszystkie wzdluznie silniki tak jak a4. czy 4motion to torsen nie wiem ale syncro w starszych modelach np b4 chyba tak, a przynajmniej ma staly naped na 4

nie wszystkie mają wzdłużne silniki i jest w tym temacie napisane co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wracajac do napedu to passki maja wszystkie wzdluznie silniki tak jak a4. czy 4motion to torsen nie wiem ale syncro w starszych modelach np b4 chyba tak, a przynajmniej ma staly naped na 4

nie wszystkie mają wzdłużne silniki i jest w tym temacie napisane co i jak.

to jaki silnik nie jest? wzdluznie sa napewno tdi 90KM , 110KM , 115KM i 130KM 2,5tdi tez 1.6 tez 1.8 tez i turbo tez 2.8 tezi w8 tez i v5 tez. to jaki zostaje??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...