Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?


wojtas-audi

Rekomendowane odpowiedzi

A4 B6 AVF Quattro jakiś program, 11l/100km tylko miasto, trasa na zimnym silniku ok 3km i z powrotem, przy 507km włączyła się rezerwa. Czy to normalne ? :shocked: autem jeździ dziewczyna także w miarę spokojnie :mysli:

tak to norma, u mnie często jest tak samo... duże korki + małe odcinki = powyżej 10L dla AVF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

@Czester

Moim zdaniem w pelni normalne.

Sam sie przejedz i zobacz jak Twoje spalanie bedzie wygladalo przy 3km odcinkach.

A4 B6 AVF Quattro jakiś program, 11l/100km tylko miasto, trasa na zimnym silniku ok 3km i z powrotem, przy 507km włączyła się rezerwa. Czy to normalne ? :shocked: autem jeździ dziewczyna także w miarę spokojnie :mysli:

tak to norma, u mnie często jest tak samo... duże korki + małe odcinki = powyżej 10L dla AVF

Kurde masakra, a miało być oszczędne auto :thumbdown: jestem ciekaw jak sprawa będzie wyglądać w zimie :gwizdanie: trzeba było nie zmieniać i jeździć AFN-em...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary, masz ciezsze auto, w dodatku z quattro i narzekasz na spalanie. :gwizdanie:

W trasie spokojnie zejdziesz do 5,5-6l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde masakra, a miało być oszczędne auto

no i jest oszczędne, benzyna przy takich odcinkach paliła by mi pewnie 15+

do firmy mam ~17km w jedną strone i obecnie na poniżej 12 nie ma opcji.

a na trasie poniżej 10 również nie ma szans bo dla odmiany odreagowuje stacjonarne miasto :kox:

ale wiedziałem że tak będzie i wcale mnie to nie dziwi, a ponieważ jeżdze mało to niewielkie ma to znaczenie :wink4:

diesle sie wolno nagrzewają więc po 3km to on zapewne ledwie zauważył że go odpaliłeś :wink4:

swoją drogą chyba więcej jeździsz niż te 3 km bo inaczej to jaki sens turlać się młockarnią :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KmK, diesle sie wolno nagrzewaja w zime... po 3-4km to ja mam nawet Golfie 1.9TDI juz 90 stopni na blacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czester 10-11l w mieście zakorkowanym, odcinkach 3km, z masą świateł, to bardzo dobry wynik.

Moje B5 AFN miało +-10l. A autko lżejsze.

Natomiast AKE w B6 pali 12-14l i jestem zadowolony z tego wyniku. Golf 3 1.8GT palił 12-15l benzynki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flyer , co racja to racja, niemniej jednak diesel ma sens gdy podjazd do garażu ma 3km, a nie droga do pracy, tak mi się przynajmniej wydaje :wink4:

lekko OT, mój synek wczoraj nauczył się pedałować, na rowerku podobnym do tego który mam w podpisie.

Po jego minie mogłem mniemać, że gdyby umiał lepiej mówić, napewno dosadnie podsumowałby napęd FWD :tongue4:

Cała radość idzie w pedały, a fura stoi.. do czasu aż się rozpędzi wreszcie :kox:

Nieco nawiązując do wątku głównego, jestem pewny, że wolałby bardziej się zmęczyć i zużyć więcej energii ale ruszyć jak trzeba :>

Jak się jeszcze połapie jaką ośki mają podsterowność, na szybkich łukach to zrozumie czemu na mleku trzeba oszczędzać żeby tata mógł upalać Q :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KmK, jak ktos ma do pracy 3km i jezdzi niewiele... to oczywiscie, ze diesel nie ma sensu.

Ja do pracy mam np. 20km przez cale miasto :) ...i bede mial benzyne :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KmK, jak ktos ma do pracy 3km i jezdzi niewiele... to oczywiscie, ze diesel nie ma sensu.

Ja do pracy mam np. 20km przez cale miasto :) ...i bede mial benzyne :polew:

no to należymy do tego samego klubu :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Flyer @KmK

Nie narzekam, bo ja zamykam się w spalaniu 9l, tylko mam stare przyzwyczajenia z AFN gdzie niezależnie jak się jeździło to co najmniej 800km na baku można było zrobić :) niestety coś za coś, ale jak na prawie 200 konne auto z Q to i tak nieźle :good: [br]Dopisany: 25 Czerwiec 2010, 18:00_________________________________________________

Podajemy tutaj spalanie swoich A4 oraz osiągi i ilość kilimetrów na całym baku , Zapraszam do pisania swoich "doswiadczen" :good:

Koniec tematu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Flyer @KmK

Nie narzekam, bo ja zamykam się w spalaniu 9l, tylko mam stare przyzwyczajenia z AFN gdzie niezależnie jak się jeździło to co najmniej 800km na baku można było zrobić :) niestety coś za coś, ale jak na prawie 200 konne auto z Q to i tak nieźle :good: [br]Dopisany: 25 Czerwiec 2010, 18:00_________________________________________________

Podajemy tutaj spalanie swoich A4 oraz osiągi i ilość kilimetrów na całym baku , Zapraszam do pisania swoich "doswiadczen" :good:

Koniec tematu

no właśnie narzekasz stąd mała polemika :wink4:

ale sam sobie wytłumaczyłeś więc faktycznie koniec tematu :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Golf IV 1.9TDI ALH @ 130PS z dziura w dolocie :decayed:

Caly tydzien po Wawie, 3 dni z butem w podlodze, 2 dni na luzie - 7,3l/100km

Warszawa > Mazury > Warszawa w weekend... 120-140km/h - 6,2l/100km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejne tankowanie: pół Poznań - pół trasa (100-140 km/h) i wynik zbliżony do poprzednich -> 6,66 :evil: 1,9 tdi 105KM... :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firmowy Seat Cordoba 1.9sdi...od cholery kilometrów w trybie mieszanym...miasto, i trasa do 100km/h i średnia 5L

...Co nas Audimaniaców obchodzi jakiś tępy Seat? :polew:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przy swojej ciezkiej nodze robie zazwyczaj 800-1000 km na baku, wiekszosc tego to jazda po Warszawie i wszystko zalezy od tego czy akurat spoznie sie do pracy...a zazwyczaj sie spozniam. :naughty:

Moj rekord to chyba wyprawa do Wloch, gdzie z trzema osobami na pokladzie, bagazami po sufit i jezdzie na autostradach :cool1: w przedziale 120-180 km/h udalo mi sie zrobic 1200 km na baku.

Oczywiscie, przy jezdzie w przedziale 100-120 km/h na szostym biegu komp pokazuje spalanie rzedu 5 L, ale kto tak jezdzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasa nad morze i kawałek z powrotem (jazda w nocy,czyli bez korków) cały czas prędkości,autostrada 140-150 km/h lokalne trasy około 100-120 w samochodzie dwie osoby i bagaże,zrobiłem 904 km na 44,5 litra to wychodzi 4,922 na 100 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zalałem pod korek weszło 64,7. Do zaświecenia rezerwy zrobiłem 1025 km. Przyjmując że rezerwa to 7 l wyszło 5.63 l/100km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...