Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Reflektory zespolone po II lifcie - rezanie i montaż


endriuu

Rekomendowane odpowiedzi

Tak tylko z tego co piszesz wynika, ze cos nie pasi tak jak powinno bo trzeba pukac. :polew:

Ale spoko nie robmy OT

Tylko jeszcze jedno:

endriuu (przy okazji: będę ograniczał emotki :confused4:), robił rachunek sumienia w konfrontacji valeo us depo? Wynikało z tego że nie odbiegają materiałem i wykonaniem aż tak bardzo od siebie.

to jedno slowo nie "odbiegaja" mowi wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Faktem jest kolego Pikuś, że oryginał, jak sama nazwa mówi, jest the best. Lecz biorąc po uwagę fakt, że depo jest ogólnie dostępny i cenowo też nie odstrasza (jak szukałem lampek do wymiany - nowych - to znalazłem kilka valeo, oczywiście z demobilu, nie nowych - koszt 350-500/szt w zależności od zniszczeń, oraz zamienniki depo całkiem nowe na gwarancji za 220/szt... no cóż przy takiej róznicy w cenie i w stanie technicznym, gdzie w sumie po montażu efekt jest ten sam, soczewka ta sama... nawet jak coś lekko nie pasuje w zamienniku to i tak sie opłaca, a człek myślący jak napotka jakiś problem, to go po prostu rozwiąże i zamiennik i tak zamontuje). Super jest jak przy montażu wszystko pasuje... ale wtedy nie ma zabawy. No pain-no game.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem kilka valeo, oczywiście z demobilu, nie nowych - koszt 350-500/szt w zależności od zniszczeń,

Slabo szukales.

Ja jakos w b.dobrym stanie znalazlem komplet za 550 :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zamontowałem lampki DEPO i naprawde wątpie żeby Valeo po ok 6-7 latach użytkowania były lepsze niż nowe lampki Depo... Nie mogę narazie powiedzieć jak długo wytrzymają ale jakość wykonania nie pozostawia nic do życzenia... U mnie pasowały naprawde idealnie :th: Pozdr :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

sorry Panowie że tak ide na łatwiznę ale mam pytanie co muszę dokupić do tych lamp żeby moj blacharz spokojnie wyrerzał mi lampki :P

to ich zdjęcie

311849341_1

jakie silniczki mam kupić (proszę o linki do aukcji)

brakuje chyba tych dekielków ze wtyczkami idzie to gdzieś dokupić??

dzieki z góry i przepraszam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonarom mówimy nie!!!!! Kup sobie depo jak chcesz zaoszczędzić, ewentualnie FK. wycinac trzeba tylko wtedy gdy masz zespolone kierunki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Postanowiłem podłączyć się pod wątek ,żeby nie zakładać nowego. Zamontowałem zespolone Valeo i wszystko jest super poza jednym:

nie mogę zamontować silniczków elektrycznej regulacji (kupiłem od punto) :( Jak wcisnąć tą kulkę na koncu w to połączenie z odbłyśnikiem ?

Bardzo proszę o pomoc bo mi lampy na dołkach strasznie drżą.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj czarnyGT, silniczki od punto II pasują idealnie, tylko trzeba pogimnastykować palce, a dokładniej w odbłyśniku na wprost takiego "trójkątnego" otworu jest mocowanie na kulkę z silniczka, to mocowanie wygląda trochę jak literka "U" tam musisz trafić tą kulką, a potem wcisnąć większą zapadkę od silniczka w w/w otwór (najpierw ten większy a potem razem te dwa mniejsze), tylko pamiętaj - nic na siłę nie wciskaj. najlepiej jednak zakładać silniczek jak lampa jeszcze jest na stole, bo przy samochodzie trochę będzie ciężko z braku miejsca. żebu było łatwiej możesz uszczelkę przy silniczku delikatnie posmarować płynem do naczyń (ale delikatnie), jak już silniczek wejdzie na swoje miejsce to trzeba go przekręcić o 45 stopni (w lewej lampie w lewo, a w prawej w prawo), zanim jednak to poprzekręcasz dobrze jest podłączyć kosteczkę do silniczka (ta mała wtyczka z 3 pinami) bo potem będzie ciężko. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Bambero posluchaj Iversona dobrze ci radzi SONARY to kupa :sick3: chcesz ringi kup FK bedziesz zadowolony. Ja kostek ori nie kupowalem bo daleko mam do ASO , pojechalem do elektryka i mi to poprzerabial na inne kostki zaplacilem 50zl robota + jego materialy dodam ze bardzo elegoncko to wyglada nie jakies tam druciarstwo :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny wygląd Audiczki na tych lampkach ja też sobie takie zamontowałem ORYGINALNE VALEO NOWE. : Zmienia to wygląd autka.W Krakowie jest sklep co gość ma nowe ORGINALNE VALEO lampy w dobrej cenie. :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno pasowac :th:

A co do rezania blotnika to zalezy jakie lampki zespolone czy dzielone :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po roku użytkowania lamp Depo mogę z pełną stanowczością stwierdzić, iż sa to w pełni wartościowe reflektory, niczym nie ustępujące oryginałom. dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich mam pytanie bo niemogę już nigdzie dostać silniczków do regulacji lamp od punto II i czy są inne które będą również pasowały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też kupiłem DEPO, błotniki wycięte wąskim brzeszczotem do samego końca. Reszta wypilnikowana półokrągłym pilnikiem, przymierzałem i chyba troszke trzeba jeszcze czasu żeby dokładnie dopasować. Cięcie i wygładzanie dwóch błotników zajęło niewiele ponad godzine. Zostało tylko dopasować. I porządnie zabezpieczyć cięte krawędzie przed korozją. Komplet kostek upolowałem na allegro z Anglika za 60zł troszke mniej niż połowa tego co w ASO (127zł). Zamówiłem w ASO ale udało sie w między czasie na allegro, ogólnie ciężki temat. Niektórzy sobie życzyli za 4 kostki 150zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do kostek to ja kupilem dwie do lamp po 23zl za sztuke, kostki do kierunkow to juz przesada, sa tam tylko 2 piny, a zeby wymienic zarowke nie potrzeba zadnej kostki, ja zlutowalem te 2 kabelki i w izolacje i jest git, co do blotnikow to najlepszy jest brzeszczot wrzecionowy, wyglada jak linka stalowa, najlepszy do ciecia lukow, pilnik potrzebny do wygladzenia, ogolnie rezanie blotnikow to chwila, wiecej schodzi na podlaczenie wszystkiego jezeli zmienia sie z lamp dzielonych na poliftowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...