Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?


wojtas-audi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

To fakt ale na niemieckim ON.Byłoby poniżej 5l/100km gdybym jechał około 100kmh ale to nieopłacalne ze względu na stracony czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okolo 5 l/100 km trasa polska francja 4 osoby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam u mnie z odczytu z komputera najmniejsze spalenie na trasie Warszawa - Rzeszow wynosilo 7,1l/100km a na pelnym baku okolo 550 km srednio, najwiekszego spalania nie stety nie zdazylem jeszcze zauwazyc. Srednio pali od 9,5 do 10,5 troche trasy i miasto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

YATES ciężko uwierzyc w to :lol:

Ja mam też AJM i wierze w to, bo sam przy ok 120 km/h osiągnęłem 5 litrów na 100-ę

Jednak na niemieckich autostradach zasuwam 160-200 i spala 6,8 litra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to fakt- w Niemczech tankowałem do pierwszego wybicia,przejechałem 1000km zatankowałem na Shelu i weszły nieco ponad 53l ropy. Może dlatego,że nalana była porządna niemiecka ropa i dlatego tak mało spalił.W drugą stronę jadąc na polskim paliwie spalił dużo więcej ale to dlatego,że ciągnął pustą przyczepę o wadze 700kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adadur ale YATES jechał w 4osoby,pełen bagażnik z właczona klimą :wink:

A ja jechałem w 2 osoby i autem zapakowanym nimal po dach - wiec podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio jeżdże głównie po mieście praca dom to wyszło 5,8 a naszych drogach najmniej wyszło mi 4,7 a średnio pali mi na trasie 5,3. Zimą na mieście koło 6,4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adadur ale YATES jechał w 4osoby,pełen bagażnik z właczona klimą :wink:

Zapomniałem dodać,że to spalanie na trasie z Niemiec na poziomie 5,3l/100km mogło być znacznie mniejsze gdybym pod Wrocławiem nie stał godzinę w długim korku samochodów powracających z długiego weekendu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

test spalania wg komputera po mieście, zaznaczam że bez korków przy spokojnej jezdzie

1. Czas jazdy 1h

2. Średnia prędkość 32kmh

3. Zmiana biegów do 2500rpm max do 3000rpm

4. Srednie spalanie 8.90L/100km

Oczywiście to są wskazania komputera, pózniej podam spalanie od tankowania do tankowania

1.8 ADR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku w lipcu jechałem z rodziną nad mod Bałtyk z małopolski. Samochód dopakowany, żona dwójka małych dzieci. Średnio 100 km/h. Zatankowałem dopiero w połowie drogi do domu. SPALANIE: 4.8 l/100 km :lol:

1.9 TDI 90 KM

W toku normalnego użytkowania norma to 1000 km. na baku. Średnie spalanie 5.4 l

Tankuję z reguły na stacji Auchan, ale paliwo tam mam sprawdzone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku w lipcu jechałem z rodziną nad mod Bałtyk z małopolski. Samochód dopakowany, żona dwójka małych dzieci. Średnio 100 km/h. Zatankowałem dopiero w połowie drogi do domu. SPALANIE: 4.8 l/100 km :lol:

1.9 TDI 90 KM

W toku normalnego użytkowania norma to 1000 km. na baku. Średnie spalanie 5.4 l

Tankuję z reguły na stacji Auchan, ale paliwo tam mam sprawdzone

No to nieźle muliłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio zmieniłem styl jazdy i dzisiaj pojawił się banan na stacji :lol: 6,8l/100km głównie na trasie, ale też nieco po mieście i 20 - 30 km z butem w podłodze na eskpesówce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4,8 l/100 przy dosc spokojnej jazdy bez wariacji,kiedys autostrada 110 caly czas wyszlo 4,2l na 100 ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostanio przejachem trase z mojej miejscowosci (zakopianka a pozniej A4) do Opole wyszlo 240 km w jedna strone spalanie wyszlo okolo 6.5l/100km. Prędkosc prawie non stop 180-205km/h. Obroty silnika ~3700 do 4100 skrzynia 5-cio biegowa. Dodam ze mam Quattro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie wrocilem z koszalina - wiekszosc trasa + okolo 100 km po miesie i 1,5 godziny w korku w poznaniu - lamka zapalila sie po zrobieniu 850 km - razem zrobilem 860 km i zalalem 51.8 litrow - spalanie wychodzi - 6.023 - niezle jak na predkosc 120 - 130 i wirusika w silniku!! :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...