Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Palą się cały czas światła cofania


wowa04

Rekomendowane odpowiedzi

a gdzie sięz najduje ten czujnik wstecznego , jest mozliwość w domowych warunkach to sprawdzić - pozdrawiam

wlaczstop.th.jpg

Żeby się do niego dobrać trzeba zdjąć schowek kierowcy (ta część z półeczką).

--

Pozdrawiam.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie się znajduje ten czujnik wstecznego , jest mozliwość w domowych warunkach to sprawdzić - pozdrawiam

wlaczstop.th.jpg

Żeby się do niego dobrać trzeba zdjąć schowek kierowcy (ta część z półeczką).

--

Powitam - chyba coś źle zrozumiałeś , mi chodzi o czujnik cofania bo palą się cały czas światła cofania"białe" a ty mi podałeś schemat w których jest pokazany czujnik stopu , to całkiem dwie różne sprawy,prosze mnie poprawić o ile źle pisze - pozdrawiamzdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitam - chyba coś źle zrozumiałeś , mi chodzi o czujnik cofania bo palą się cały czas światła cofania"białe" a ty mi podałeś schemat w których jest pokazany czujnik stopu , to całkiem dwie różne sprawy,prosze mnie poprawić o ile źle pisze - pozdrawiamzdrawiam.

Mea culpa, mea culpa, mea maxima culpa!

Masz całkowitą rację. O czym innym myślałem - co innego wstawiłem. :embarrassed:

Tym razem poprawnie (mam nadzieję :wink4: ):

wymontowanieizamontowan.th.jpg

--

Pozdrawiam.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi: mam ten sam problem, na wakacjach zapaliły sie światła cofania i nie gasną na żadnym biegu, na szybko musiałem wykręcić żarówki zanim znajde przyczyne, ale dzień wcześniej jadąc na dość duzej nierówności drogi przejzdzając przes mostek podskoczył mi samochód i uderzyłem całym podwoziem o asfalt przy prędkości 140 km/h myśle ze albo sie odpiął albo uwaliłem czujnik cofania. :wallbash:

jutro jade na kanał zobacze i podziele sie informacjami moze komuś sie przyda

a kolega wowa04 rozwiązałeś problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo wszyscy wymieniają czujnik przy skrzyni i zapominają o problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo... czujnik( wyłącznik ) świateł cofania padł.....znajdziesz go na skrzyni biegów...

Najprostszym sposobem na awaryjny dojazd do domu jak jesteś w trasie i zgaszenie tych światełek jest wyjęcie bezpiecznika 31

307532dcb3c5d466.jpg

bezpieczniki_audi_A4.jpg

A na miejscu wymiana wyłącznika i po bólu...:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam ten sam problem światła cofania świecą się praktycznie cały czas ale tez czasami gasną da rade sprawdzić to na vagu jakiś błąd będzie?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


witam mam ten sam problem światła cofania świecą się praktycznie cały czas ale tez czasami gasną da rade sprawdzić to na vagu jakiś błąd będzie?

Prawdopodobnie blokuje Ci się wyłącznik światła wstecznego w skrzyni. vagiem tego nie sprawdzisz. Zlokalizuj czujnik odepnij kostkę od niego jak światła przestaną świecić to wyłącznik jest przyczyną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podbijam temat, gdyż nie mogę znaleźć tego czujnika w moim b6 1,9 tdi, a zdjęia na forum już wygasły..... Czy ktoś może mi bliżej opisać, a najlepiej umieścić zdjęcie miejsca gdzie jest ten czujnik? Którą pokrywę odkręcać? Z góry dzięki ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam trochę inny problem ze światłami cofania - w ogóle mi nie świecą :S żarówki ok, bezpiecznik ok, na na desce komunikaty o przepalonych żarówkach świateł cofania, zarówno lewej jak i prawej.

Ktoś może mi podpowie gdzie jest jakiś punkt w wiązce, gdzie sprawdzę napięcie na przewodach? Rozumiem, że jeśli byłby padnięty czujnik, to komputer nie informowałby mnie o uszkodzonych żarówkach :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.08.2019 o 07:42, piwoszek28 napisał:

Czy to normalne że po wyjęciu tego bezpiecznik 31 auto nie ma mocy ?

u mnie po wyjęciu tego bezpiecznika auto nie miało mocy. Mechanik wymieniał czujnik cofania w skrzyni i po naprawie u mnie też się świeci światło cofania. Miałem wcześniej wymieniana skrzynię i może w niej jest coś nie tak. (czujnik nie działał od wymiany skrzyni)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem ze światłami cofania. Palą się gdy przychodzi wilgoć a po wyciągnięciu bezpiecznika 31 i po włożeniu go po 5min światła już nie świecą i jest wszystko w porządku. Czujnik na skrzyni był wymieniany i dalej dzieje się to samo. Czy może być to wina czujników cofania które przestały działać i kable mogą robić jakieś zwarcie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Muskel1 napisał:

Błędy?

Nie ma żadnych błędów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej wilgoć w kostkach lub przetarte kable w wiązkach?

Najprędzej wilgoć może coś mieszać przy włączniku wstecznego na skrzyni, lub w kostkach grodziowych pod obudową ECU. Ewentualnie zalany moduł komfortu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...