Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?


wojtas-audi

Rekomendowane odpowiedzi

Ostanio pisałem, że po mieście bierze mi 12l/100km i dziwiłem się, jak to możliwe, aby ADR spalił komuś poniżej 10l/100km. Ale postanowiłem sprawdzić, czy rzeczywiście można zejść poniżej 10l/100km w cyklu miejskim (i tylko miejskim). Zalałem pod korek i jeździłem nie przekraczając 3000 obrotów (z reguły było najczęściej 2500 obrotów), pedał przyspieszenia nigdy nie został doduszony max. do podłogi i tak męczyłem się przez prawie 2 tygodnie. Zaznaczam również, że klima cały czas włączona i ustawiana w przedziale 19-21 stopni.

Wynik końcowy po ponownym zalaniu pod korek - 10,55l/100km.

Podejrzewam, że jakby wyłączyć klimę to spokojnie bym się zmieścił w 10l/100km, ale ....... taka jazda jest po prostu wnerwiająca. To ja juz wolę niech smali mi 12l/100km, ale przynajmniej żona nie powie mi, że w takim tempie i z taką dynamiką jazdy to ona może jeżdzić komunikacją miejską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Gość MorgothV8

Juz mam pewien pogląd o jeździe po mieście

generalnie mój V8 NIE lubi miasta

Jazda w stylu jaki opisałeś powyżej szacuję na 14-15 litrów (100% miasto)

Norma wynikałoby 16-21 litrów (zależy jakie korki i czy krótkie dystansy na zimnym)

Przy krótkich dystansach na zimnym motorze i w korkach w Wawie szacuję lekko 21-25 litrów

generalnie ostatnie 200-300 km zrobiłem po mieście i okolicach (powiedzmy 60% miasto) --> średnie 14.8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasa 250km w tym ok. połowa trasy autostrada (150km/h) 20 km w Poznaniu (strasznie wooolno... :)) i reszta normalne drogi (80-130 km/h) ==> 8,3 litra/100km

A podobno samochod z Q pali 1-1,5l wiecej... mi pali tyle samo przy takiej przejazdzce (7,5-8,5l przy trasie i sporadycznym "miescie").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A podobno samochod z Q pali 1-1,5l wiecej... mi pali tyle samo przy takiej przejazdzce (7,5-8,5l przy trasie i sporadycznym "miescie").

To nie wiem... :mysli: Albo ja mam ciężką nogę, albo Ty jeździsz jak emeryt... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E7, z Warszawy na Mazury:

2 pasy - 150-170 km/h

1 pas - 120-150, do 170-180 przy wyprzadzaniu :przebiegly:

I spalil mi jakies 8,2-8,5. Oczywiscie nie ma szans na zejscie ponizej 8l przy takich predkosciach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ładnie Ci pali :th: tylko nadal nie wiem jak to robisz, bo jeśli dobrze pamiętam to mi na tempomacie 150km/h bierze ok. 10l :mysli: ale jak masz takie spalanie to :notworthy:

pzdr. :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piechol:

Mowie oczywiscie o srednim spalaniu, nie chwilowym...

Mi przy tempomacie (150 km/h) na autostradzie podczas powrotu z niemiec FIS pokazywal 7,5 :cool:

Dzis pojezdzilem tez troche po miescie i przy spokojnej jezdzie (wieczor, troche swiatel, predkosc do 70-80) - wyszlo srednio 9,5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ładnie :afro: to jak kiedyś będę miał prostą drogę to sprawdzę jeszcze raz ten tempomat :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrocilem wlasnie z trasy Kielce- Szczecin. 6.4/100, srednia V- 80 km/h (korki roboty drogowe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostanie wyniki 1.6 ADP

13,1 litra/100km - miasto (20-60km/h)

8,3 litra/100km - trasa (80-110km/h)

Jeden z nielicznych ktory podaje prawdziwe spalanie ..;]

U mnie to samo w miescie.

Ostatnia trasa 40-80 v-max 120+troche jazdy na luzie 7,1l.

Ale to juz nie jazda tylko meczarnia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasa: Bruksela - Warszawa 1350 km.

Spalanie: 5,3

Na autostradzie przy 120-140 km/h zasieg podchodził pod 1390 km. na baku czyli jakies 5l/100km ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrocilem wlasnie z trasy Kielce- Szczecin. 6.4/100, srednia V- 80 km/h (korki roboty drogowe).

Jeśli nie pomyliłeś się przy pisaniu tego posta....... to Ci gratuluję, osiągnęłeś wynik nieosiągalny dla mojego silnika ADR, zważywszy na fakt, że męczyłeś się z korkami. Jadąc z górki wyłączałeś silnik, a na prostych żagiel przez szyberdach wystawiałeś??? Jakby mi na trasie i na dodatek w korkach ADR spalał 6,4l./100km. to bym już nad kupnem traktorka się nie zastanawiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie pomyliłeś się przy pisaniu tego posta....... to Ci gratuluję...

Korki w Poznaniu i Kaliszu. żadnych ostrych przygazówek, wszystko jak najpłynniej. Dzis w nocy wrocielm z trasy Gdańsk- Szczecin, srednia V 85km/h spalanie 6,7l/100km. Płynna jazda czyni cuda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis pobilem rekord.

Typowy warszawski megakorek popoludniowy: srednie 19.0 :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis pobilem rekord.

Typowy warszawski megakorek popoludniowy: srednie 19.0 :cool:

Nic tylko na rowerze jezdzic.. :przebiegly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis pobilem rekord.

Typowy warszawski megakorek popoludniowy: srednie 19.0 :cool:

no kurde.... jak w trasie mógłbym lekko zejsc do 5.5, to w miescie od dwóch dni mam 9L :disgust:

prawie dwa razy więcej :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...