Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Jak wyłączyć na FISIE komunikat "otwarta maska"


ogon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,mam problem z wyswietlaniem otwartej maski na FISIE,nie bede juz sie doszukiwal gdzie czujnik i kable od niego bo mnie juz krew zalewa wiec postanowilem odlaczyc te funkcje tylko nie wiem jak,myslalem ze zrobie to poprzez wyjecie pinow z modulu ale to chyba nic nie da bo wyciagalem pokolei wtyczki a maska dalej swieci,wiem ze czerwona wtyczka to drzwi tylne i klapa bagaznika,szara to drzwi przednie i powinna byc maska no ale niestety dalej mruga.z gory dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kostki po lewej stronie kolumny kierownicy

(na słupku pod tapicerką koło drzwi kierowcy)

szare złącze 10PIN

brązowo-fioletowy pin nr7 (czujnik pokrywy silnika)

Spróbuj przeciąć ten przewód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety,po przecieciu przewodu dalej to samo :(.czy ktos ma jakies inne sugestie?[br]Dopisany: 10 Czerwiec 2010, 09:51_________________________________________________Naprawde nikt nie wie jak to zrobic.nawet nie mam kabli przy zamku maski,a powinny byc nawet nie wiem gdzie szukac bo nie wiem w ktra strone lecialy.auto bylo stukniete i ktos pewnie odcial wtyczke no ale kable musza skas wychodzic i gdzies musza sie konczyc.?????[br]Dopisany: 10 Czerwiec 2010, 17:54_________________________________________________dalej nic sie nie dowiedzialem,a moze ktos wie gdzie jest ten czujnik od maski?w zamku czy gdzies indziej.a4 b6 2002 rok awx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujnik masz w zamku od maski a kable masz puszczone między wentylatorami po obwodzie jednego z nich i później jest to łączone wtyczkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli już to nie należy ciąć kabli a któreś zmostkować... :gwizdanie: :gwizdanie: :gwizdanie:

Ja bym Ci jednak doradził, żebyś nie robił fuszerki tylko to naprawił, tym bardziej że jest to rzecz raczej trywialna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli już to nie należy ciąć kabli a któreś zmostkować... :gwizdanie: :gwizdanie: :gwizdanie:

Komunikat na FIS'ie, tudzież zapalenie oświetlenia wnętrza odpala się po podaniu masy przez krańcówki maski/drzwi/klapy, więc co byś chciał mostkować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to dlaczego żeby ominąc komunikat niskiego poziomu płynu do spryskiwaczy mostkuje się kable...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...bo w przypadku czujnika sprysków brak masy odpala info na fisie. Przy krańcówkach sytuacja jest odwrotna :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a, to przepraszam, myslałem że we wszystkich przypadkach tak jest. Człowiek uczy się całe życie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie nie które sygnały moga byc odwrócone, podobnie jest z kontrolka od ABS-u, podanie masy gasi kontrolke, wydaje mi sie ze podanie masy moze wyłaczyc komunikat ( zamkniecie maski moze podac mase ewentualnie zamyka obwód) spróbowac nie zaszkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

Nie chciałem zakładac kolejnego tematu, wiec odgrzeje temat.

Pojawił mi się komunikat otwartej maski na fisie.

z tego co czytałem to od zamka powinna wychodzić kostka z kablami.

I ja kurnia wyciągnąłem cały zamek i nie mam tam żadnego kabla i wogóel nic co by mogło być podobnego do czujnika?

Co zrobić z tym fantem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np żeby zgasić kontrolkę zużytych klocków trzeba zmostkować dwa przewody w kostce i kontrolka nie świeci ..Różnie to bywa...[br]Dopisany: 02 Październik 2010, 20:51_________________________________________________

witam.

Nie chciałem zakładac kolejnego tematu, wiec odgrzeje temat.

Pojawił mi się komunikat otwartej maski na fisie.

z tego co czytałem to od zamka powinna wychodzić kostka z kablami.

I ja kurnia wyciągnąłem cały zamek i nie mam tam żadnego kabla i wogóel nic co by mogło być podobnego do czujnika?

Musi być popatrz :rolleyes:

zamekx.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np żeby zgasić kontrolkę zużytych klocków trzeba zmostkować dwa przewody w kostce i kontrolka nie świeci ..Różnie to bywa...[br]Dopisany: 02 Październik 2010, 20:51_________________________________________________

witam.

Nie chciałem zakładac kolejnego tematu, wiec odgrzeje temat.

Pojawił mi się komunikat otwartej maski na fisie.

z tego co czytałem to od zamka powinna wychodzić kostka z kablami.

I ja kurnia wyciągnąłem cały zamek i nie mam tam żadnego kabla i wogóel nic co by mogło być podobnego do czujnika?

Musi być popatrz :rolleyes:

zamekx.th.jpg

przeglądałem allegro i tam jest zamek z kostką. a mój zamek jest prosty jak budowa cepa i na pewno bez kabla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dopadł mnie ten sam problem -świeci otwarcie maski na fisie przy zamkniętej masce. Czy ktoś wie jak się za to zabrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem trzeba się dostać do kostki zamka, rozpiąć wtyczkę jak fis świeci nadal więc krańcówka musi zwierać aby gasł komunikat

zewrzeć piny i powinno zgasnąć i wtedy wiadomo - krańcówka do wymiany lub wyczyszczenia styków (jeżeli da się rozebrać)

2592643727_1

DSC04182.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem trzeba się dostać do kostki zamka, rozpiąć wtyczkę jak fis świeci nadal więc krańcówka musi zwierać aby gasł komunikat

zewrzeć piny i powinno zgasnąć i wtedy wiadomo - krańcówka do wymiany lub wyczyszczenia styków (jeżeli da się rozebrać)

http://img17.allegroimg.pl/photos/oryginal/25/92/64/37/2592643727_1

http://mobileking.proste.pl/allegro/64-audi-A4/DSC04182.JPG

Ok, jutro tam zajrzę bo szlag mnie trafia jak mi to ciągle świeci :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie to działa na odwrót już tłumacze - miałem urwane kabelek od zamka, ale jak mi błąd oleju wyskoczyły to mostkowałem na chwile te dwa kabelki pojawiał się ikona otwartej maski na fisie i mnicie dwóch rozmostkowywałem i błąd znikał i ikona otwartej maski również, więc mostkowanie sygnalizuje otwarcie maski:P Ktoś może wie jak idą te przewody i gdzie wychodzą za wtyczką która jest na wentylatorze i jest ciężko tam rękę włożyć?? Wrzucam parę fotek może ktoś coś podpowie czy to jest to złącze obok prawej lampy

656f645bc1584d7dmed.jpg

208d7e37ac62d437med.jpg

7f505c7a57f0d46cmed.jpg

Edytowane przez fronek22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...