Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?


wojtas-audi

Rekomendowane odpowiedzi

bez specjalnie ekonomicznej jazdy (z włączoną klimą)

a co by dopiero było jak by jechał ekonomicznie :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

u mnie roznie to bywa zalezy czy bardzo zyluje czy odpuszczam . Srednio na trasie 7.5 l/100km przy jezdzie ok 120-150km/h . Ostatnio jednak zapier... z wroclawia a4 no i wyszlo mi 8.5-8.6l ale... mialme w okolicach 180-200 prawie caly czas .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy dane z komputera dotyczace spalania i informacji dotyczacej ile mozna jeszcze przejechac km sa prawdziwe?

dane dotyczące spalania (w mieście) pokazywane przez FIS to porażka AUDI... zwróć uwagę że jak podepczesz z 300 metrów i staniesz na światłach to masz na postoju spalanie np: 16 litrów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy dane z komputera dotyczace spalania i informacji dotyczacej ile mozna jeszcze przejechac km sa prawdziwe?

dane dotyczące spalania (w mieście) pokazywane przez FIS to porażka AUDI... zwróć uwagę że jak podepczesz z 300 metrów i staniesz na światłach to masz na postoju spalanie np: 16 litrów...

ale to nie tylko w audi tak jest w oplu tak miałem i w volvo rownież, fis mierzy jakiś odcinek i wybiera średnią a że 300m dawałeś buta więc nawet stojąc spokojnie na światłach średnia wyjdzie wysoka :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wyświetlanie z FISa w 95% zgadza się z fizycznym zużyciem paliwa ale tylko na długim dystansie a codziennie robię ok 300 km więc na spalanie w mieście wogóle nie patrzę.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie roznie to bywa zalezy czy bardzo zyluje czy odpuszczam . Srednio na trasie 7.5 l/100km przy jezdzie ok 120-150km/h . Ostatnio jednak zapier... z wroclawia a4 no i wyszlo mi 8.5-8.6l ale... mialme w okolicach 180-200 prawie caly czas .

8.5-8.6l przy 180 - 200 km/h w 2.5 TDI hmmmm. :shocked: :shocked:

Powiedz co zrobiłeś w silniku aby zmusić go do takiej ekonomii spalania, bo ja też bym tak chciał.

Napisz na jakim odcinku jechałeś te 180 - 200 km/h średnio. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie roznie to bywa zalezy czy bardzo zyluje czy odpuszczam . Srednio na trasie 7.5 l/100km przy jezdzie ok 120-150km/h . Ostatnio jednak zapier... z wroclawia a4 no i wyszlo mi 8.5-8.6l ale... mialme w okolicach 180-200 prawie caly czas .

8.5-8.6l przy 180 - 200 km/h w 2.5 TDI hmmmm. :shocked: :shocked:

Powiedz co zrobiłeś w silniku aby zmusić go do takiej ekonomii spalania, bo ja też bym tak chciał.

Napisz na jakim odcinku jechałeś te 180 - 200 km/h średnio. :)

Wiec tak wracalem z Wrocka i bylo to na odcinkui jakis ... 150km autostrada wiec stala predkosc. Ja mam oske i 163 km Ty masz 180 starszej generacji w Q wiec ... nie zrobisz tego spalania na bank:d . Co wiecej sa to dane z komputera na calym odcinku a wiec ... ok 600km . Wiec moze slowo "srednio" zostalo zle uzyte ale sprawdzalem kiedys u niemiaszkow z tempomatem 190km/h przez 100km bylo spalanie 9.2 .Jak wiadomo tempomat nie jest najoszczedniejszym narzedziem.

Pytanie jeszce ...jak Ty jezdzisz jak poslugujesz sie gazem w zaleznosci od uksztaltowania terenu , ma to bardzo duze znaczenie ale to chyba sprawa oczywista.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. AKE Q wciagnie 9,5-10,5 na takim odcinku przy takiej predkosci.

Z mojego doświadczenia to samo wynika co napisał Flyer i stąd moje zdziwienie tak niskim spalaniem 8.5-8.6l przy 180 - 200 km/h w 2.5 TDI :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. AKE Q wciagnie 9,5-10,5 na takim odcinku przy takiej predkosci.

Z mojego doświadczenia to samo wynika co napisał Flyer i stąd moje zdziwienie tak niskim spalaniem 8.5-8.6l przy 180 - 200 km/h w 2.5 TDI :>

czytaj opis odnosnie samochodu to nie bedziesz zdziwiony nastepnym razem :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polandowo tczewsko-gdanski highway (nawet do 190km/h)+ gdansk city 8,6

trasa szwecja-norwegia głównie autostrada 110km/h duzy luzz 6,4! :naughty:

norwegia miasto,bardzo gęsto 7,1 ! niewiem czemu.. moze lepsze paliwo,lepsza synchr.świateł itp..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

750i na niemieckim paliwie paliła jakieś 1-1,5l mniej jak na polskim. Czyli 11,5 zamiast 13 spokojnie po autostradzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

750i na niemieckim paliwie paliła jakieś 1-1,5l mniej jak na polskim. Czyli 11,5 zamiast 13 spokojnie po autostradzie.

Pytanie czy na niemieckim paliwie czy niemieckich autostradach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

750i na niemieckim paliwie paliła jakieś 1-1,5l mniej jak na polskim. Czyli 11,5 zamiast 13 spokojnie po autostradzie.

Pytanie czy na niemieckim paliwie czy niemieckich autostradach?

Na niemieckich autostradach

13l na polskiej 95

11,5l na niemieckiej 95

Styl jazdy podobny, spokojny, ruch porównywalny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...